Strona 1 z 29 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 282

Temat: System start & stop

  1. #1
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie System start & stop

    Witajcie, do kilku dni zauważyłem że system SYSTEM START & STOP mi nie działa .
    Myślałem że to przez mróz i ogrzewanie (klimatyzację), ale dziś po testowałem trochę i doszedłem do wniosku że coś jest nie tak .
    Wykluczyłem wszystkie przeciw:

    ❍ silnik jest jeszcze zimny;
    ❍ temperatura zewnętrzna szczególnie niska,
    ❍ bateria jest w wystarczającym stopniu naładowana;
    ❍ włączone jest ogrzewanie szyby tylnej;
    ❍ wycieraczki działają na maksymalnych prędkościach;
    ❍ regeneracja filtra cząstek stałych (DPF) w toku (tylko w silnikach
    Diesel);
    ❍ drzwi kierowcy są nie zamknięte;
    ❍ nie zapięty pas bezpieczeństwa kierowcy;
    ❍ włączony jest bieg wsteczny (na przykład, przy manewrach
    parkingowych);
    ❍ w wersji wyposażonych w automatyczną klimatyzację dwustrefową
    (dla wersji/rynków, gdzie przewidziano), gdy nie został
    jeszcze osiągnięty żądany poziom komfortu cieplnego
    lub nastąpiło włączenie funkcji MAX-DEF;
    ❍ w pierwszym okresie użytkowania, przy inicjacji systemu.

    I doszedłem do wniosku że kwalifikuję się tylko pod ostatni podpunkt że w pierwszym okresie użytkowania mogą być problemy.
    Tylko problem polega na tym że wcześniej było OK a teraz jak po kilkunastu kilometrach się zatrzymam na komputerze pokazuje mi się taki ładny napis
    Start & Stop unavailable

    Znalazłem podobny temat http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...available.html
    tylko mało z niego kumam.

    Mam się czym przejmować ?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Może właśnie było zimno na zewnątrz i klima chciała dogrzewać wnętrze? Jeszcze chyba jest jeden przypadek, kiedy S&S nie działa - jak silnik / turbina muszą się chłodzić po dynamicznej jeździe.

    Generalnie zauważam, że u mnie S&S włącza się tym chętniej im spokojniej jadę, co ma jakiś sens. Zdarzyło się kiedyś, że na 16 km odcinku po mieście (a więc z mnóstwem świateł) włączył mi się dopiero na sam koniec. A zdarzyło się i tak, że się włączył tuż po wyjeździe z garażu (może po jakiś 800 m), gdy wskazówka temperatury chyba się nie odbiła od 50. Wtedy to się nawet zdziwiłem.

  3. #3
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    Pozwolcie ze wtrace maly offtopic, ale mam pytanie odnosnie klimatyzacji - dziala w zimie? W Bravo wylacza sie przy ok +5-6stopniach i ponizej tej temperatury sprezarka nie pracuje. Julka pomimo mrozow załącza klimatyacje? U mnie wcisniecie przycisku od klimy powoduje wlaczenie sie sygnalizacyjnej diody na przycisku, ale nic wiecej sie nie dzieje - na ekraniku od panelu klimy nie pojawia sie *, ktora oznacza wlaczona sprezarke.

    Co do S&S, ja nie wiem czy ufam temu ustrojstwu. W razie jakiegos niebezpieczenstwa nie da sie z nim rownie szybko opuscic skrzyzowania co z wlaczonym silnikiem, ponowne uruchomienie zawsze zabiera odrobine czasu. Szkoda ze za kazdym odpaleniem silnika trzeba go recznie wylaczac - nie da sie tego zrobic na stale.
    Ostatnio edytowane przez czachurek ; 08-01-2011 o 09:33

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał czachurek Zobacz post
    Julka pomimo mrozow załącza klimatyacje? U mnie wcisniecie przycisku od klimy powoduje wlaczenie sie sygnalizacyjnej diody na przycisku, ale nic wiecej sie nie dzieje - na ekraniku od panelu klimy nie pojawia sie *, ktora oznacza wlaczona sprezarke.
    Żadna sprawna klimatyzacja samochodowa nie może działać w temperaturze zera i poniżej zera.

  5. #5
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Przecież napisałem wam że nic nie stało na przeszkodzie aby S&S zadziałał .
    Wczoraj nie było mrozu choć i wcześniej działał na mrozie.
    Przejechałem około 20km delikatnie bez szaleństw ,
    a na koniec wyłączyłem całkowicie klimę (oczywiście w takich warunkach ona tylko grzeje) i nic oprócz komunikatu Start & Stop unavailable

    Wcześniej przy mrozach -15 jak dział nawiew a temperatura była ustawiona na 22 stopnie wyłączał silnik tylko na jakąś minutę bo spadała zapewne temperatura w samochodzie , ale działał .

    A odnośnie skrzyżowania i bezpieczeństwa to myślę właśnie że ten system sprawdza się w 100% w przypadku gdy zdławimy silnik przy ruszaniu a on nam zapali silnik automatycznie po naciśnięciu sprzęgła .

    A jak ktoś ma w nas przydzwonić to też lepiej jak będziemy mieli wyłączony silnik

  6. #6
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    A jak ktoś ma w nas przydzwonić to też lepiej jak będziemy mieli wyłączony silnik
    pytanie czy przy wylaczonym silniku działaja poduchy?

    ---------- Post dodany o godzinie 10:49 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:47 ----------

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Żadna sprawna klimatyzacja samochodowa nie może działać w temperaturze zera i poniżej zera.
    Nie do konca - zalezy gdzie jest umieszczony czujnik temperatury. W firmowej Vectrze klima działała zimą po tym jak silnik łapał temperature. A ze to niebezpieczne bo skraplacz moze zamarznac to inna sprawa. Tak czy siak w niektorych markach klimatyzacja dziala w temp. ponizej zera, dlatego zapytalem jak jest w Alfie.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden warunek działania systemu S&S - zlicza on ilość uruchomień w ciągu ostatnich 15min - jeśli jest ich zbyt dużo to się wyłącza
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał czachurek Zobacz post
    pytanie czy przy wylaczonym silniku działaja poduchy?

    ---------- Post dodany o godzinie 10:49 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:47 ----------



    Nie do konca - zalezy gdzie jest umieszczony czujnik temperatury. W firmowej Vectrze klima działała zimą po tym jak silnik łapał temperature. A ze to niebezpieczne bo skraplacz moze zamarznac to inna sprawa. Tak czy siak w niektorych markach klimatyzacja dziala w temp. ponizej zera, dlatego zapytalem jak jest w Alfie.
    Czyli Vectra miała wadę fabryczną.
    W mojej Julce kompresor działa dopiero przy 2 st.

  9. #9
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Żadna sprawna klimatyzacja samochodowa nie może działać w temperaturze zera i poniżej zera.

    absolutnie nieprawda. W moim aucie działa.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    W moim Peżo też.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ładowanie akumulatora z auta z system Start & Stop.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 07-10-2017, 14:18
  2. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  3. [MiTo] system start&stop coś nie halo
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:03
  4. [159] System start stop
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 22:03
  5. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory