Strona 16 z 119 PierwszyPierwszy ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 1186

Temat: Raport spalania

  1. #151
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Domyślnie

    Porownojac dane ze spritmonitor.de wydajem mi sie to osiagalne, pozyjemy zobaczymy. Jezdze bardzo dynamicznie ale nie przesadnie szybko do 120 na zwyklej drodze (jedynie w trakcie wyprzedzania mam wieksze predkosci, ekspresowa autostrada 130-140. Staram sie jezdzic z glowa przewidywac to co sie dzieje na drodze unikajac jazdy gaz hamulec. Zawsze wspomagac sie hamowaniem silnikiem. Dynamicznnie przyspieszac do zadanej predkosci zmieniajac biegi w odpowiednim momencie 2500 dla diesla benzyna 3000-3500 obrotow (oczywiscie nie liczac wyprzedzania) i wlaczac tempomat. Tak naprawde to co przytoczyles to glownym powodem duzego spalania sa wysokie predkosci. Powyzej 120 km/h spalanie zaczyna wzrastac niewspolmiernie do zwiekszanej predkosci a roznica pomiedzy dieslem i benzyna zaczyna wzrastac.

  2. #152
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Zmianę biegów przy ekonomicznej jeździe producent zaleca w silniku MA przy 2000obr/min. Spalanie w benzyniaku MA podbija głównie przyspieszanie/hamowanie - jazda ze stałą prędkościa nie ma na to dużego wpływu ( jadąc nawet 180km/h mozna utrzymywać non stop spalanie na poziomie 6,5l/100km
    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    ... Nie wiem, jak bardzo trzeba by się starać, żeby przekroczyć dychę w normalnej jeździe pozamiejskiej.
    Bardzo prosto, przykładem znakomitym "bezpieczna 8", czyli zwykła droga krajowa jednojezdniowa po jednym pasie w każdym kierunku zapchana wlokacymi się TiRami z masą wysepek na każdym skrzyżowaniu z drogami lokalnymi. Ma się dwie możliwości pokonać trasę W-wa Wrocław jadąc za TiRem te maks 90 km/h i wtedy można się zbliżyć do katalogowego spalania, ale tylko zbliżyć (średnia prędkość oscyluje poniżej 50km/h i droga zajmuje jakieś 7h), albo zdecydowac się na "szarpany" (jak to nazywam) styl jazdy, który zapewni średnią prędkość powyżej 80km/h i pokonanie tej trasy w 4h, ale owocuje własnie takim spalaniem. Czasami wykonuję usługi serwisowe na terenie Polski, więc nie mogę sobie pozwolić na utratę całego dnia na dojazd do klienta i drugiego na powrót....
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 07-11-2011 o 11:50
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #153
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    MA TCT
    Postów
    88

    Cool

    Ostatnio jechalem ta trase i mimo ze drugi raz w zyciu nia jechalem to czas przejazu byl w ok. Okolicach 4.5 h. Spalanie 6.5 l on. Ja mysle ze masz poprostu bardzo ciezka noge. Ze swojego doswiadczenia zauwazylem ze przyspieszanie do nadmiernych predkosci po miedzy kolejnymi pojazdami, kolumnami pojazdow jest bez sensu. Ja raczej probuje jesli nie przekraczac tych 120 i skupic sie na tym aby jak nasprawniej wyprzedzi pojazd/pojazdy tak aby nie trzeba bylo przed nim/nimi zwalniac. Czesto sie spotykam z sytuacja ze ktos probuje mnie gonic i dojezdza do mnie w momencie odstepu pomiedzy kolejnymi pojazdami ale gdy ja zabieriam sie do wyprzedzania to robie to duzo lepiej i pozniej znow mosi mnie gonic. Czasami uda sie mu mnie wyprzedzic jadac 150 km/h a za chwile dojezdza do kolumny samochodow i musi hamowac do ich predkosci ja dojezdzam w taki sposob aby w momencie dojazdu trafila sie akurat luka na przeciwnym pasie i wtedy znoW go wyprzedzam korzystajac z calej mocy auta, gdy zakoncze manewr spowrotem zwalniam do 120 i je utrzymuje. Mysle ze jak bys tak sprobowal jechac czas podrozy bylby porownywalny a spalanie duzo mniejsze. Nie traktuj tego jako checi nazucenia czegos tylko jako wymiane doswiadczen.

    Co do zmiany biegu przy 2000 obrotow to zalozenia ekologicznej jazdy sa akurat dobre i warto je wdrozyc czyli: hamowanie silnikiem, dynamiczne przyspieszanie do zadanej predkosci, unikaNie jazdy z bardzo wysoka predkoscia, ale akurat ta dotyczaca zmiany biegu przy 2000 i jazda w przedziale 1000-2000 jest chora w przypadku turbo jest chora bo rozwalisz turbo i dodatkowo dwumas szczegolnie w dieslu bedzie do wymiany po 50 tys km.
    Ostatnio edytowane przez teon ; 07-11-2011 o 12:57

  4. #154
    terpsych
    Gość

    Domyślnie

    Na trasie o której mówię swoim samochodem 2l wolnossąca benzyna 4x4 (Subaru Legacy) uzyskuję spalanie wg komputera na poziomie 10l (a nie oszczędzam jej przy wyprzedzaniu, choć normalnie na pustej drodze jadę maks 140km/h). Ale to stara ciężka kobyła kombi. Jeśli więc można jakoś ekstrapolować ten wynik na 1.4MA - to można będzie ugryźć te dwa litry?

  5. #155
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Przełożenie nie jest takie proste... Ja w wolnossącej 1.6 miałem spalanie 7.3 litra, a w 1.4 turbo mam 8.1 litra.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #156
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie spalanie

    Tylko że ten 1.6 miał 70 koni mniej
    Rozbieżności w spalaniu 1.4 MA między użytkownikami Giulietty biorą się głównie z różnic w stylu jazdy. Jeśli ktoś jeździ jak wariat - a jazdę 160 km/h non stop po jednopasmowej drodze krajowej można chyba tylko tak określić - to powinien kupić diesla który będzie sporo oszczędniejszy w takim przypadku. Jeśli jeździmy w ramach zdrowego rozsądku, nie robimy potężnych przebiegów i nie jeździmy głównie po autostradach to benzyna będzie lepszym wyborem gdyż różnica w spalaniu nie będzie warta użerania się z ropniakiem. Moja Alfa ma średnie spalanie od zakupu na poziomie 7.1 litra po przejechaniu 9 tys. km

  7. #157
    terpsych
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tylko że ten 1.6 miał 70 koni mniej
    Rozbieżności w spalaniu 1.4 MA między użytkownikami Giulietty biorą się głównie z różnic w stylu jazdy. Jeśli ktoś jeździ jak wariat - a jazdę 160 km/h non stop po jednopasmowej drodze krajowej można chyba tylko tak określić - to powinien kupić diesla który będzie sporo oszczędniejszy w takim przypadku. Jeśli jeździmy w ramach zdrowego rozsądku, nie robimy potężnych przebiegów i nie jeździmy głównie po autostradach to benzyna będzie lepszym wyborem gdyż różnica w spalaniu nie będzie warta użerania się z ropniakiem. Moja Alfa ma średnie spalanie od zakupu na poziomie 7.1 litra po przejechaniu 9 tys. km
    No cóż... mój powolniak ma 165KM i dlatego myślałem, czy może być porównywalny. Ma większą masę niż Julka, stary typ silnika, stały 4x4 co teoretycznie daje większe spalanie niż lżejsza i nowocześniejsza Julka

  8. #158
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Moja Alfa ma średnie spalanie od zakupu na poziomie 7.1 litra po przejechaniu 9 tys. km
    Wow. Mógłbyś robić szkolenia z eco-drivingu .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #159
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał terpsych Zobacz post
    No cóż... mój powolniak ma 165KM i dlatego myślałem, czy może być porównywalny. Ma większą masę niż Julka, stary typ silnika, stały 4x4 co teoretycznie daje większe spalanie niż lżejsza i nowocześniejsza Julka
    Giulietta spali mniej ale jaka będzie różnica w spalaniu to zależy od tego jak mocno będziesz deptał. Przy pedale w podłodze cudów bym nie oczekiwał - charakterystyka silników turbo ma to do siebie, że oszczędzasz jak nie wykorzystujesz pełnych osiągów silnika a technika Multiair jeszcze pogłębia tą zależność. Wolnossak swoje musi spalić i delikatne traktowanie pedału gazu nie opłaca się tak bardzo jak w silniku turbo gdzie spalanie od razu drastycznie spada Jeśli nie lubisz pieścić się z pedałem i chciałbyś mieć niskie spalanie to zastanów się nad dieslem. Giulietta MAir tez może być oszczędna ale trzeba jeździć głównie w trybie normal i preferować płynną jazdę. Poszaleć oczywiście tez można ale od czasu do czasu a nie non stop

  10. #160
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał teon Zobacz post
    ....wyprzedzam korzystajac z calej mocy auta, gdy zakoncze manewr spowrotem zwalniam do 120 i je utrzymuje......Co do zmiany biegu przy 2000 obrotow to zalozenia ekologicznej jazdy sa akurat dobre i warto je wdrozyc czyli: hamowanie silnikiem, dynamiczne przyspieszanie do zadanej predkosci, unikaNie jazdy z bardzo wysoka predkoscia, ale akurat ta dotyczaca zmiany biegu przy 2000 i jazda w przedziale 1000-2000 jest chora w przypadku turbo jest chora bo rozwalisz turbo i dodatkowo dwumas szczegolnie w dieslu bedzie do wymiany po 50 tys km.
    Ciekawi mnie co napiszesz jak już zrobisz ten pierwszy 1000km Julką - autem z silnikiem MA jeździ się tak jak dieslem. Najzdrowsza dla zespołu napędowego jazda z utrzymywaniem obrotów pomiędzy obrotami maksymalnego momentu obrotowego (2200obr/min), a obrotami mocy maksymalnej (5500obr/min) skutkuje w tym silniku (MA) duuużym spalaniem. A stosowanie się do ekonomicznych/ekologicznych zaleceń instrukcji i przełączanie biegów przy obrotach maksymalnego momentu skutkuje przyspieszonym zużyciem elementów napędu (głównie sprzęgła i koła dwumasowego), bo naciskając sprzęgło przy tych obrotach rozłączamy napęd pod maksymalnym obciążeniem - dodatkowo tak jak piszesz turbina dostaje też dobrze w D...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [156] raport spalania 1.9JTD
    Utworzone przez gsxr1000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 22-05-2018, 07:54
  2. Mały wzrost spalania 2.0 JTS
    Utworzone przez cykada w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 14:29
  3. ICS nie pokazuje spalania
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 16:55
  4. Wyświetlanie spalania na ics
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 22:55
  5. ICS nie pokazuje spalania
    Utworzone przez Malamut w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory