Strona 3 z 135 PierwszyPierwszy 1234567891011121353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1344

Temat: Usterki po 10 tys.( i wiecej) km

  1. #21
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Nie jest aż tak tragicznie , ale jedno jest pewne Julka a raczej te włoskie gumy nie lubią zimy i to bardzo .
    No i trzeba powiedzieć że na normalnych drogach jest OK nawet super , ale niestety na śląsku mało jest takich no i w tym cały ból .

  2. #22
    kocis
    Gość

    Domyślnie

    Komputer też chyba nie lubi zimy Po dłuższym postoju w ostatnie mrozy, po uruchomieniu auta i przejechaniu kilkuset metrów włączyły się komunikaty i pomarańczowe ikony o braku start&stop, hill holder i tak prawie wszystko po check engine. Nie pomogły postoje i wyłączanie silnika. Tzn. o tyle pomogło, że tylko wyświetlał się check engine. Po przejechaniu ponad 20 km i dłuższym postoju, po ponownym uruchomieniu wszystko zniknęło jak ręką odjął.. Kapryśna ta Julcia

  3. #23
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Ja zaczynam u was widziec powazny objawy hipohondrii. Mam przejechane 8k km. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy i nie piszczy. Jedynka wchodzi jak maslo. Parkuje glownie na dworze. Dzis rano bylo -16 st. Wsiadlem, odpalilem i pojechalem... 700km. Jedynie CD zaprotestowal przez 15s. Z zawieszenia nie dobiegaja najmniejsze odglosy, a mam Sport2. Jezdze po sniegu, soli, deszczu i piachu. Te 8000 zrobilem praktycznie w trzy miesiace. Nie mam najmniejszego powodu do narzekania.
    W sumie wiem dlaczego...
    BO NIE SZUKAM NA SILE USTEREK.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Bo kłopot z włoską motoryzacją (z przykrością to piszę ale jednak) to brak powtarzalności.

  5. #25
    mugler
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Bo kłopot z włoską motoryzacją (z przykrością to piszę ale jednak) to brak powtarzalności.
    Trafna konkluzja. I sporo w niej prawdy.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie Dziwne zgrzytanie ( z lewej uszczelki, dzrwi?)

    Wydaje mi sie ze w ASO we wroclawiu przy zakladaniu czujnikow parkowania nie zbyt dobrze przylozyli sie do zlozenia niektorych czesci i dlatego mam teraz problem z tymi zgrzytami w srodku podczas jazdy! Jak tylko przyjade do Polski to sobie z nimi "konkretnie" porozmawiam. Bo to jest tylko jedyna przyczyna tego.

    Nic nie daje mi tyle szczescia co:
    Giulietta no.1 na zawsze

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 24-02-2011 o 02:37

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    U mnie jest tak:
    Od samego początku ( tylko powyżej 3st.C.) trzeszczy cos w podsufitce.( czekam na ciepłe dni żeby reklamować )
    B&M ostatni zaprotestował i wyłączyła się fonia, bez względu czy chciałem słuchać CD, Radia. MP3 czy rozmawiać.( pomogło rozłączenie akumulatora )
    Brzęczy obudowa głośnika drzwi przednich pasażera. ( nie chce mi sie tam narzazie zaglądać )
    Czasami, po przejechaniu mokrej trasy, skrzypnie zawieszenie ( tylko ostrych progach)
    Raz zaświeciła mi sie kontrolka od immo.
    Jak ustawie tryb jazdy AllW. to przez dwa -trzy dni pamięta ustawienie a czwartego dnia jest na pozycji "N" Tak samo jest z ekranem navi. Jak jest zamknięty to mogę jeździć cały dzień i za każdym uruchomieniem silnika ekran jest w pozycji zamkniętej ana drugi dzień się otwiera nieproszony.
    Znajomy ma Mitsubischi lancer 2.0 Ralliart identyczne problemy. Drobiazgi to normalna rzecz w każdej maszynie.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 24-02-2011 o 08:51

  8. #28
    natkan
    Gość

    Domyślnie kilka uwag po 5 000 km

    Chcę się podzielić wrażeniami z pierwszych 2,5 miesiącach eksploatacji mojej Alfy.
    Giulietta 1,4 turbo benzyna 120 km, przebieg 4800 km
    W tym czasie:
    -samochód został mi wydany w salonie bez czujników parkowania mimo zamówienia tej opcji.
    -były problemy z włączeniem jedynki-czasem trąbiono na mnie na światłach-problem usunięto w ASO-jeden dzień-usługa połączona z montażem czujników parkowania.
    -awaria zamka drzwi przednich po stronie pasażera(możliwość otwierania tylko od wnętrza samochodu)-część na zamówienie, naprawa 1tydzień.
    -w ASO odkryto wyciek oleju z silnika-naprawiono z mechanizmem różnicowym
    -awarii uległ mechanizm różnicowy-część na zamówienie, naprawa 1 tydzień
    -oczywiście zawieszenie skrzypi na mrozie, natomiast plastiki OK.
    -zużycie paliwa średnie 7,4 l/100km, minimalne(nie przekraczając 100km/h i stosując się do wskazań zmiany biegów na trasie 6,4l/100km)
    Ogółem samochód użytkowany 2,5 miesiąca z czego w serwisie 3 tygodnie -wychodzi 1/3 użytkowania to postój w ASO.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    masakra...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    w ogóle co co WY macie z tą "zasadą" czekania na ciepłe dni...?

    Ogrzeją samochód na serwisie, wypsikają chemią i wszelkie zgrzyty miną... Do kolejnej zimy. Ja bym robił właśnie zimą. Nowy samochód ma być w pełni sprawny

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Usterki po 100 tys.( i wiecej) km
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 20:03
  2. wiecej pali
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 12:55
  3. [159] Wiecej mocy....
    Utworzone przez Dzixon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 13:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory