Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Montaz nawigacji TomTom

  1. #11
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Powiem wam że ten schowek aż się prosi żeby zaadoptować go pod navi
    Ma to kilka podstawowych zalet , nie przeszkadza na co dzień żaden uchwyt , nie mamy odbitych kółek na przedniej szybie od przylepca ,
    nie koli w oczy złodzieja gdzie koszt zamka-szyby wielokrotnie przewyższa koszt navi .
    Mamy navi cały czas zamontowaną i wystarczy jedno kliknięcie i działa , co w przypadku wyciągnięcia ze schowka - etui - podłączenie zasilania często kończyło się na nie chce mi się podłączać tego za dużo roboty .

    Ja wykorzystałem do tego 5" Larka koszt 199pln --> http://allegro.pl/lark-50-3-nawigacj...516278555.html
    ale teraz bym kupił nowy model http://allegro.pl/lark-50-5-hd-800x4...499738820.html
    Z oprogramowaniem oczywiście nie ma żadnego problemu i po kilku minutach navi za 199 staje się bezcenne
    Ogólnie 5calowe nawi wejdzie myślę każde ale należy przy zakupie zwrócić uwagę na wagę , moja warzy jakieś 190g i niestety też już jest troszkę za ciężka ,
    co objawia się tym że podczas pokonywania nierówności powolutku się przymyka klapka , ale bez obaw to też jest do ominięcia zastosowałem kawałek gumowego bryloczka który wkładam pod zawias i jest OK.
    Można oczywiście zmienić-naciągnąć sprężynę w klapce ale to już jak się zrobi cieplej .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	477
Rozmiar:	81.3 KB
ID:	22445Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	791
Rozmiar:	103.6 KB
ID:	22449Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	659
Rozmiar:	60.0 KB
ID:	22450Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	592
Rozmiar:	68.2 KB
ID:	22447Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	880
Rozmiar:	69.2 KB
ID:	22446Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	1257
Rozmiar:	101.6 KB
ID:	22448

    Zapomniał bym że ładowarkę zamontowałem w dziurze gdzie bezpieczniki , podpiąłem się do wyprowadzonych kabli pod zasilanie alarmu szybkozłączkami (gilotynki) i w obwód założyłem włącznik który umieściłem pod kierownicą , jest tam kawałek takiego miękkiego plastiku w którym można śmiało wiercić bo się go wyciąga bez problemu.
    Ostatnio edytowane przez TOM & JULIA ; 21-03-2011 o 20:33

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Dobra sprężynka na ośce obrotu nawigacji + siła sprężyny podnoszącej klapkę powinna wystarczająco usztywnić konstrukcję. Właśnie obmierzyłem schowek. 7" - 8" byłoby optymalne. Galaxy Pad 9" byłby chyba zbyt duży - nie schowa się we wnęce, ale najlepiej by maskował po otwarciu koszmarną klapkę.

    @TOM&JULIA cyknij fotkę jak to u Ciebie wygląda.
    Ostatnio edytowane przez Sierek ; 21-03-2011 o 20:27

  3. #13
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Można zamontować coś większego ale niestety nie zamknie się nam klapka, 5" to max chyba że całkowicie przerobimy schowek

    @TOM&JULIA cyknij fotkę jak to u Ciebie wygląda.
    ale jaką ? co masz na myśli ? te powyższe foto są moje
    Ostatnio edytowane przez TOM & JULIA ; 21-03-2011 o 20:52

  4. #14
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Zapomniał bym że ładowarkę zamontowałem w dziurze gdzie bezpieczniki , podpiąłem się do wyprowadzonych kabli pod zasilanie alarmu szybkozłączkami (gilotynki) i w obwód założyłem włącznik który umieściłem pod kierownicą , jest tam kawałek takiego miękkiego plastiku w którym można śmiało wiercić bo się go wyciąga bez problemu.
    Jak "doszedles" z kablem od bezpiecznikow do schowka, bo widze ze kabel zgrabnie wychodzi przez zawias schowka...

  5. #15
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Schowek się trzyma na dwóch śrubkach są pod podkładką gumową , lekko pociągamy do góry i schowek mamy zdemontowany , po wyciągnięciu jest dość duża dziura przez którą widać radio , wystarczy po prostu dobrze wycelować a kabelek wyjdzie nam koło kierownicy .

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post

    ale jaką ? co masz na myśli ? te powyższe foto są moje
    Sorry, nie zauważyłem zdjęć.
    Klapka wygląda na dość zmaltretowaną
    Ostatnio edytowane przez Sierek ; 22-03-2011 o 00:19

  7. #17
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sierek Zobacz post
    Klapka wygląda na dość zmaltretowaną
    Słusznie zauważyłeś ale tylko tak wygląda , zdjęcie robione po ciemku z lampą - góra była pryskana plakiem i jest po prestu utłuszczona ,
    na live wygląda idealnie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1184
Rozmiar:	108.7 KB
ID:	22467Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	648
Rozmiar:	70.5 KB
ID:	22468Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	880
Rozmiar:	80.3 KB
ID:	22469

  8. #18
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Kabel przeciagniety, Tom&Julia, jeszcze raz dzieki, pewnie bym kminil dwa dni jak zdemontowac schowek. Teraz pozostaje pozyczyc prad i zamontowac gniazdo zapalniczki.
    Pisales, ze wpiales sie w alarm, rozumiem, ze alarmu nie masz, tak? Dla mnie ta skrzynka z bezpiecznikami wyglada dosc solidnie, nie bardzo wiem jak to ugryzc...

  9. #19
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Ja wpiąłem się do wyprowadzonego bezpiecznika od alarmu zamontowanego przez ASO widać go na foto ,
    Zaznaczyłem ci kółkami gdzie możesz podpiąć plus , a mniej więcej jak strzałka tam jest śrubka przykręcona do masy tam możesz podpiąć minus .
    Tylko ten sposób wymaga włącznika ponieważ ciągle by ci się ładował , mój włącznik też widać .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	112.6 KB
ID:	22471

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Z tym plusem na zdjęciu bym uważał, bo to główne zasilanie bodycompa. Wprawdzie zabezpieczone prawdopodobnie w komorze silnika jednym z maxifuse (tych dużych bezpieczników) ale jak ci się zdarzy jakieś zwarcie to auto kompletnie unieruchomione a i ryzyko pożaru większe (zwróćcie uwagę że wiązki przwodow są owijane gdyż tu i uwdzie się ocierają itp). Napięcie na nim jest cały czas (dlatego też posłużyło za dawcę do alarmu). Lepiej sie podpiąć za jakimś bezpiecznikiem od mało istotnych obowodów i "po kluczyku" typu radio, zapalniczka itp.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 22-03-2011 o 14:42

Podobne wątki

  1. [159] Blue&Me i TOMTOM
    Utworzone przez michal_t2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 20:36
  2. Montaz fabrycznej nawigacji
    Utworzone przez lolecki w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 12:30
  3. [Giulietta] Port nawigacji tomtom.
    Utworzone przez buczo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 13:04
  4. [Giulietta] Nawigacja TomTom
    Utworzone przez Gerard w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory