Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Montaz nawigacji TomTom

  1. #21
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Metan, to moze tak lopatologicznie: gdzie mam sie wpiac z plusem? IMO radio mam ciagle zasilanie, ale takze "wzbudzenie" od stacyjki, wiec chyba podpiecie sie za bezpiecznik radia niewiele da...

  2. #22
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Metan masz rację ale jak widzisz ja się podpiąłem za bezpiecznikiem a poza tym ładowarka do navi też jest z bezpiecznikiem , no i oczywiście chcąc się podpiąć do tych plusów co zaznaczyłem koniecznie obwód musi być zabezpieczony jakimś małym max 5-8 A bezpiecznikiem .

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Dwilk Na radio idzie i plus stały i "po kluczyku". Poczekaj chwilę spróbiuję wygrzebać schemat z kolorami przewodów.
    Pisząc "za bezpiecznik" miałem na myśli za kolejnym zabezpieczeniem od strony zasilania żeby w razie czego przepalił się on a nie zabezpieczenie główne. To tak jak w domu -zrobisz zwarę przepala się tylko u ciebie a nie na całej dzielnicy.

    TOM - ok, wykorzystałóeś to że już ASO się tam wpięło ale jest jednak niedogodność że to cały czas pod napięciem.

    ---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:05 ----------

    Dwilk masz start and stop , bose ?? Bo są różne schematy??
    Ostatnio edytowane przez metan ; 22-03-2011 o 15:14

  4. #24
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Dwilk masz start and stop , bose ?? Bo są różne schematy??
    yes&yes

  5. #25
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Dwilk masz start and stop , bose ?? Bo są różne schematy??
    wszystkie Julki mają S&S a jak chcesz się wpiąć do radia nie ma problemu opis co jest co znajdziesz --> http://www.forum.alfaholicy.org/mito..._czesci-2.html

  6. #26
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    wszystkie Julki mają S&S a jak chcesz się wpiąć do radia nie ma problemu opis co jest co znajdziesz --> http://www.forum.alfaholicy.org/mito..._czesci-2.html
    That is the point: z lenistwa i strachu nie chce wyciagac radia tylko "przechwycic" gdzies odpowiedni kable w wiazce w okolicach bezpiecznikow.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    "+" po kluczyku jest na pinie A7 a masa na A6 radia. I tu by sie należało wpiąć. Ten plus przechwycić mozna na pinie 13 złacza G body komputera (tyle że jest ono z tyłu-kiepskie dojście).
    "+" po kluczyku zabezpieczone jest bezpiecznikiem F51 w body komputerze. Można by zrobić taki rodzaj druciarni aby kabelek wsunąć do styku bezpiecznika (od strony przeciwnej do zasilania) bo dostęp jest łatwy i bez cięcia izolacji ( a następnie wsunąć bezpiecznik). Ale to niezbyt eleganckie.

    "+" stały przychodzi na A4 radia.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 22-03-2011 o 15:45

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Jak pisałem wcześniej:
    Cytat Napisał Sierek Zobacz post
    W skrzynce z bezpiecznikami jest dobre miejsce na schowanie dodatkowego gniazda zapalniczki podpiętego pod bezpiecznik, np. F37 "Odbiorniki Servizi różne". Tam też wpiąłem CB.
    Na tym bezpieczniku jest napięcie "po stacyjce". Minus wziąłem z górnej, prawej śruby mocującej panel bezpieczników.

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    wszystkie Julki mają S&S
    Na szczęście QV nie mają
    Ostatnio edytowane przez Sierek ; 22-03-2011 o 17:38

  9. #29
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Sierek wiesz co jest najgorsze że moja 1.4 TB ma S&S a do dwóch miesięcy się nie włączył , i to już nie jest śmieszne do ASO (w Katowicach) od dwóch dni dzwonię i echo .
    Ostatnio edytowane przez TOM & JULIA ; 23-03-2011 o 10:25

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Większość warunków do uruchomienia S&S pewnie masz spełnionych. Jedyne co mi przychodzi do głowy (dużo ludzi pisze o zmniejszeniu częstotliwości możliwości użycia S&S z czasem) to rozładowanie aku. Sprawdź, jakie masz napięcie.

Podobne wątki

  1. [159] Blue&Me i TOMTOM
    Utworzone przez michal_t2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 20:36
  2. Montaz fabrycznej nawigacji
    Utworzone przez lolecki w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 12:30
  3. [Giulietta] Port nawigacji tomtom.
    Utworzone przez buczo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 13:04
  4. [Giulietta] Nawigacja TomTom
    Utworzone przez Gerard w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory