Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 345678910111213
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129

Temat: Blue&Me

  1. #121
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    mi w ostatni upał (36 stopni + auto stało w słońcu więc pewnie i z 50-80 stopni mogło być w środku) chyba zjarał się moduł blue&me bo nie łączy się z telefonem, a zaczął mi też migać na stałe licznik przebiegu na głównym wyświetlaczu. do tego miałem wpięty w port USB odbiornik bluetooth (Julka z 2011) i on też nie działa - od razu po rozpoczęciu odtwarzania jest trzask i się "resetuje" - odpala na nowo. wymieniać moduł B&M czy coś innego warto sprawdzić najpierw?

  2. #122
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    po Waszych postach przypomnialo mi sie ze kiedys wyciagalem B&M zaraz po jezdzie i bylo zaskakujaco gorace. Moze ten modul za bardzo sie nagrzewa (nieefektywny design, zbyt pradozerne komponenty czy np regulatory napiecia na niskie procka liniowe zamiast DC-DC zeby zmieniszyc ilosc ciepla wydzielanego w urzadzeniu). Moze przy wiekszych upalach tam w srodku juz sie zagotowuje wszystko, na a zawsze jest jakis prog dzialania, niektore np scalaki sa produkowane z certyfikacja np do 70st C, inne 85, inne do 105 a jeszcze inne do 125 czy nawet wiecej. moze uzyli czegos co nie bardzo sie sprawdza? moze kondensatory nie wytrzymuja - np widzialem ze w wielu sprzetach w AR (nawet wyswietlacze w Giulii) uzwaja ciagle kondesnatorow elektrolitycznych, ktore nie sa trwale, a temperatura tez je szybciej postarza.
    po ilosci modulow B&M ktore padaly w 159 mam podejzenia ze ogolnie to slabo zaprojektowana elektronika, moze trzeba jej pomoc troche - wywalic troche zeberek z obudowy i dodac maly wentylatorek jak na starych chipsetach, puscic go z jakiegos nizszego napiecia (zeby nie bylo slychac), niech cos tam dmucha i przechladza modul wewnatrz?
    tym ktorym pada/padl juz, to chyba nie pomoze jednak, ale jak wymienicie na kompatybilny (uzywke trzeba upolowac, co akurat w Giulietcie pamietam bylo trudne jak ktos tu na forum mnie prosil o pomoc) i od razu dodac ten wentylator.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #123
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    tylko mi się zjarało/uszkodziło raczej nie w trakcie używania a w trakcie stania na słońcu, bo auta używam wyłącznie wieczorami i przedwczoraj działało a wczoraj już nie

  4. #124
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Zauważyłem cikawą rzecz - od czasu co naprawiłem chłhodzenie dla strony pasażera (przedtem ta strona tylko grzała i miałem zamknięte wszystkie wydechy wentylacji), to aluminiowy panel się znacznie mniej grzeje i równocześnie od tego czasu nie miałem jedynego problem z odłączeniem modułu B&M.
    Więc się zdaje że przegrzanie było częściowo powodowane tym że w rurach wentylacji było rozgrzane powietrze i ogrzewało całą okolicą modułu i ten się w wyniku też przegrzewał.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  5. #125
    Użytkownik Świeżak Avatar cimon102
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1,6Jtdm
    Postów
    76

    Domyślnie

    czy przez b&m mozna puszczac muzyke z telefonu dzieki bluetooth?

  6. #126
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nie, tylko telefon - rozmowy

  7. #127
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Teoretycznie można też muzykę za pomocą aplikacji typu https://play.google.com/store/apps/d...hautoplaymusic (nie testowałem), ale te polegają na tym, że przesyłają muzykę jako "romowę telefoniczną", więc jakość jest dość słaba.
    Więc już chyba lepszą służbę zrobi jakiś tani BT moduł oferujący A2DP, który podlączysz do 3.5mm AUXa w aucie.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  8. #128
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    w 159 mając B&M nie ma się AUX, nie wiem jak to w Giulietcie więc też nei chcę tu konkretów pisać, ale jakieś podstawy. miałem zrobione podobnie jak [MENTION=72797]MikeCZ[/MENTION] napisał, dołożyłem dongla USB takiego z alledrogo za jakieś 30zł (taki do USB z wyjściem Jack), a jego zapiętliłem do symulatora zmieniarki CD (został mi z poprzedniej 159 XCarlink, i miał i USB (zasilanie dla dongla) i wejście jack (tu podłączyłem sygnał)). działało to nawet nienajgorzej jeśli chodzi o jakość muzyki. może w Giulietcie (a przynajmniej w niektórych wersjach wyposażenia?) możecie pominąć symulator zmieniarki (poza tymi co nie mają B&M ani wer AUX jak to też w żony Giulietcie - tam wpadł symulator z BT i streamingiem, choć jest kiepski - Dension Lite BT)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 08-07-2019 o 22:33
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #129
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulietta 1,4 120KM
    Postów
    20

    Domyślnie problem z USB

    Nie wiem czy to dobry dział, więc jeśli jest coś nie tak to prośba do admina o usunięcie.

    Wczoraj kupiłem córce używaną Julkę z Blue&Me i jest problem ponieważ nie dział USB. Nie ma na nim napięcia ani nie rozpoznaje podpiętych penów oraz telefonów. Dodatkowo nie ma reakcji na przyciski słuchawki oraz "Windows" na kierownicy.

    Maci jakieś sugestie? Jakiś ogarnięty mechanik na śląsku?


    Czy po odpięciu klem ewentualnie wypięciu bezpieczników będzie potrzebny kod do radia?
    Ostatnio edytowane przez rumpel ; 18-12-2019 o 18:51

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  2. Blue& Me
    Utworzone przez marzymisiealfa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 19:17
  3. [159] kto ma Blue & me Nav
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 15:28
  4. [159] Blue&Me
    Utworzone przez Ducrider w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 15:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory