Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 96

Temat: tempomat Giulietta

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurak Zobacz post
    Tak jestem pewny - dowiadywalem sie diagnostow w aso - wiazka jest napewno, komputera zmieniac nie trzeba (nielogiczne by byla produkcja roznych komputerow) po prostu albo tempomat jest albo nie ma ale w komputerze wszystkie funkcje sa zakodowane. W 100% bede wiedzial w weekend bo bede montowal przelacznik zespolony.
    Jestes pewny że usłyszałes takie info w ASO ;-) ale Czasem na diagnostów w ASO trzeba popatrzeć z przymrużeniem oka ;-).

    Ja mogę napisać o miciaku:
    U mnie wiązki na 1000% nie ma, podobnie jak pinów we wtyczce do BC(tzn teraz juz jest bo pociagnąłem przewód). Opcja na 1000% nie aktywna. Stwierdzone naocznie i osobiście. Być może w julce się w już w to nie bawią.

    Komputera faktycznie zmieniać nie trzeba w świetle ostatnich osiągnięć twórców FES-a (aczkolwiek wg elektryków z mojego ASO własnie trzeba zmienić bo examiner nie ma narzędzi do aktywacji opcji. To było info z marca br). A nr seryjne komputerów takie same więc wiedziałem że prędzej czy później ktos monopol fabryki złamie. Wymiana pająka to sprawa oczywista.
    Zresztą wiele jest nieścisłości przy produkcji: ja np. nie mając przeciwmgielnych z przodu mam instalację (tzn przewody i przekaźnik) ale opcja i tak w BC nieaktywna. Kto inny kabelków nie miał.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 14-09-2011 o 13:09

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    W mojej wersji przy wykonaniu testu wskaźników włącza kontrolkę od tempomatu, czyli jest aktywny. Nie wiem czy jest wiązka ale wkrótce sprawdzę i dam znać.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    W mojej wersji przy wykonaniu testu wskaźników włącza kontrolkę od tempomatu, czyli jest aktywny. Nie wiem czy jest wiązka ale wkrótce sprawdzę i dam znać.
    Jeśli mówimy o tym teście gdzie wszystko sie świeci, macha wskazówkami i buczy to oznacza ze jest dioda i że reaguje na komendy z CAN. Nie oznacza to że tempomat jest aktywny bo w tym tescie nie łaczysz się nawet z wezłem body a z wezłem wskaźników. Wiązkę sprawdzisz albo ściagając poduszkę i sprawdzając wtyczkę (piny 8-10) lub rozbierając wtyczkę przy BC (nie wiem jak w julce ale w mito trochę trzeba gimnastyki bo kabelek krótki wystaje tuz nad pedał sprzegła. Ale dla chcącego nic trudnego. A masz FES-a??

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Tak mam CDIF troszkę lepszy od KTSa. Czyli moduł tempomatu jest w BC czy w sterowniku silnika ? gdzieś czytałem ( forum Fiat Grande P) ze wystarczy zmotać wiązkę i podłączyć zasilanie do odpowiedniego pinu i Tempomat jest aktywny.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 15-09-2011 o 20:28

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    ,

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Tak mam CDIF troszkę lepszy od KTSa. Czyli moduł tempomatu jest w BC czy w sterowniku silnika ? gdzieś czytałem ( forum Fiat Grande P) ze wystarczy zmotać wiązkę i podłączyć zasilanie do odpowiedniego pinu i Tempomat jest aktywny.
    Tempomat jest zaszyty w body compie (choć oczywiście przesyła dane do ECU silnika) i body w fabryce jest ustawiony pod opcje i nr nadwozia i trzeba go "aktywowac". Z tego co wiem tą opcję ma teraz tylko Fiat Ecu Scan. Trwają pracę na wdrożeniem tego w alfaobd, twórca być może prześle mi do niedzieli wersję do testów. Nie wiem jak z examinerami (sąsiad mechanik w ASO mówił mi że dostali nową wersję) ale do niedawna tak jak pisałem w ASO mówili że się nie da.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Musze sprawdzić czy jest aktywacja tempomatu. Masz moze opis pinów w body comp. do tempomatu?

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - Mito ma BC na BSI Delphi tak samo jak Fiat Grande Punto oraz Fiat 500.
    - wszystkie dane w tym modelu są zapisywane do eepromu 93C86 (2048 byte) kolega pisze program do odczytywania tego eepromu za pomocą kabla OBD.
    - mam prośbe aby zamieścić zrzut z menu informacyjnego BSI z auta gullietty, może kolega coś wymądrzy.
    - takie samo pytanie zadałem na forum fiata ale oni chyba nie mają FES-ów ani AlfaOBD.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Bubu kilku userów ma FES-a bo aktywowali nimi tempomat w GP
    W alfaobd na razie wysypaliśmy się na proxy alignment. Twórca ma urlop więc na razie trzeba poczekać ale chyba to ogarnie. Ale o ile mnie pamięć nie myli pisał że uruchomił proxy dla 147-mki.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - w 147 dzieki chyba 3 userom beta -testerom z naszego forum 147 udało sie autorowi programu alfaOBD uruchomić Proxy Alignment w 147 jakieś 3 miesiące temu.
    - autor alfaOBD trochę kręcił z Proxy ale koledzy posiłkowali się już wtedy uruchomionym proxy na FES-ie, ale w końcu się udało.
    - ciekawi mnie jakie BC ( jakiej firmy ) ma gullietta ?
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    To samo co miciak, GP itd. Oczywiście każdy ma ciut inny soft (ilośc drzwi, dna, inne dzienne jakieś opcje itp).
    Tak przynajmniej wynika z elearna zarówno opisu jak i schematów bo sam nie sprawdzałem na żywo.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2020, 08:12
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  4. Tempomat
    Utworzone przez patryk200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 17:56
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory