Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96

Temat: tempomat Giulietta

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie tempomat Giulietta

    Na początek się przywitam. To moja pierwsza Alfa i ma na imię Giulietta

    Mam pytanie odnośnie tempomatu. Nigdznie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy tempomat z Mito pasuje do Julki. Otóż w naszej Julce nie ma tempomatu bo osoba która zamawiała auto zapomniała zaznaczyć że ma być na wyposażeniu. Chciał bym teraz dołożyć do niej tempomat i wiem że trzeba wymienić cały moduł przełączników. Dealer powiedział że może mi zamówić całość z Alfy (drogo) lub mogę mu przynieść część (stalk) a on zrobi resztę. Nie ukrywam że wolę używkę z allegro z Mito za 200zł niż płacić 200EUR za nową część.

  2. #2
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał godol Zobacz post
    Na początek się przywitam. To moja pierwsza Alfa i ma na imię Giulietta

    Mam pytanie odnośnie tempomatu. Nigdznie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy tempomat z Mito pasuje do Julki. Otóż w naszej Julce nie ma tempomatu bo osoba która zamawiała auto zapomniała zaznaczyć że ma być na wyposażeniu. Chciał bym teraz dołożyć do niej tempomat i wiem że trzeba wymienić cały moduł przełączników. Dealer powiedział że może mi zamówić całość z Alfy (drogo) lub mogę mu przynieść część (stalk) a on zrobi resztę. Nie ukrywam że wolę używkę z allegro z Mito za 200zł niż płacić 200EUR za nową część.
    Na alle widzialem komplet przelacznikow z Julci za 350PLN:

    http://allegro.pl/przelacznik-zespol...564198259.html

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Cena niezła, ale temat już przećwiczony. Niestety wymaga to zmiany wiązki i oprogramowania body. Nie do wykonania nawet w serwisie bez pomocy fabryki.
    Przynajmniej wg informacji z mojego serwisu. Może Twój ma temat lepiej opanowany? Jestem żywotnie zainteresowany rozwiązaniem tego problemu
    Ostatnio edytowane przez Sierek ; 21-04-2011 o 21:03

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Z mojego bardzo dogłębnego śledztwa też wynika że z dołożenia tempomatu nici mimo że przełaczniki mito julka grande są takie same.
    Chyba że oprócz wiązek (czego sobie nie wyobrażam bez rozprucia połowy wnętrza - raczej realne jest dołozenie przewodu z pinem do już istniejącej co już przećwiczyłem)i przełącznika wymienisz także body comp. No chyba że masz w nim aktywną opcję co da się sprawdzić ale nie aktywować.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 22-04-2011 o 05:35

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Można użyć oryginalnego przełącznika z Giulietty i tempomatu np. WAECO

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    kolego lechtak,
    Możesz coś więcej napisać na temat tego rozwiązania? Montowałeś taki zestaw w swoim samochodzie? Jeśli tak to napisz który model WAECO wybrać i kto Ci to robił? Czy ten tempomat WAECO komunikuje się poprzez CAN bus oraz czy jest widoczna ikonka tempomatu na zegarach. Sorry za tyle pytań i z góry dzięki za odpowiedź.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Nie montowałem, ale miałem zamiar. Nie wykluczone ze wrócę do tematu.

  8. #8
    Kurak
    Gość

    Domyślnie

    A wiec tak do julki pasuje tylko tempomat z julki, sama wymiana jest wystarczajaca! Instalacja pod tempomat jest komputera tez nie trzeba wymieniac jedyne co nie bedzie dzialac to kontrolka na wyswietlaczu ale reszta dziala bez zarzutu - na allegro tempomat chodzi po 350 zl, ewentualnie wchodzi jeszcze robocizna ok 200 zl.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Czy jestes tego pewny?? Moje dotychczasowe ustalenia (posunęły sie naprzód w dobrą stronę) mówią że: trzeba zmienić przełącznik zespolony (alternatywą jest jakis hand made gdy nie chcemy ściagac kierownicy, grzebać przy poduszkach itp), dołożyć wiązkę tzn jeden przewód do BC i co najważniejsze uruchomić funkcję w BC. ASO twierdzi że sie nie da ale FES od wersji 3.04 to umozliwia i sa osoby które to zrobiły. Ja czekam na implementacje tej funkcji w alfaobd gdyż na FESa nie mam licencji.
    Obstawiam tez że jest lampka w zestawie wskaźników (u mnie jest choć tempomatu nie mam i łatwo to sprawdzić np robiąc self test zegarów) i w momencie uruchomienia pojawi sie komunikat na wyświetlaczu.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 14-09-2011 o 10:41

  10. #10
    Kurak
    Gość

    Domyślnie

    Tak jestem pewny - dowiadywalem sie diagnostow w aso - wiazka jest napewno, komputera zmieniac nie trzeba (nielogiczne by byla produkcja roznych komputerow) po prostu albo tempomat jest albo nie ma ale w komputerze wszystkie funkcje sa zakodowane. W 100% bede wiedzial w weekend bo bede montowal przelacznik zespolony.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2020, 08:12
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  4. Tempomat
    Utworzone przez patryk200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 17:56
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory