Strona 10 z 29 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #91
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał msreberko Zobacz post
    ....Ja odczuwam ostatnio przy prędkościach między 120-150 km/h dziwne wibracje całego auta i odczuwalne drżenie kierownicy. Ciśnienie w oponach jest ok. Felgi z oponami wyważone. ....
    Kolego masz prawdopodobnie tzw. "kwadratowe felgi", czyli są pokrzywione i wymagają prostowania (wyoblania), bo mają duże bicie poosiowe co przekłada się na drgania przy określonej prędkości obrotowej. Zakład który ci wyważał powinien to zauważyc.... Niestety aluminiowe felgi szprychowe (takie są turbinki) są podatne na tego typu uszkodzenia
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  2. #92
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    @radosuaf a co z Twoja ?, przy okazji ten przycisk od alarmu o którym Ci pisałem działa - tyle ze po otwarciu auta trzeba dać mu kilka sekund na rozbrojenie alarmu uszczelki radzę Ci tez jedz i przymocuj teraz wyglada tak jak powinno
    Ano wyskoczyła mi jedynka i jakoś tak sobie czasami wchodzi, mam nadzieję, że się poprawi z czasem, bo na samym początku było chyba lepiej. Co do przycisku to dzięki za info, bo sprawdzałem i również nie zaobserwowałem żadnego działania... U mnie uszczelki są w zasadzie OK - na żywo nikt nie stwierdził, że są nierówno. Są różnice rzędu 1mm, może 2mm, ale jak się patrzy na spasowanie współczesnych aut, to jak najbardziej w normie.


    P.S. Bo oleju się nie kupuje w ASO .

  3. #93
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Kolego masz prawdopodobnie tzw. "kwadratowe felgi", czyli są pokrzywione i wymagają prostowania (wyoblania), bo mają duże bicie poosiowe co przekłada się na drgania przy określonej prędkości obrotowej. Zakład który ci wyważał powinien to zauważyc.... Niestety aluminiowe felgi szprychowe (takie są turbinki) są podatne na tego typu uszkodzenia
    Mialem identycznie ten sam problem....nowe fele 18 z nowymi oponami....odpowiedz - chlopaki wywazali i poprawiali 6 razy...i nic, pojechalem na "wibratorze" do Polski i wrocilem odrazu na ponowna poprawe ktora okazala sie ostatnia zalozyli inne jakies zolte pierscienie wywazyli jeszcze raz i od tamtej pory smiga jak ta lala

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Carnivore
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM Distinctive
    Postów
    37

    Domyślnie

    @tygrysio

    Cieszę się, że udało Ci się poradzić sobie z tymi problemami, a dzięki temu wielu forumowiczów już jest wyczulonych na powyższe kwestie. Dobra robota - i miłych wakacji...

    Pozdro,

  5. #95
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Jest już jakieś oficjalne stanowisko w sprawie tej trzaskającej się skrzyni biegów ?
    Bo nie wiem czy mam już jechać z tym do ASO czy jeszcze si wstrzymać.

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Otrzymana dziś z FAP i ASO odpowiedz.

    Rzeczone dwa moduły zostały mi przybliżone.

    Otóż podobno przyczyną takiego działania (to już ponoć zdiagnozowano przynajmniej w moim egz.) jest wadliwe koło dwumasowe i wyniku jego niepoprawnej konstrukcji do wymiany jest kompletne sprzęgło.
    Wystarczyło 3500 km by sprzęgło nosiło bardzo nierówne i wręcz dziwne ślady użycia.


    Sprawa jest ewidentna. Też zaczynam słyszeć lekko w/w objawy. To na 100% koło dwumasowe. Na razie specjalnie nie przeszkadza ale na pewno się pogłębi.
    Przy pierwszej wymianie oleju mam zamiar zgłosić problem do naprawy. A jak nie pomoże, to zrobię akcję jak kiedyś z wariatorem w TS. Oficjalne pismo do FAP z mailami kilkudziesięciu użytkowników... pomogło, FAP zalecił zgłaszanie się wszystkich do ASO na bezpłatne rozwiązanie problemu, chyba nawet po gwarancji.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  7. #97
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Mnie wczoraj znowu nie chciała jedynka wskoczyć - co jest trochę drażniące przy S&S, bo nie można ponownie wysprzęglić bez wyłączania silnika... Więc lekki gaz, jedynka wyskoczyła, a za drugim razem już weszła bez z lekkim ociąganiem...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #98
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Nie martw się u mnie wymieniono koło i jest trochę lepiej - choć niestety cały czas jedynka i dwójka tak jak to napisałeś "ciągnie się" a jedynka potrafi nie wejść .... Mechanik powiedział ze poczekamy chyba aż pojawią się koła Valeo i wtedy bedzie już ok Generalnie powinna być akcja serwisowa

  9. #99
    msreberko
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Nie martw się u mnie wymieniono koło i jest trochę lepiej - choć niestety cały czas jedynka i dwójka tak jak to napisałeś "ciągnie się" a jedynka potrafi nie wejść .... Mechanik powiedział ze poczekamy chyba aż pojawią się koła Valeo i wtedy bedzie już ok Generalnie powinna być akcja serwisowa
    Tygrysio to napisz proszę ile km przejechałeś po tej wymianie i czy faktycznie aż tak bardzo się nie polepszyło. Mi wczoraj na liczniku wybiło przebiegu 5555 i myślę sobie (a od myślenia głowa boli) czy wstawiać auto do serwisu czy jeszcze jeździć. Tylko,że nie chcę odpoczywać od auta tak długo jak Ty odpoczywałeś

  10. #100
    Sereno
    Gość

    Domyślnie

    Sorry za mały offtop, ale po przeczytaniu tego tematu mam ochotę zrezygnować z zakupu julki. A mam ją mieć we wtorek oO

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory