Strona 12 z 29 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #111
    wproszewski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    A czy koledzy próbowali razem walczyć o sprawę, bo chyba problemów ze skrzyniami ma parę osób na forum, prawda? Czy koledzy zasięgnęli opinii prawnej czy sprawdzili np. czy rękojmia nie będzie lepszym rozwiązaniem? Może pismo (email, fax) napisane razem z numerami VIN od wszystkich u których są problemy do FAP, a jak nie będzie odpowiedzi to takie samo pismo wysłać z opisem o braku odpowiedzi do któregoś pisma brańżowego? A od 10 osób można robić pozew zbiorowy Ale nie wiem czy to w przypadku naszych sądów i tejże sprawy przyniesie wymierną korzyść...
    U mnie na razie nie widać problemów ze skrzynią ale nie zazdroszczę tego co Was spotkało. Ktoś pisał oficjalne pismo do nich? Jakby była potrzebna pomoc prawna to dajcie znać - mogę Pomóc skonstruować pisemko i reprezentować wszystkich poszkodowanych, choć każdy przypadek będzie indywidualny.

  2. #112
    tomeck
    Gość

    Domyślnie Problem

    Witam,

    posiadam Julkę 1.4 TB (120), 4500 przebiegu - w półtora miesiąca.

    Zaobserwowane usterki - stukanie przy wysprzęglaniu i machaniu dźwignią zmiany biegów (biegi 1,2,3) oraz zacinająca się jedynka przy ruszaniu z S&S - trzeba ruszać z 2., bo jedynka po prostu wyskakuje i słychać zgrzyt. Auto kupione w Carserwise w Warszawie przy Żwirki.

    Czekać z usterką do przeglądu przy 15.000 czy jechać od razu? Czy mogę prosić o uwagi, na co uważać w Carserwisie, w jaki sposób zgłosić usterkę tak, aby została rzetelnie naprawiona? To mój pierwszy "fiat".


    Pozdrawiam!

  3. #113
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jedź od razu. Nie ma co czekać.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #114
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeck Zobacz post
    Witam,

    posiadam Julkę 1.4 TB (120), 4500 przebiegu - w półtora miesiąca.

    Zaobserwowane usterki - stukanie przy wysprzęglaniu i machaniu dźwignią zmiany biegów (biegi 1,2,3) oraz zacinająca się jedynka przy ruszaniu z S&S - trzeba ruszać z 2., bo jedynka po prostu wyskakuje i słychać zgrzyt. Auto kupione w Carserwise w Warszawie przy Żwirki.

    Czekać z usterką do przeglądu przy 15.000 czy jechać od razu? Czy mogę prosić o uwagi, na co uważać w Carserwisie, w jaki sposób zgłosić usterkę tak, aby została rzetelnie naprawiona? To mój pierwszy "fiat".


    Pozdrawiam!
    Książkowe objawy - że tak powiem - Jedz i i wymieniaj

  5. #115
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Witam, mam taką samą Julkę i analogiczne problemy. Usterkę zgłosiłem w Carserwisie już w marcu i do chwili obecnej czekam na akcję naprawczą. Od marca dowiaduję się regularnie czy coś już definitywnie opracowano, ale jak widać do chwili obecnej wszystkie rozwiązania tymczasowe to lipa. Sprawę tę zgłaszałem już oczywiście co Centrali AR w Bielsku Bialej, ale oczywiście niczego nowego od nich się nie dowiedziałem, jedynie proszono o cierpliwość i wyrozumiałość ( a ja jestem już maksymalnie wkur....ony). Ręce już opadają na tę włoską super technologię.
    Cytat Napisał tomeck Zobacz post
    Witam,

    posiadam Julkę 1.4 TB (120), 4500 przebiegu - w półtora miesiąca.

    Zaobserwowane usterki - stukanie przy wysprzęglaniu i machaniu dźwignią zmiany biegów (biegi 1,2,3) oraz zacinająca się jedynka przy ruszaniu z S&S - trzeba ruszać z 2., bo jedynka po prostu wyskakuje i słychać zgrzyt. Auto kupione w Carserwise w Warszawie przy Żwirki.

    Czekać z usterką do przeglądu przy 15.000 czy jechać od razu? Czy mogę prosić o uwagi, na co uważać w Carserwisie, w jaki sposób zgłosić usterkę tak, aby została rzetelnie naprawiona? To mój pierwszy "fiat".


    Pozdrawiam!

  6. #116
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    darek3972
    Nie tylko tobie ręce opadają , ja oprócz trzaskającej się skrzyni mam jeszcze w pakiecie bijące tylne zawieszenie , a na dodatek rozpadła mi się dziś gałka zmiany biegów ale z tym to sobie akurat poradzę , zakleję dziada

  7. #117
    wproszewski
    Gość

    Domyślnie

    Panowie i Panie, proponowałem żeby zrobić jedną akcję, ale nie widzę odzewu. Każdemu z Was biegną terminy a tym samym przepadają uprawnienia, a Wy się wykłócacie z serwisem. Może rzeczywiście dobrze byłoby zrobić jedną większą akcję?

  8. #118
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Jestem jak najbardziej za ... bo w tej chwili jedno co robimy to grzecznie idziemy na rękę serwisowi swoim kosztem ....

  9. #119
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Jestem jak najbardziej za ... bo w tej chwili jedno co robimy to grzecznie idziemy na rękę serwisowi swoim kosztem ....

    Jesteś za to może po prostu zrób, pismo do fap, opis usterek w Polsce i na świecie (choćby w oparciu o UK), żądanie zajęcia stanowiska i naprawy wady fabrycznej, miejsce na listę użytkowników z danymi kontaktowymi osób podpisujących się/zgłaszających problem, albo każdy pismo o identycznej treści i przesłane zbiorczo.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  10. #120
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Kolego myslałem że raz na zawszę wyjaśniliśmy sobie sprawy Twojego doradzania (ja nie potrzebuję doradcy i konsultanta, a tym bardziej "dyrektora" który będzie mi mówił co mam robić ) .... kolega wproszewski wyszedł z inicjatywą czynu którą ja bardzo chętnie wespół z Nim podejmę .... jeśli masz coś od siebie do dodania oprócz jak zwykle celnych rad to zapraszam do wzięcia czynnego udziału (za konsultację dziękuję).
    Powtarzając się wiem gdzie pisać pisma i jak to robić .... doprawdy Twoje rady dotyczące zawartości nie są mi do tego potrzebne.

    Stwierdzenie zrób to, od osoby która tylko "wszechstronnie" doradza ... możesz sobie zastosować gdzieś indziej w swoim życiu. Ja wiem co mam robić i tym bardziej pozwolisz że będę decydował z Kim.
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 18-08-2011 o 19:15

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory