Strona 28 z 29 PierwszyPierwszy ... 181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #271
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał niko999 Zobacz post
    wbijając na luz cichnie całkowicie ale mimo,że auto toczy się na luzie a dodam gazu to znów pojawi się.. nie wiem czy skrzynia pracuje tez jakoś na luzie
    Wciśnij sprzęgło podczas dodawania gazu na luzie, jeżeli ucichnie to skrzynia, jeżeli nie to coś w silniku.
    Jeżeli nie wysprzęglisz to skrzynia cały czas się kręci tak jak silnik, bez względu na to czy jest wbity bieg czy nie. Tylko wciśnięcie sprzęgła odcina obroty skrzyni od obrotów silnika.

  2. #272
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Peugeot 307,Alfa 147 1.9 JTD, Alfa Giulietta 1.4 TB 120 km
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał niko999 Zobacz post
    wymieniłem olej.Wlałem 2l a zlałem ponad 1.83 generalnie nie wiem co mysleć odnośnie tego niby wycia..bo dziś jadąc np 4,5 bieg 70-100km/h i przyspieszając dochodzi takie wycie jakby z pod maski wbijając na luz cichnie całkowicie ale mimo,że auto toczy się na luzie a dodam gazu to znów pojawi się.. nie wiem czy skrzynia pracuje tez jakoś na luzie w sensie,że bez biegu jadąc na luzie dodając gazu wyło by coś ze skrzyni?

    dodam 9 tys km temu był zmieniany rozrząd z pompą wody oe fiat/alfa w serwisie Fiata i na postoju po jeździe jak otworze maskę to to wycie (lub coś podobnego do tego) słychać tam z okolic jak kręci się to wszystko czyli rozrząd/pompa wody/alternator z tamtych okolic coś dochodzi.. z tym,ze rozrząd pompa wody nowa w serwisie fiata więc raczej dobrze założone wszystko

    planuje oddać auto do serwisu niezależnego w Krakowie gdzie robią alfy ale jeszcze uprzednio sam chciałem jakoś to sprawdzić.Jeszcze gdzies po głowie mi chodzi ''pękniecie kolektora'' bo może mi się wydaje ale podczas jazdy jest jakby głośno przyspieszając..ale wszystko cichnie jak ujmę gaz i wrzucę na luz a zas jak wspomniałem jak na luzie dodam gazu tak do 2.5tys obrotów to znów usłysz się to wycie czego siedząc na postoju w kabinie i dodając gazu nie slychać... ma ktoś jakiś pomysl?
    Przypomniało mi się że jak odbierałem skrzynkę biegów po wymianie łożysk to fachowiec powiedział że ludzie czasem przyjeżdżają do niego ze wskazaniem na usterki skrzyni.A on ze swojego doświadczenia wie że często za różnorakie niepokojące odgłosy odpowiadają inne podzespoły.Że skrzynia działa jak duże pudło rezonansowe które przenosi odgłosy. I najpierw trzeba sprawdzać np.napinacz paska osprzętu ,pompę wody , i szczególnie sprzegiełko jednokierunkowe na alternatorze które może się przycierać lub w ogole być zatarte.

  3. #273
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    68

    Domyślnie

    sprawdziłem dzisiaj jak jechałem powiedzmy 60-80 i słychać sam nie wiem jak to nazwać wycie/rezonowanie czego po dodaniu gazu/tłumik gdzieś dziurawy słycha to i tak:

    -wbijam na luz cisza
    -wbijam na luz dodaje gazu słychac
    -wbijam na luz wciskam sprzęgło + dodaje gazu słychać
    -jadę na biegu wciskam sprzęgło + dodaje gazu słychać

  4. #274
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Giulietta
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanko gdzie mogę znaleźć jaki olej wlać do skrzyni manualnej Giulietta 1.4 170 km 2010 r. I ile litrów ?

  5. #275
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damianusxx Zobacz post
    Witam. Mam pytanko gdzie mogę znaleźć jaki olej wlać do skrzyni manualnej Giulietta 1.4 170 km 2010 r. I ile litrów ?
    W instrukcji obsługi. Warto poczytać.

  6. #276
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Giulietta
    Postów
    13

    Domyślnie

    Czy skrzynia od jakiegos Fiata grande punto/ punto bedzie pasowac do Giulliety 1.4Ma 170km 6-biegowa ?

  7. #277
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damianusxx Zobacz post
    Czy skrzynia od jakiegos Fiata grande punto/ punto bedzie pasowac do Giulliety 1.4Ma 170km 6-biegowa ?
    Tylko, jeśli miał silnik 1.4MA

  8. #278
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Giulietta
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Tylko, jeśli miał silnik 1.4MA
    Punto Evo wychodzi z 1.4MA
    moze nby była dobra . musze poszukac

  9. #279
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Bravo 1.4 Multiair
    Postów
    10

    Domyślnie

    Czy skrzynia c635 z wersji 120 konnej podejdzie do wersji 150/170 KM i vice versa?

  10. #280
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał phyrz Zobacz post
    Czy skrzynia c635 z wersji 120 konnej podejdzie do wersji 150/170 KM i vice versa?
    Może być problem z tempomatem (o ile masz), bo główne przełożenie jest inne.

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory