Strona 4 z 29 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #31
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Myślisz? To jednak są duże koszty, raczej będą próbowali coś wymieniać i naprawiać...

    Napisałem tak po informacji z od mechanika który powiedział ze już kilku sposobów próbowali ... niestety bezskutecznie. Wolałbym pojechać raz i problem zlikwidować niż pozwalać na doktoryzowanie się na moim aucie.

    ---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 13:20 ----------

    Cytat Napisał MikoConAlfa Zobacz post
    Z tego co wiem teraz w Julkach montowane są nowe skrzynie - musieli odkryć "babola" i dobrze o nim wiedzą.
    Skąd takie info ? ... Jeśli tak jest to chętnie pojadę i przetestuję jakąś świeżą testówkę

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Nowe skrzynie (kompaktowa 6 biegowa na 3 wałkach - do tej pory 6 biegowe były robione na 2 wałkach ale były większe) montowane są od samego początku. Nie mają nic wspólnego ze skrzyniami GM. Problem z wchodzeniem biegów to kwestia regulacji cięgien - ich zakres jest zbyt mały i stąd problemy
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #33
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MikoConAlfa
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Czarna jak diabeł Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Skąd takie info ? ... Jeśli tak jest to chętnie pojadę i przetestuję jakąś świeżą testówkę
    Od pewnego Pana Kierownika w ASO. Podobno w nowych skrzyniach biegi wchodzą bardzo gładko.

  4. #34
    Bacek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Skąd takie info ? ... Jeśli tak jest to chętnie pojadę i przetestuję jakąś świeżą testówkę
    Jakieś 2-3 tygodnie temu jeździłem prawie nową testówką (1.4 MA), miała niecałe 500 km przebiegu i nie zauważyłem żeby cokolwiek było nie tak ze skrzynią. Wszystko działało bardzo ładnie, nic nie zgrzytało i nie haczyło, wszystkie biegi wchodziły bardzo lekko i w miarę precyzyjnie.
    Mam nadzieję że w mojej też tak będzie, podobno produkacja ma być w połowie maja

  5. #35
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Po mojej interwencji w sprawie przedłużajacego oczekiwania na naprawę skrzyni biegów ( fatalnie wchodzacy pierwszy bieg), dostalem dziś informację z centrali Alfy Romeo, ze niestety problem jest dosyć poważny (występuje w większej ilości Julek) i do tej pory wszelkie podejmowane próby naprawy sie nie sprawdzają. Wymiana skrzyni równiez nie do końca rozwiązałaby ten problem, bo nie wiadomo, czy ona byłaby bezawaryjna. Proszono o cierpliwość, bowiem trwają usilne próby rozwiązania tej "zagadki" technicznej i dopiero na początku czerwca być może uda się ją rozwiązać.

  6. #36
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    A można wiedzieć gdzie interweniowałeś ?

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek3972 Zobacz post
    Po mojej interwencji w sprawie przedłużajacego oczekiwania na naprawę skrzyni biegów ( fatalnie wchodzacy pierwszy bieg), dostalem dziś informację z centrali Alfy Romeo, ze niestety problem jest dosyć poważny (występuje w większej ilości Julek) i do tej pory wszelkie podejmowane próby naprawy sie nie sprawdzają. Wymiana skrzyni równiez nie do końca rozwiązałaby ten problem, bo nie wiadomo, czy ona byłaby bezawaryjna. Proszono o cierpliwość, bowiem trwają usilne próby rozwiązania tej "zagadki" technicznej i dopiero na początku czerwca być może uda się ją rozwiązać.
    Skoro nie mają pojęcia i usiłowania trwają, to równie dobrze może to być grudzień albo wcale, jak z wariatorami. A to już było by przykre ... Jednego nie rozumiem, jak one przejeździły te miliony kilometrów testowych przed fazą produkcji. Ściema na całego. Tak to jest jak się kupuje chińskie skrzynie biegów z papieru ryżowego.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  8. #38
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Kontaktowałem się mailowo, a potem telefonicznie ze specjalnym Działem Kontaktów z Klientami Alfa Romeo w Bielsku-Białej. Poinformowali mnie również, że nie montują dwóch rodzajów skrzyni biegów do Julki.

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    A można wiedzieć gdzie interweniowałeś ?

  9. #39
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MikoConAlfa
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Czarna jak diabeł Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    107

    Domyślnie

    Po interwencji na infolinii Alfy dostałem telefon od dealera z pytaniem czy z tą skrzynią jest aż tak źle? Co za bezczelny typ...
    Dostałem też info, że w czerwcu będzie dostępna jakaś akcja serwisowa - brak szczegółów i konkretów na chwilę obecną.

    Juto dzwonię 4 raz na infolinię i poproszę o telefon do kogoś z kim można po ludzku porozmawiać i dowiedzieć się konkretów.

  10. #40
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Dziś z infolinii AR dostałem od miłego Pana informację że problem jest zgłoszony - jest przygotowywane rozwiązanie lub nawet ewentualna wymiana. Maksymalny czas jaki określił to 1,5m-ca. Oczywiście będzie większa akcja serwisowa i klienci będą poinformowani.

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory