Strona 5 z 29 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #41
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikoConAlfa Zobacz post
    Juto dzwonię 4 raz na infolinię i poproszę o telefon do kogoś z kim można po ludzku porozmawiać i dowiedzieć się konkretów.
    Chrzanić infolinie. Oni są po to, aby stanowić bufor między klientem, a osobami odpowiedzialnymi za wprowadzenie bubla na rynek. Generalnie to trudna robota i trochę współczuję tym ludziom, szczególnie pewnej pani, co mi się prawie rozpłakała w słuchawkę. Ludzie z infolinii niewiele mogą. Trzeba namierzyć menadżerów, najlepiej na poziomie dyrektora, bo wyżej ciężko się przebić, niżej zleją sprawę i opisać sprawę mailem a potem dzwonić. To się da zrobić przy pomocy internetu i telefonu, oraz pewnej dozy samozaparcia i bezczelności. Powiedziałbym, że jestem w połowie tego ćwiczenia w Bielsku, a jutro zamierzam rozpocząć rekonesans w Turynie. Będzie pewnie trochę trudniej.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Chrzanić infolinie. Oni są po to, aby stanowić bufor
    To fakt-socjotechnika rodem z badziewnych firm gdzie sekretarka spławia dopominających się o zaległą wypłatę pracowników czy też kontrahentów którym zalega się z płatnościami. Ale to niestety norma
    A na dodatek g.. no się znają na temacie.
    Tyle że maile nawet tych na samej górze "przerabiają" właśnie sekretarki. Trzebaby gościa w windzie złapać i mu marudzić.
    Ale jest jeszcze UOKiK i tym można postraszyć gdy nie będzie reakcji
    Ostatnio edytowane przez metan ; 11-05-2011 o 20:56

  3. #43
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MikoConAlfa
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Czarna jak diabeł Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Chrzanić infolinie. Oni są po to, aby stanowić bufor między klientem, a osobami odpowiedzialnymi za wprowadzenie bubla na rynek. Generalnie to trudna robota i trochę współczuję tym ludziom, szczególnie pewnej pani, co mi się prawie rozpłakała w słuchawkę. Ludzie z infolinii niewiele mogą. Trzeba namierzyć menadżerów, najlepiej na poziomie dyrektora, bo wyżej ciężko się przebić, niżej zleją sprawę i opisać sprawę mailem a potem dzwonić. To się da zrobić przy pomocy internetu i telefonu, oraz pewnej dozy samozaparcia i bezczelności. Powiedziałbym, że jestem w połowie tego ćwiczenia w Bielsku, a jutro zamierzam rozpocząć rekonesans w Turynie. Będzie pewnie trochę trudniej.
    Dokładnie tak, zadzwoniłem wczoraj i poprosiłem Panią z infolinii o to żeby ktoś z FAP zadzwonił do mnie i potwierdził słowa dealera (o planowanej akcji serwisowej w czerwcu)
    Dzisiaj dostałem telefon od Pana z FAP - skubańce dzwonią z zastrzeżonych.
    Jak powiedziałem Panu "Witam, jak sprawa z moją skrzynią?" a mam niski głos to się biedak zaczął jąkać Zawsze należy rozmawiać z osobą która jest najwyżej - wiem dobrze bo otarłem się o prezesa jednej sieci dealerskiej przy okazji 147 mojej żony (było ostro !!!***). Kierownik od razu podjął decyzję o wymianie łap mocujących maskę za darmo!

  4. #44
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Tyle że maile nawet tych na samej górze "przerabiają" właśnie sekretarki.
    No właśnie dlatego piszę, że nie można przestrzelić z poziomem, bo się trafi na kolejny bufor. Mam plan dyrektor z kopią do prezesa, a jeszcze równolegle będę próbował trafić do kogoś w centrali we Włoszech, może zadziała jak zrobię zadymę naraz w trzech miejscach.

    ---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

    Cytat Napisał MikoConAlfa Zobacz post
    Kierownik od razu podjął decyzję o wymianie łap mocujących maskę za darmo!
    Zajebiście, ale ja mam 6 miesięczny samochód z 6 tysięcznym przebiegiem, który miał być nową jakością Alfy. Fakt, że dostał strzała, ale został poskładany przez autoryzowny serwis. Zresztą część rzeczy była od początku. Zakładałem, że nawet jeśli to Alfa, to ze 2-3 lata pojeździ bezawaryjnie, bo tyle zamierzałem nim jeździć, a nie że będzie częściej stał w serwisie (co zresztą wszyscy dookoła przed zakupem mi powtarzali).

  5. #45
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MikoConAlfa
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Czarna jak diabeł Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Zajebiście, ale ja mam 6 miesięczny samochód z 6 tysięcznym przebiegiem, który miał być nową jakością Alfy. Fakt, że dostał strzała, ale został poskładany przez autoryzowny serwis. Zresztą część rzeczy była od początku. Zakładałem, że nawet jeśli to Alfa, to ze 2-3 lata pojeździ bezawaryjnie, bo tyle zamierzałem nim jeździć, a nie że będzie częściej stał w serwisie (co zresztą wszyscy dookoła przed zakupem mi powtarzali).
    No właśnie mi też składali 147 po strzale i nie byłem zadowolony.

    Co do awaryjności to miałem Golfa 4 i wymieniłem (zespół wycieraczek przednich, sterownik abs, sonde lambda, siłownik otwierania wlewu paliwa, 4 cewki silnika {każdą osobno}) i do tego rozrząd po około 50000 tysiącach. Mój kolega śmiga S-ką i się śmieje, że każdy powrót z trasy to jakaś wymiana.

    Trafiłem Julkę którą najwyraźniej składali chłopcy oglądając mecz w fabryce...

    3 maj się i powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez MikoConAlfa ; 11-05-2011 o 22:44

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    ...
    Zajebiście, ale ja mam 6 miesięczny samochód z 6 tysięcznym przebiegiem, który miał być nową jakością Alfy. Fakt, że dostał strzała, ale został poskładany przez autoryzowny serwis. .....
    A co konkretnie było wymienione po tym "strzale" i jaki był zakres uszkodzeń samochodu?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    A co konkretnie było wymienione po tym "strzale" i jaki był zakres uszkodzeń samochodu?
    Mi ostatnio upadl nowy telefon Samsung, oddali z servisu bez bateri....chodzi gorzej niz przed upadkiem....ciekawe czemu.....przeciez tylko upadl......

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Nigdy w życiu nie kupuj już Samsunga - kup Nokię one nie upadają....
    Taką postawa mnie po prostu rozbraja
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Nigdy w życiu nie kupuj już Samsunga - kup Nokię one nie upadają....
    Taką postawa mnie po prostu rozbraja
    Kupilem 2 te same modele w tym samym czasie... zony chodzi idealnie a moj spedza wiecej czasu w serwisie niz VW SCIROCCO......

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    W ADF wroclaw stwierdzono ze moja skrzynia jest koniecznie do sprawdzenia i rozbiurki jak najszybciej, poniewaz jest to bardzo niepokojacy znak ( praca i dzwiek przy przerzucaniu biegow ).

    Ponoc to jest dopiero pierwsza julka u nich z tym problemem.

    Niestety wymaga to zostawienia autka na kilka dni 4-5 jezeli by jeszcze mieli jakies czesci sprowadzac...ja niestety musze wracac do NL i tam sprobuje zadzialac z tym problemem jak najszybciej tylko tam dojade...
    pozdro

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory