Strona 6 z 29 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #51
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Skrzynia w tym aucie to jedno wielkie nieporozumienie. I taka jest prawda ze tylko jedno z wielu. A tlumaczenie sobie w jakikolwiek sposob ze tak ma byc i na dodatek ze to jest jeszcze fajne to walka z rzeczywistoscia moim zdaniem jest to najbardziej niedopracowany kompakt ostatnich 5 a moze nawet 10 lat - biorac pod uwage ile czasu minelo od 147.
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 22-05-2011 o 02:14

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie przesada

    Możesz rozwinąć swoją błyskotliwą wypowiedź? Giulietta to najbardziej niedopracowany Kompakt w Europie czy na Świecie? I rozumiem że jest najbardziej niedopracowany od 10 lat bo wtedy pojawiła się Alfa 147 która odkąd była w sprzedaży też wiodła prym w tej dziedzinie jak to Alfa.. Swoje wnioski wysnuwasz porównując Giuliettę do swoich wcześniejszych wozów ze stajni VW....Wybacz ale po pierwsze nie jesteś żadnym autorytetem w tej dziedzinie, żeby takie wnioski wyciągać a po drugie Świat motoryzacji nie kończy się na VW ja wielu myśli/by chciało.

  3. #53
    kocis
    Gość

    Domyślnie

    Nie uczestniczę w forum od dawna, bo wydaje mi się, że mam jakiś inny samochód i jestem z innej planety.. Tygrysio.. tylko mogę współczuć.. chyba chciałeś za dużo..
    Do wszystkich malkontentów - nic nie skrzypi, nic nie rdzewieje, biegi masełko, zrywam asfalt na skrzyżowaniach.. ale trzeba umieć jeździć

  4. #54
    deryl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Skrzynia w tym aucie to jedno wielkie nieporozumienie.
    Nie wiem jak mam rozumiem ta wypowiedz bo zrobilem juz swoja Giulietta prawie 6 tys. I nie moge o tej skrzyni napisac ze jest nieporozumieniem a zmieniam biegi jak w need for speed nie wsluchujac sie w dzwieki jakie wydaje bo po co skoro biegi wchodza plynnie. Odnosze wrazenie ze albo trafil ci sie jakis super felerny egzemplarz albo ... Przesadzasz.
    Do czego porownojesz Giuliette piszac o niej najbardziej niedopracowany kompakt? Chyba nie miales doczynienia z nowymi samochodami salonowymi. Moj tesc ostatnio odebral X5 za 350 tys. I jak za ta kase tez moge pisac ze jest niedopracowanym SUVem

  5. #55
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy przypomnę temat dotyczy skrzyni biegów w Julce i nie chodzi w tym temacie żeby kolejni przedstawiciele handlowi porównywali ten samochód do innych i zachwalali tym samym nie mając pojęcia jak naprawdę zachowuje się rozgrzana skrzynia w Julce.
    Sorry za ton ale to jest mój pierwszy nowy samochód na który można powiedzieć pracowałem 20 lat i niestety jestem zażenowany kulturą pracy skrzyni biegów przy przebiegu 5500km i aż boję się pomyśleć co będzie się działo przy 50kk.

    Proszę osoby które nie mają problemu "" o nie zawieranie głosu bo problem jest i to zajebi..y .
    Nie mam teraz za dużo czasu ale jak dalej będę czytał posty tych niedowiarków to nagram coś kamerką i upnę na tube , może wtredy zmienicie zdanie.

    Efekt jest taki czasami przy zmianie biegów jak bym nie używał sprzęgła, niestety używam i słucham tych zgrzytów z niedowierzaniem.
    Przyznam się strzeż że czasami aż mi wstyd zrobić zmiankę w miejscach publicznych żeby nic nie trzaskało (zgrzytało).

  6. #56
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru w sposob opisowy wyjasniac problemow z ta tandeta jaka jest moj egz. Nie oczekiwalem zbyt wiele - a tylko tyle co oferuje konkurencja . Z tego co ja wiem nie tylko ja mam problem z tym. Natomiast nie bede slepo bronil tego badziewia ktore stoi u mnie w garzu. I niw chodzi tylko o skrzynie

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocis Zobacz post
    Nie uczestniczę w forum od dawna, bo wydaje mi się, że mam jakiś inny samochód i jestem z innej planety.. Tygrysio.. tylko mogę współczuć.. chyba chciałeś za dużo..
    Do wszystkich malkontentów - nic nie skrzypi, nic nie rdzewieje, biegi masełko, zrywam asfalt na skrzyżowaniach.. ale trzeba umieć jeździć
    Zgadzam sie w 100%
    Ja nigdy nie powiem zlego slowa i Julce! Jestem bardzoooo zadowolony z tego autka i nikt nie powie mi ze jakos i wykonanie jest najgorsze na swiecie!
    Jeden mankament ktory jest w mojej julce przy przeszlo 20tys km to niestety ta skrzynia...sami mechanicy powiedzieli ze to jest niepokojacy dzwiek i praca wiec trzeba poprostu rozebrac i moze cos wymienic....
    Ale z reszta nie mam takich problemow dzieki ktorym moglbym zle wyrazac sie na temat Alfy Romeo...
    Jezdzilem VW, Hondami, Audi...mitsubishi....oplem... (nowe) wiec naprawde albo ja jezdzilem tez nieszczesnymi przypadkami tych marek i mam pecha, albo auta te sa gorzej wykonane od GIULIETTY (nie wszystko jest tak jak by kolega tygrysio chcial)
    Pozdrawiam

    ---------- Post added at 08:09 ---------- Previous post was at 08:00 ----------

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Koledzy przypomnę temat dotyczy skrzyni biegów w Julce i nie chodzi w tym temacie żeby kolejni przedstawiciele handlowi porównywali ten samochód do innych i zachwalali tym samym nie mając pojęcia jak naprawdę zachowuje się rozgrzana skrzynia w Julce.
    Sorry za ton ale to jest mój pierwszy nowy samochód na który można powiedzieć pracowałem 20 lat i niestety jestem zażenowany kulturą pracy skrzyni biegów przy przebiegu 5500km i aż boję się pomyśleć co będzie się działo przy 50kk.

    Proszę osoby które nie mają problemu "" o nie zawieranie głosu bo problem jest i to zajebi..y .
    Nie mam teraz za dużo czasu ale jak dalej będę czytał posty tych niedowiarków to nagram coś kamerką i upnę na tube , może wtredy zmienicie zdanie.

    Efekt jest taki czasami przy zmianie biegów jak bym nie używał sprzęgła, niestety używam i słucham tych zgrzytów z niedowierzaniem.
    Przyznam się strzeż że czasami aż mi wstyd zrobić zmiankę w miejscach publicznych żeby nic nie trzaskało (zgrzytało).
    Wiem o czym mowisz....mam to samo az do dzisiaj! juz 20 tys. przeszlo zrobione...wiec jedz jak najszybciej to serwisu i niech dzialaja...
    Moja jutro jedzie na sygnale
    Jeszcze przed soba mam powrot do NL - a mechanich powiedzial....chyba nic nie powinno stac, unieruchomic auta
    Pytalem sie o akcje serwisowe i jak narazie nic nie wiedza albo nie chca powiedziec....
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 23-05-2011 o 07:13

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    ....
    Efekt jest taki czasami przy zmianie biegów jak bym nie używał sprzęgła, niestety używam i słucham tych zgrzytów z niedowierzaniem.
    ... (zgrzytało).
    A może kolego to nie wina skrzyni, a najzwyczajniej w świecie przepuszcza pompa sprzęgła (albo masz zapowietrzony układ hydrauliczny) i wysprzęglik nie do końca rozłacza - stąd zgrzyty. Takie objawy jak twoje powodowała własnie awaria układu hydraulicznego sprzęgła w AR156.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #59
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Maciek-156
    To nie jest sprzęgło bo zgrzytało by również przy wbijaniu jedynki.
    A poza tym jest jeszcze jeden objaw tej wadliwej skrzyni a mianowicie,
    podczas dodawania i puszczania gazu np. na dwójce trójce słychać trzaskanie podobne do wyrobionych przegubów.

  10. #60
    abdave
    Gość

    Domyślnie

    U mnie to samo przy dodawaniu i odejmowaniu gazu....to mi szef serwisu u Boltowicza powiedzial, ze ten model tak ma....no i dyskutuj z takim, ja mu powiedzialem, zeby sie przejechal w dluzsza trase tym autem to uslyszy wszystko, ze po rozgrzaniu samochodu wszystko zaczyna skrzypiec i zle chodzic....a powedzcie mi jak sprawdzic czy klima- manualna - dobrze chodzi?
    Pozdrawiam i jade szukac innego serwisu....

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory