Strona 8 z 29 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #71
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Lub też wjechać na hamownię czego ASO nie oferują. ....
    Hamownia to może (podobnie jak jazda próbna mechanika) wychwycić tylko dziwne dźwięki , ale weryfikacja i diagnoza to tylko po demontażu i robiórce skrzyni
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  2. #72
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MikoConAlfa
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Czarna jak diabeł Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    We wroclawskim ADF nie maja z tym problemu....mi chcieli skrzynie koniecznie rozebrac i zobaczyc w czym jest problem lecz niestety nie mialem czasu...zjazd do NL
    Dojechalem calo bez unieruchomienia Julki ( jak w serwisie przypuszczali ) ale...nowy efekt...przy redukcji z 4-3 pojawil sie dziwny dzwiek jakby cos ocieralo na sucho....
    Jutro zjazd do serwisu....zobaczymy...
    U mnie ten odgłos pojawia się przy odpuszczaniu gazu na III w trybie dynamic - tarcie "jakiegoś koła". Nie zawsze uda się ten odgłos za-symulować.

    No nic koniec dywagacji trzeba jechać z tym do serwisu po raz trzeci...

  3. #73
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Niestety po raz trzeci nic nam z tym nie zrobia bo beda szukac dyplomatycznego i taniego rozwiazania. Nie wiem czy nie czas naglosnic sprawe medialnie.

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Niestety po raz trzeci nic nam z tym nie zrobia bo beda szukac dyplomatycznego i taniego rozwiazania. Nie wiem czy nie czas naglosnic sprawe medialnie.
    A czy koledzy próbowali razem walczyć o sprawę, bo chyba problemów ze skrzyniami ma parę osób na forum, prawda? Czy koledzy zasięgnęli opinii prawnej czy sprawdzili np. czy rękojmia nie będzie lepszym rozwiązaniem? Może pismo (email, fax) napisane razem z numerami VIN od wszystkich u których są problemy do FAP, a jak nie będzie odpowiedzi to takie samo pismo wysłać z opisem o braku odpowiedzi do któregoś pisma brańżowego? A od 10 osób można robić pozew zbiorowy Ale nie wiem czy to w przypadku naszych sądów i tejże sprawy przyniesie wymierną korzyść...

  5. #75
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Hamownia to może (podobnie jak jazda próbna mechanika) wychwycić tylko dziwne dźwięki , ale weryfikacja i diagnoza to tylko po demontażu i robiórce skrzyni
    Dokładnie, ale wtedy łatwiej byłoby stworzyć warunki do wychwycenia nieprawidłowości bez narażania się na kolizję w normalnym ruchu.
    Myślę że ktos powinien tu wkleić manuala: jak rozwalić skrzynię ale tak żeby nie było to podejrzane :-). I zgłosic do naprawy gwrancyjnej
    Ostatnio edytowane przez metan ; 24-05-2011 o 22:07

  6. #76
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Witam. mam pytanie - czy komukolwiek kto zgłaszał problemy ze skrzynią biegów udało się je naprawić w ASO ? Początkowo obiecywano, że problem źle działającej skrzyni biegów zostanie rozwiązany w maju, później w czerwcu, a obecnie usłyszałem, że może trzeba czekać aż do października. Zakrawa to na czystą kpinę - Giulietta ze skrzynią działającą jak w Fiacie 126p.
    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    A czy koledzy próbowali razem walczyć o sprawę, bo chyba problemów ze skrzyniami ma parę osób na forum, prawda? Czy koledzy zasięgnęli opinii prawnej czy sprawdzili np. czy rękojmia nie będzie lepszym rozwiązaniem? Może pismo (email, fax) napisane razem z numerami VIN od wszystkich u których są problemy do FAP, a jak nie będzie odpowiedzi to takie samo pismo wysłać z opisem o braku odpowiedzi do któregoś pisma brańżowego? A od 10 osób można robić pozew zbiorowy Ale nie wiem czy to w przypadku naszych sądów i tejże sprawy przyniesie wymierną korzyść...

  7. #77
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Moja jest o 2 tygodni w serwisie na tą doległość .... ja tego nie widze (bo zamówiliśmy moduły ale nie wiemy kiedy przyjdą - jak przyjdą czy pomogą) ......
    ogólnie to auto mnie już mocno wq.....a

  8. #78
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Otrzymana dziś z FAP i ASO odpowiedz.

    Rzeczone dwa moduły zostały mi przybliżone.

    Otóż podobno przyczyną takiego działania (to już ponoć zdiagnozowano przynajmniej w moim egz.) jest wadliwe koło dwumasowe i wyniku jego niepoprawnej konstrukcji do wymiany jest kompletne sprzęgło.
    Wystarczyło 3500 km by sprzęgło nosiło bardzo nierówne i wręcz dziwne ślady użycia. Elementy są zamówione - natomiast ich dostawa to 12 lipiec. To ze względu na zmianę w procesie technologicznym tych elementów.
    Sprawa ma trafić do firmy LUK która jest producentem tych kół do Giulietty. Tyle informacji oficjalnych na dziś - Efekty, niestety trzeba poczekać.
    Być może warto zdiagnozować Wasze pod tym kątem .... co by nie pisać dobrze to nie wygląda
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 29-06-2011 o 17:58

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Zagadka:
    Firma LUK jakiej jest "narodowości" ?
    Dla ułatwienia powiem że skrót LUK oznacza "Lamellen und Kupplungsbau" Więc wygląda bardzo dobrze-spierdzieliła się (nie pierwszy raz) germańska część.
    Chyba sami włosi w dziale zakupów FAG ulegli złudzeniu że niemieckie=dobre albo to jakiś narodowy niemiecki sabotaż. Sprzęgła wymyślają w DE produkcja albo DE albo HU
    Niech elementy AR lepiej zostaną już włoskie tylko tamtejszych montażystów i QC wymienić chociażby na tunezyjczyków których mają pod ręką i nie wiedza co z nimi zrobić
    Ostatnio edytowane przez metan ; 29-06-2011 o 18:18

  10. #80
    darek3972
    Gość

    Domyślnie

    Problem skrzyni biegów jest co najmniej dziwny,a próby jego rozwiązania na razie chyba się nie udają. Oto ostatnia informacja od ASO Carserwis, po kolejnej mojej interwencji:
    Ponownie informujemy, że skuteczna interwencja naprawcza zostanie
    wykonana po wdrożeniu przez służby techniczne ALFA ROMEO stosownego
    rozwiazania serwisowego.Na dzień dzisiejszy wykonanie naprawy lub
    wymiany skrzyni biegów nie rozwiąże problemu - wg naszych informacj, w
    niedalekiej przyszłości, bedą wprowadzone specyficzne zmiany
    asortymentowe dotyczące części zamiennych.Blokada napraw/wymian
    obowiązuje na wszystkich rynkach.
    Za zaistniałe niedogodności serdecznie Pana przepraszamy.
    Prosimy o wyrozumiałośc i cierpliwość - zapewniamy, że problem na pewno
    zostanie rozwiązany.
    Deklarujemy natychmiastoiwy kontakt z Panem w przypadku dostępności
    rozwiazania serwisowego.


    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Otrzymana dziś z FAP i ASO odpowiedz.

    Rzeczone dwa moduły zostały mi przybliżone.

    Otóż podobno przyczyną takiego działania (to już ponoć zdiagnozowano przynajmniej w moim egz.) jest wadliwe koło dwumasowe i wyniku jego niepoprawnej konstrukcji do wymiany jest kompletne sprzęgło.
    Wystarczyło 3500 km by sprzęgło nosiło bardzo nierówne i wręcz dziwne ślady użycia. Elementy są zamówione - natomiast ich dostawa to 12 lipiec. To ze względu na zmianę w procesie technologicznym tych elementów.
    Sprawa ma trafić do firmy LUK która jest producentem tych kół do Giulietty. Tyle informacji oficjalnych na dziś - Efekty, niestety trzeba poczekać.
    Być może warto zdiagnozować Wasze pod tym kątem .... co by nie pisać dobrze to nie wygląda

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory