Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Temat: Dziwne zachowanie skrzyni biegów. Możliwe uszkodzenie synchronizatora 5 biegu?

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    No i dokładnie tak robię, uważając przy tym, żeby nie rozwalić tego bardziej. A w międzyczasie sobie tu ponarzekam od czasu do czasu. I tak staram się ograniczać, bo generalnie jestem zadowolony z auta, a taki już urok tych mankamentów, że narzekając na nie pogarszamy wizerunek marki, no ale cóż, wolałbym mieć precyzyjnie pracującą skrzynię.
    moze twoja droga bedzie przykładem, mam na mysli chodzenie do dilera z prawnikiem, z pewnością pomoze to włoskim inzynierom zewrzec nieco posladki i pracowac ciągle wg zasad "strajku włoskiego" a wtedy wszystkie alfy bedą miały szanse przepoczwarczyć sie w "niemiecką jakość"
    ale czy o to nam chodzi, czy po to kupowałeś julie zeby miec swiety spokoj, czy naprawde pragniemy "niezawdności", dbałości o "zbędne" pierdoły....

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Pragniemy sprawnej skrzyni w aucie chcącym spełniać pokładane nadzieje i reklamującym się jako cuore sportivo Ot to nie tak wiele - > nie musi to być od razu golf

  3. #13
    adadzio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    ale czy o to nam chodzi, czy po to kupowałeś julie zeby miec swiety spokoj, czy naprawde pragniemy "niezawdności", dbałości o "zbędne" pierdoły....
    kupuje samochód, żeby jeździł, a nie stał 50% czasu w serwisie! ot tyle. Czy dużo wymagam?

  4. #14
    Arkadius
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    ale czy o to nam chodzi, czy po to kupowałeś julie zeby miec swiety spokoj, czy naprawde pragniemy "niezawdności", dbałości o "zbędne" pierdoły....
    Nie uważam rozpadającej się skrzyni za "zbędny" pierdół.

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkadius Zobacz post
    Nie uważam rozpadającej się skrzyni za "zbędny" pierdół.
    ale kolega nie twierdzi ze skrzynia sie rozlatuje tylko ze cos mu nie pasuje a skrzynia jako taka jest sprawna co zostało potwierdzone wizytą w aso, ktore to aso poprzez swojego człowieka sprawe uznało za jak do tej pory mało istotną, vel nie zepsutą na tyle aby koledzy kolegi orzekającego w sprawie mieliby sie tą sprawą-skrzynią zajmować, wiec jak do tej pory są to nie potwierdzone w praktyce domysły-pierdoły lol

    ---------- Post added at 20:54 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

    Cytat Napisał adadzio Zobacz post
    kupuje samochód, żeby jeździł, a nie stał 50% czasu w serwisie! ot tyle. Czy dużo wymagam?
    wydaje sie mnie ze wymagasz dosc duzo, wydaje mi sie ze samochod kupujesz zeby zapłacić za pracę włoskich inzynierow, projektantów, pracowników fabryki, dilrea, transportu, podatków.... jednym słowo po to zeby system się kręcił, a ty mając za duzo gotówki pragniesz tę tą gotówkę ulokowac w sytemie, czyli pozbyc sie jej bo parzy w kieszeni, czyz nie mam racji....

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    ale kolega nie twierdzi ze skrzynia sie rozlatuje tylko ze cos mu nie pasuje a skrzynia jako taka jest sprawna co zostało potwierdzone wizytą w aso, ktore to aso poprzez swojego człowieka sprawe uznało za jak do tej pory mało istotną, vel nie zepsutą na tyle aby koledzy kolegi orzekającego w sprawie mieliby sie tą sprawą-skrzynią zajmować, wiec jak do tej pory są to nie potwierdzone w praktyce domysły-pierdoły lol
    No chyba żartujesz. Powiedzieli, żeby się wstrzymać, bo generalnie te skrzynie, a przynajmniej ich część to jakaś kiła (to wniosek całkiem mój) i rozumiem, że opracowują jakąś strategię naprawy tego, czy wymiany. To że nauczyłem się wrzucać czwarty bieg z opóźnieniem, nie znaczy, że mam zamiar tak robić cały czas. Jak redukuję przy wyprzedzaniu to nie oczekuję zgrzytu, czy blokowania się biegu, bo to nie tylko niezbyt miłe dla ucha, ale też niebezpieczne.

    To ma działać i będzię działać. Albo oddam im tę Alfę. Tak dla zasady.

  7. #17
    grzes 84
    Gość

    Domyślnie

    mozna pomijac biegi i nic nie powinno zgrzytac a tymbardziej zeby sie skupiac na ich zmianie. najprawdopodobniej pada synchronizator. mialem tak w 155 z 3 biegiem zmieniajac z dwojki trzeba bylo robic to wolniej albo zgrzyt

  8. #18
    Arkadius
    Gość

    Domyślnie

    Suma sumarum - wyciskać z ASO ostatnie krople krwi i dalej cieszyć się pięknem Alf ^^

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Jak to powiedział mi jeden z Panów w ASO .... takie są skutki pakowania Niemieckiej skrzyni do Włoskiego auta

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Jak to powiedział mi jeden z Panów w ASO .... takie są skutki pakowania Niemieckiej skrzyni do Włoskiego auta
    A można wiedzieć w którym ASO mechanicy mają takie filozoficzne przemyślenia?

Podobne wątki

  1. [GTV] Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez Keniq w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 20:04
  2. Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez b0rn20wn w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 23:21
  3. [166] dziwne zachowanie skrzyni automatycznej
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 21:54
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 11:36
  5. [145] dziwne zachowanie skrzyni biegów
    Utworzone przez nietyx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory