Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Temat: Dziwne zachowanie skrzyni biegów. Możliwe uszkodzenie synchronizatora 5 biegu?

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    No chyba żartujesz. Powiedzieli, żeby się wstrzymać, bo generalnie te skrzynie, a przynajmniej ich część to jakaś kiła (to wniosek całkiem mój) i rozumiem, że opracowują jakąś strategię naprawy tego, czy wymiany. To że nauczyłem się wrzucać czwarty bieg z opóźnieniem, nie znaczy, że mam zamiar tak robić cały czas. Jak redukuję przy wyprzedzaniu to nie oczekuję zgrzytu, czy blokowania się biegu, bo to nie tylko niezbyt miłe dla ucha, ale też niebezpieczne.

    To ma działać i będzię działać. Albo oddam im tę Alfę. Tak dla zasady.
    a no widzisz - nauczyłeś się, słusznie,
    oddawać "im" tę alfę - nie słusznie, nie po katolicku,
    wogole wydaje sie ze zyjemy w jakims bełkocie prawniczym, czy jak sie zatniesz przy goleniu to tez lecisz oddac brzytwe bo sie zaciąłeś,
    musisz nauczyć sie kochać swoją julię taką jaka jest bo lepsza nie bedzie,

  2. #22
    Arkadius
    Gość

    Domyślnie

    czy jak sie zatniesz przy goleniu to tez lecisz oddac brzytwe bo sie zaciąłeś,
    musisz nauczyć sie kochać swoją julię taką jaka jest bo lepsza nie bedzie,
    Tylko, że zacinam się z własnej winy a nie z winy brzytwy... nikt nie wymaga od tej skrzyni ultra precyzji rodem z McLarena. Chodzio to, że to ma działać sprawnie, tak, aby użytkownik nie musiał przy każdej zmianie biegu uważać, żeby tylko nie zgrzytnęło.

  3. #23
    adadzio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post

    wydaje sie mnie ze wymagasz dosc duzo, wydaje mi sie ze samochod kupujesz zeby zapłacić za pracę włoskich inzynierow, projektantów, pracowników fabryki, dilrea, transportu, podatków.... jednym słowo po to zeby system się kręcił, a ty mając za duzo gotówki pragniesz tę tą gotówkę ulokowac w sytemie, czyli pozbyc sie jej bo parzy w kieszeni, czyz nie mam racji....
    dość filozoficzne podejście, które kłóci się z moim sumieniem i przekonaniami.
    Samochód kupuję bo mi sie podoba i MA JEŹDZIĆ. amen. i nie zaśmiecajmy forum.

  4. #24
    grzes 84
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    a no widzisz - nauczyłeś się, słusznie,
    oddawać "im" tę alfę - nie słusznie, nie po katolicku,
    wogole wydaje sie ze zyjemy w jakims bełkocie prawniczym, czy jak sie zatniesz przy goleniu to tez lecisz oddac brzytwe bo sie zaciąłeś,
    musisz nauczyć sie kochać swoją julię taką jaka jest bo lepsza nie bedzie,
    a jak Ci alfa padnie to nauczysz sie kochac ja pchac? musisz tylko ogrzewanie tylnej szyby sprawdzic zeby raczki w zimie nie marzly no chyba ze to tez nie bedzie przeszkoda. jak mi kiedys cos zacznie sie psuc to wlasnie takich klientow jak Ty bede szukal

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    a no widzisz - nauczyłeś się, słusznie,
    oddawać "im" tę alfę - nie słusznie, nie po katolicku,
    Nie, to jest fundamentalne nieporozumienie. Takim samochodem nie da się dynamicznie wyprzedzać w trasie, nie będę się zastanawiał, czy mogę redukować do czwórki, czy akurat nie. I im bardziej będziecie mówić, że tak ma być tym bardziej będę zdeterminowany, aby po pierwsze ten problem rozwiązać bez względu na koszty, po drugie by informować wszystkich że Alfa dała dupy montując do świetnego skądinąd auta fatalne skrzynie biegów.

    W moim rozumieniu samochód ma jeździć, a skrzynia nie powinna zgrzytać, czy się blokować, niezależnie od prędkości obrotowej silnika, czy tam wałków.

    To nie jest zaśmiecanie forum, tylko rzetelna informacja. Na razie na małą skalę, zapewniam, że mogę zrobić to skuteczniej.

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Na razie na małą skalę, zapewniam, że mogę zrobić to skuteczniej.
    Spokojnie, jeśli komuś to zaszkodzi to w pierwszym rzędzie już posiadającym julki którzy kiedyś pewnie zechcą je sprzedać. Wiadomo że to irytujące być "testerem beta" ale tak rozległy problem na pewno zostanie rozwiązany. A AR może wyjść z tego z twarzą wykonując jakiś gest w stronę klienta. Chciałbym tylko po całej sprawie wiedzieć jedno: czy to jest owoc wspóprac FAG-GM czy też błąd samych włochów.
    Zresztą jest na to ostateczny sposób -kilka razy zmienić bieg tak jak powinno się go zmieniać mimo zgrzytów itp, żeby skrzynia faktycznie i bezdyskusyjnie nadawała się do wymiany. Ale bardziej pasuje do wątku o skrzyni w julce niz tym o miciaku.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 01-05-2011 o 21:22

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Ze stratą, to się pogodziłem jeszcze przed zakupem...

    I taką samą radę dostałem od brata - mechanika - ale jakoś nie potrafię czegoś celowo zniszczyć. Zresztą póki co to ma zostać naprawione, tylko nie wiedzą właściwie jak. No i to jest chyba ta sama skrzynia co w Mito, czy nie?

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Trudno mi powiedzieć jak jest w miciakach z tym samym silnikiem, u mnie jest słabszy silnik i skrzynia "stara".

  9. #29
    leDiable
    Gość

    Domyślnie

    W mojej 1.4 TB MultiAir jest skrzynia 5-biegowa, wsteczny bieg jest na miejscu szóstego w wersji 6 biegowej. W 1.4 MultiAir 105 konnych, przynajmniej w wersji którą jeździłem w sobote i niedziele była skrzynia 6 biegowa, ale wsteczny był na prawo od 6tki. Dużych różnic w precyzji tych 2 skrzyń nie ma, niestety w obu trzeba mieszać drążkiem by trafić w bieg Natomiast nie zauważyłem żadnych zgrzytów ani w wersji 105 konnej (prawie 5000 km przebiegu) ani w wersji 135 konnej (50 km przebiegu). Jedyny problem to ciężko wchodząca jedynka w skrzyni 5-biegowej, ale mam nadzieję że z czasem będzie wchodziła płynniej.
    Ostatnio edytowane przez leDiable ; 03-05-2011 o 01:16

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Ta 6 biegowa o której piszesz jest fiatowska "stara" (u mnie ma oznaczenie c514) ale 5-tka jeszcze starsza. Przynajmniej wg opisu który czytałem mając dostęp do e-learna. Było tam trochę marketingowego bełkotu na temat tej 6-tki międzyinnymi że zastosowano nowe rozwiązania ułatwiające pracę w warunkach zimowych (faktycznie w porównaniu z moimi starszymi autami nie czuć tu tak charakterystycznego "tępego" wchodzenia biegów w zimie gdy auto jest nierozgrzane i olej jest gęsty.

Podobne wątki

  1. [GTV] Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez Keniq w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 20:04
  2. Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez b0rn20wn w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 23:21
  3. [166] dziwne zachowanie skrzyni automatycznej
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 21:54
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 11:36
  5. [145] dziwne zachowanie skrzyni biegów
    Utworzone przez nietyx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory