Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Prosba o opinię

  1. #1
    alfa-beta
    Gość

    Domyślnie Prosba o opinię

    Kupiłem Alfę Romeo Giulietta w styczniu 2011. Przy zmianie opon zimowych (na felgach stalowych) na letnie (na felgach aluminiowych- nie orginalnych Alfy) spostrzegłem, że wszystkie cztery tarcze hamulcowe w części do której dokręcane są koła są mocno skorodowane, gdyż nie zostały zabezpieczone antykorozyjnie. Zgłosiłem usterkę w servisie. Niestety nie została uznana ona przez Fiat Poland (gwranta) z uwagi na fakt, że taka usterka jest rzecza normalną w przypadku zakupu samochodu z felagami stalowymi. Tarcze są malowane w przypadku zakupu samochodu z felgami aluminiowymi. Po trzech miesiącach kiedy to odkryłem, tarcze wyglądają jakby rdza zżerała je co najmniej 10 lat. Ostrzegam wszytkich potencjalnych nabywców o tym problemie. Proszę innych uzytkowników o informację czy tarcze w ich samochodach też są po tak krótkim okresie uzytkowania zardzewiałe. A może jednak wbrew temu co twierdzi Fiat są pomalowane, a w przypadku mojego samochodu, jest to zwykłe niechlujstwo albo przeoczenie podczas montażu.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Przy felgach aluminiowych, tarcza jest malowana w kolorze szarym. Korozji ani śladu.

  3. #3
    alfa-beta
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję.

  4. #4
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Kolego korozja tarcz to po pierwsze nie usterka
    Normalna reakcja stali z wodą, najwyraźniej masz pierwszy samochód z hamulcami tarczowymi .
    Ale całkiem poważnie umyj sobie samochód i pozostaw go na 20-30 minut po czym zerknij na tarcze,
    zobaczysz jak pokryje je rdza .

    Porada na przyszłość przy każdej zmiance (przekładce) opon-felg wystarczy że przejedziesz tarcze szczotką drucianą i pryśniesz jakimś WD w spreju i będzie OK,
    oczywiści mówię teraz o tej części tarczy do której przylega felga.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    No cóż pięknie to nie wygląda ale rdza na tarczach to raczej standard. Zanim przerdzewieją i tak będa do wymiany (o ile auto jeździ nie stoi).

  6. #6
    alfa-beta
    Gość

    Domyślnie odpowiedź

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Kolego korozja tarcz to po pierwsze nie usterka
    Normalna reakcja stali z wodą, najwyraźniej masz pierwszy samochód z hamulcami tarczowymi .
    Ale całkiem poważnie umyj sobie samochód i pozostaw go na 20-30 minut po czym zerknij na tarcze,
    zobaczysz jak pokryje je rdza .

    Porada na przyszłość przy każdej zmiance (przekładce) opon-felg wystarczy że przejedziesz tarcze szczotką drucianą i pryśniesz jakimś WD w spreju i będzie OK,
    oczywiści mówię teraz o tej części tarczy do której przylega felga.
    Widzę, że nie zrozumiałeś tematu. Rdza to sprawa drugorzędna. Problem w tym, że producent (albo dystrybutor) inaczej traktują nabywców samochodu z felgami stalowymi -tarcze nie są malowane, a inaczej z felgami aluminiowymi - tarcze są malowane. Tak przynajmniej twiredzi gwrant. Od Państwa chcę tylko potwierdzenia lub zaprzeczenia. tych słów.

    ---------- Post added at 16:08 ---------- Previous post was at 16:06 ----------

    Widzę, że nie zrozumiałeś tematu. Rdza to sprawa drugorzędna. Problem w tym, że producent (albo dystrybutor) inaczej traktują nabywców samochodu z felgami stalowymi -tarcze nie są malowane, a inaczej z felgami aluminiowymi - tarcze są malowane. Tak przynajmniej twiredzi gwrant. Od Państwa chcę tylko potwierdzenia lub zaprzeczenia. tych słów.



    Czytaj więcej: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...#ixzz1NBUOp7Cb

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa-beta Zobacz post
    ...Problem w tym, że producent (albo dystrybutor) inaczej traktują nabywców samochodu z felgami stalowymi -tarcze nie są malowane, a inaczej z felgami aluminiowymi - tarcze są malowane.....

    Gdzie ty tu widzisz inne traktowanie po prostu tarcze przewidziane do montażu felg aluminiowych są malowane, a do stalówek nie.. I nie jest to żadną usterką - nie znam auta w którym tarcze nie pokrywają się rdzą
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Jeśli już jest to malowane to być może dlatego, choć mogę się mylić, aby utrudnić bezpośredni kontakt dwóch metali (alu+stal) i tworzenie ogniwa elektrochemicznego zjadającego alu (coś mi się podobny temat przypomina jeśi chodzi o instalacje CO). A może tylko ze względów estetycznych więc inne traktowanie kupujących alusy jest uzasadnione. Ale i tak nie wierzę aby taki lakier wytrzymał zbyt długo biorąc pod uwagę temperatury jakie tam panują przy konkretnym hamowaniu. Żeby tylko takie problemy były...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa-beta Zobacz post
    Widzę, że nie zrozumiałeś tematu. Rdza to sprawa drugorzędna. Problem w tym, że producent (albo dystrybutor) inaczej traktują nabywców samochodu z felgami stalowymi -tarcze nie są malowane, a inaczej z felgami aluminiowymi - tarcze są malowane. Tak przynajmniej twiredzi gwrant. Od Państwa chcę tylko potwierdzenia lub zaprzeczenia. tych słów.

    ---------- Post added at 16:08 ---------- Previous post was at 16:06 ----------

    Widzę, że nie zrozumiałeś tematu. Rdza to sprawa drugorzędna. Problem w tym, że producent (albo dystrybutor) inaczej traktują nabywców samochodu z felgami stalowymi -tarcze nie są malowane, a inaczej z felgami aluminiowymi - tarcze są malowane. Tak przynajmniej twiredzi gwrant. Od Państwa chcę tylko potwierdzenia lub zaprzeczenia. tych słów.



    Czytaj więcej: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...#ixzz1NBUOp7Cb
    norma w fga
    jak masz alu to np. bębny sa malowane jak nie to po roku wygladaja jak by mialy 10 lat
    w alu wiecej widać wiec sa malowane
    w julce tez mam nieoryginalne felgi alu, ale nie widac rdzy-bo nie widac tarcz, piasty, zaciskow
    na zaciski kup nakladki czerwone brembo, a reszte pomaluj i po problemie

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    utrudnić bezpośredni kontakt dwóch metali (alu+stal) i tworzenie ogniwa elektrochemicznego zjadającego alu
    w momencie złączenia dwóch metali (stopów) może powstać ogniwo galwaniczne, jednak tylko pod warunkiem, że jest to bardzo ścisłe połączenia (problem ten występuje m.in. podczas spawania zróżnicowanych materiałów). mówiąc szczerze nie wiem, czy połączenie felga-tarcza wytworzyłoby takie ogniwo. druga rzecz: stal i stop aluminium nie wytwarza aż tak mocnego ogniwa jak np. stal i stopy miedzi...

Podobne wątki

  1. 156 2.4 JTD Częstochowa - Prosba o opinię
    Utworzone przez miksell w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 12:13
  2. AR 147 - prośba o opinię
    Utworzone przez Roma w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 13:52
  3. Proszę o opinię !
    Utworzone przez gregor48 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 19:14
  4. Proszę o opinię!
    Utworzone przez Carl w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 09:15
  5. [156] Prośba o opinię 156 1.6TS CNG
    Utworzone przez joe w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-08-2008, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory