Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 136

Temat: TOM-TOM dla GIULIETTA (MITO)

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Mam w swojej QV TomTom Blue and Me ( podejrzewam, że to jedynka a nie dwójka, chociaż nie mam jak sprawdzić, bo poprzedni właściciel nie dał mi do nawigacji ani papierów ani kabla do podłączania do kompa ). Są w nim mapy Europy v905.4754- prawdopodobnie z 2011-05-12 bo z taką datą widnieje w urządzeniu wersja oprogramowania urządzenia i teraz pytanie czy orientuje się ktoś jaką najbardziej aktualną wersję map można wgrać na tego TomToma? Na stronie TomTom po wpisaniu numeru TomTom nic nie wyskakuje. Kabel do połączeniu znalazłem jeden w necie ale nie chciałbym na darmo wydawać kasy jakby się okazało, że jedyne dostępne mapy są stare.

  2. #92
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    156 JTS -> 159 TBI -> Giulietta MA
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Mam w swojej QV TomTom Blue and Me ( podejrzewam, że to jedynka a nie dwójka, chociaż nie mam jak sprawdzić, bo poprzedni właściciel nie dał mi do nawigacji ani papierów ani kabla do podłączania do kompa ). Są w nim mapy Europy v905.4754- prawdopodobnie z 2011-05-12 bo z taką datą widnieje w urządzeniu wersja oprogramowania urządzenia i teraz pytanie czy orientuje się ktoś jaką najbardziej aktualną wersję map można wgrać na tego TomToma? Na stronie TomTom po wpisaniu numeru TomTom nic nie wyskakuje. Kabel do połączeniu znalazłem jeden w necie ale nie chciałbym na darmo wydawać kasy jakby się okazało, że jedyne dostępne mapy są stare.
    Jeśli podłączysz kablem do kompa i ściągniesz (albo samo się ściągnie) MyDrive Connect, to na 90% zaproponuje Ci ściągnięcie najnowszej mapy ze sklepu. U mnie z wersji 9.45 kosztuje to jedyne 274,95 PLN

  3. #93
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Mapy wychodzą co kwartał. Powinny mieć maksymalnie 3 miesiące.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #94
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek32 Zobacz post
    ściągniesz (albo samo się ściągnie) MyDrive Connect,
    Ten program mi nie działa. Musiałem ściągnąć TomTom Home. Zresztą odebrałem dzisiaj kabel zakupiony na tej aukcji http://allegro.pl/kabel-usb-tomtom-g...826315902.html i wszystko fajnie tylko to chyba kabel od innego urządzenia. Problem w tym, że ten kabel ma jakby magnesy do trzymania się w gnieździe a moje urządzenie ma coś w rodzaju wcisku, klipu. Tak więc żeby podłączyć urządzenie do kompa muszę trzymać kabel przy urządzeniu inaczej kabel wyleci i się rozłącza.

  5. #95
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    194

    Domyślnie

    W związku z tym, że pojawił się u mnie problem z centralką blue &nie zainteresowałem się dołączoną nawigacją. W żadnej opcji nie dostrzegłem funkcji blue&me ani nawet możliwości konfiguracji z tel.czy łączności bluetooth. W usługach Tom Tom są tylko trzy opcje. Przywrócenie nastaw fabrycznych nic nie dało. Czy jest możliwe, że wersja nawigacji nie przewidywała współpracy z blue &me i jest to jakaś uboższa wersja (Tom Tom go), czy trzeba doinstalować pewne rzeczy, by korzystać z wszystkich funkcji? Poprzedni właściciel chyba też nie bardzo zwracał na to uwagi, ale jednak auto jest wyposażone w blue &me. Może jakaś podpowiedź co do ustalenia wersji i jej możliwości, choć wydaje mi się, że sprawdziłem wszystko
    Pozdrawiam

  6. #96
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiem, bo sytuacja się nieco wyjaśniła. Poprzedni właściciel zaktualizował sobie nawigację poprzez kartę pamięci microSD. Po wyjęciu tej karty okazało się, że pojawiły się dodatkowe funkcje w tym opcje blue &me. Czyli teraz jest wszystko, ale mapy stare no i nie ma głosu Hołka czy Kasi Figury

  7. #97
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Chciałbym jeszcze wrócić do tematu
    Kupiłem centralkę zgodną z nr części z eper i mimo planów, by zrobić to samemu, to zleciłem wymianę wraz z osiowaniem proxy i wygraniem polskiego języka.

    Po wymianie licznik przebiegu przestał migać, a blue &me zaczęło się zgłaszać głosowo z przycisku windowsa w kierownicy.
    Tyle z pozytywów.

    Natomiast próba sparowania poprzez przycisk menu w ogóle nie startuje ( brak reakcji na dotyk, choć być może tak już było wcześniej z tym przyciskiem. Natomiast parowanie z menu głosowego kończy się tak, że po wpisaniu wygenerowanego na wyświetlaczu samochodu pinu w nawigacji pojawia się komunikat o konieczności włączenia bluetooth w samochodzie.
    Telefon sparował się natomiast bez problemu.

    Inna ciekawostka, gdy próbuję połączyć się nie jako od tyłu, czyli uruchamiając wyszukiwanie odb. bluetooth w nawigacji i mam wygenerowany kod z blue &me, to pojawia się pytanie o chęć połączenia z blue &me i po potwierdzeniu informacja o zakładanej konieczności wpisania kodu 0000, by za chwilę była informacja, że telefon nie obsługuje tej funkcji ( na wyświetlaczu nawigacji).

    Ustawienia fabryczne w nawigacji przywrócone. Była jakaś nakładka na karcie microSD z aktualnymi mapami, którą wyjąłem.
    Czy aby nie trzeba skorzystać z aplikacji Tomtom home, by pobrała się jakaś aktualizacja, lub może jakaś inna przyczyna?

    Czy wiązać nieaktywny przycisk menu w kierownicy z brakiem możliwości sparowania nawigacji z blue &me?
    Nie ma z niego wejścia w menu, choć z przycisku windowsa włącza się głos komend.

    Mam w przyszłym tygodniu zamienić centralkę, by ją ew wykluczyć jako przyczynę. Ale czy to dobry trop, czy jednak kwestia samej nawigacji..
    To tyle, jeśli ktoś ma jakieś sugestie, to z góry dziękuję.

  8. #98
    Użytkownik Świeżak Avatar carolloooo
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Stelvio 2.0 280km
    Postów
    49

    Domyślnie

    Panowie, czy jak wymienię górny schowek na ten z my port pod tomtoma to podepne go do jakiejś wtyczki by było zasilanie? Mam blue &me ale z zwykłem schowkiem.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka

  9. #99
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDm
    Postów
    24

    Domyślnie

    Czy ktoś wie gdzie można jeszcze kupić TomTom Blue&Me 2 LIVE?

  10. #100
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Proszę zapytaj w PolCarze.

Podobne wątki

  1. [MiTo/Giulietta] Statystyka użytkowników
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 457
    Ostatni post / autor: 22-03-2024, 19:01
  2. Moduł sterujący zaworami 1.4 MA (Mito, a Giulietta)
    Utworzone przez Wieri w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 19:14
  3. [Giulietta] [MiTo/Giulietta] Uwaga! Znaleziono kluczyki!
    Utworzone przez chrzanek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory