Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 136

Temat: TOM-TOM dla GIULIETTA (MITO)

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Dzięki
    co do ad.1&2: Mam Navigona z TMC, który znakomicie się sprawdzał we Włoszech (lista obiektów POI imponująca, jak chciałem dojechać do parkingów podziemnych w samych centrach Bolzano/Merano/Basano del Grappa to doprowadził mnie pod sam wjazd, itp) - w Polsce TMC nie działał. Mam w tymże Navigonie też licencyjną AM, bo jej użyteczność w Polsce jest zdumiewająca Ale to wszystko urządzenia "luzem", z kabelkami, mocowaniami itp. Żonie chce zaś stworzyć komplet dedykowany, nawet gdyby był taki sobie

    ad.3. Ja też zamierzam poprzez ASO. Problem jest taki, że jak zamówię to muszę wziąć. A nadal mam wątpliwości. T-T B&M 2 (http://www.tomtom.com/pl_pl/products...e-me-tomtom-2/) dedykowany Ypsilonowi to podobno coś innego od wcześniejszych rozwiązań (tak wynika ze strony TomTom'a.
    Nadal też mam wątpliowości co do mocowania. Widze, że w MiTo mocuje się do deski, zaś w "Y" do bocznego słupka. Zaczep powinien być inny (chyba??). A wg do tej pory zgormadzonych informacji, ma ten sam numer ePera.
    Może jakieś foto poglądowe ktoś ma?
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    1. Ja mam NAVIGONa i mam TMC w Polsce (choć nadal mocno kuleje) - po szczegóły zapraszam na PM.
    2. Faktycznie, mocowanie na pierwszy rzut oka wygląda na inne, ale ja zamawiałem nawigację "do Ypsilona", a w środku był tylko jeden uchwyt.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Byłem w ASO i widziałem e-maila z centrali handlowej fiata, kierowanego do wszystkich ASO z ofertą sprzedaży tego urządzenia do wszystkich nowych modeli, w tym 500/MiTo/Ypsilon. Tak więc jestem uspokojony.
    Teraz tylko czy wybrać wersję zwykłą xxx239 czy Live xxx238? Jakiegoś problemu z regionalizacją nie będzie? Wiem że to głupie pytania, ale te personalizowane produkty nie raz mnie już zaskakiwały

    Co do TCM - mój Navigon częściej leży w szufladzie niż w samochodzie, więc słąbo śledzę rozwój TCM. Mówisz, że zaczyna działać? Przy stanie naszych dróg, urządzenie jest pewnie zasypywane komunikatami o utrudnieniach na trasie
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    TMC działa w Polsce tylko na Navigonach i (chyba) Garminach, ale trzeba wstukać klucz aktywacyjny w pliki konfiguracyjne. Informacje podaje sieć RMF, więc zasięg jest praktycznie w całym kraju.

    Jeśli chodzi o TomTomy, to problem jest podobno tylko z Abarthami i starszymi 500-kami - nie chce działać i już. Z resztą nie powinno być problemu. Bierz LIVE.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Przekonałeś mnie Zamawiam w wersji Live. Jak dostanę to się pochwalę
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar chrzanek
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 MAir
    Postów
    64

    Domyślnie

    Odkurze temat, bo po dlugich bojach udalo mi sie wymienic otrzymana nawigacje 'bez live' na w pelni funkcjonalna wersje. Niestety proces w jakim sie to musialo odbyc daleki byl od idealnego. Tak jak pisalem wczesniej probowalem sprawe wyjasnic przez infolinie Alfy, ale tam nie dosc, ze niespecjalnie rozumieli o co chodzi, a dwa nie za bardzo mogli pomoc. Po ktorejs interwencji sprawa zostala przekierowana do FAP do dzialu obslugi klienta. No i sie zaczelo... Dostalem telefon od jakiegos totalnie niekompetentnego i nieprzyjemnego osobnika, ktory poinformowal mnie, ze nawigacje to nie sprawa FAP, mam rozmawiac z dealerem i ze ogolnie mu glowe zawracam. Jako, ze problem rozbijal sie wlasnie o informacje dostarczane przez FAP dealerowi, a do tego nie lubie jak mnie ktos po chamsku traktuje to nie zostawilem tak tej sprawy i poprosilem mojego dealera o interwencje. W efekcie mialem rozmowe z przelozonym wymienionego Pana i obietnice pochylenia sie nad tematem...

    Jak to bywa z obietnicami okazalo sie, ze tak prosto nie bedzie FAP wymigiwal sie od jakiejkolwiek odpowiedzialnosci za problem, tlumaczac sie tym, ze nawigacje otrzymalem za darmo przy zakupie i nie powinienem marudzic. Okazalo sie, ze takie a nie inne informacje co do modeli BM szly tez od centrali we Wloszech. Do tego problem byl oczywiscie z pokryciem kosztow wymiany. Wreszcie po ktorejs z kolei interwencji, wymianie maili i rozmowie miedzy dealerem, a FAP udalo sie dojsc do kompromisu i nawigacja zostala wymieniona.

    Po calej sytuacji moge tylko stwierdzic, ze rozumiem niechec dealera do placenia za wymiane nawigacji, ktora dostarczyli mi na podstawie informacji od FAP. Nie rozumiem natomiast podejscia FAP: zero zainteresowania tematem, nieprzyjemny kontakt, zero informacji o tym skad wlasciwie sie wziela roznica (dopiero na ostatnim etapie udalo sie dowiedziec o co wlasciwie chodzilo).

    Ogolnie temat zajal ze 2 miesiace i bez pomocy dealera (p.Iza z Autex) nic bym nie wskoral, albo pisalbym piecdziesiatego maila...

  7. #57
    adadzio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrzanek Zobacz post
    Ogolnie temat zajal ze 2 miesiace i bez pomocy dealera (p.Iza z Autex) nic bym nie wskoral, albo pisalbym piecdziesiatego maila...
    Narzekacie na AUTEX Bydgoszcz, a tu prosze, jaka miła informacja!
    Jednak pomoc Dealera jest często nieodzowna!

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Dodam od siebie: wersja Live nie jest przeznaczona na nasz rynek. Stąd nawet w oficjalnych komunikatach FAP'u do dilerów oferowana jest wersja "uboższa". Zresztą oficjalnie TomTom także nie oferuje wersji Live na nasz rynek.
    Może to mieć związek z brakiem uzgodnień międzyoperatorskich z jakiej sieci GSM ma korzystać usługa w naszym kraju. Być może też FAP/TomTom chciał w ten sposób uchronić się od roszczeń użytkowników, gdyby usługa jednak nie działała, albo funkcjonowała w ograniczony sposób.
    Może się mylę, ale spoglądając na zakłądkę INFO można domniemywać, że TomTom B&M Live ma swoją niezależną kartę SIM w środku

    ---------- Post added at 09:05 ---------- Previous post was at 09:03 ----------

    Jeszcze jedno: w katalogu akcesoriów Ypsilona znalazłem prawdopodobnie pozycję, która wskazuja na możliwość dokupienia samego adaptera (uchwytu) do dowolnego urządzenia TomTom. Niestety katalog nie jest wydany po polsku ani angielsku (włoski, niemiecki, hiszpański) więc pewności nie mam.
    Gdyby tak było to duży plus dla TomTom'a !
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Tyle, że LIVE działa u nas bezproblemowo... Ze względu na małą ilość urządzeń HD Traffic może nie działa idealnie tak, jak powinien, ale problemów technicznych na pewno nie ma.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Urządzenia HD Traffic odpowiedzialne są także za propagacje sygnału, czy też sygnał jest rozprowadzany przez sieć GSM?
    Ja nawet na obrzeżach Śląska mam zadowalający sygnał.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

Podobne wątki

  1. [MiTo/Giulietta] Statystyka użytkowników
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 457
    Ostatni post / autor: 22-03-2024, 19:01
  2. Moduł sterujący zaworami 1.4 MA (Mito, a Giulietta)
    Utworzone przez Wieri w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 19:14
  3. [Giulietta] [MiTo/Giulietta] Uwaga! Znaleziono kluczyki!
    Utworzone przez chrzanek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory