Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 127

Temat: tajemnice D.N.A.

  1. #111
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krq Zobacz post
    Tzn. Często go wyłączam sam, a że człowiek z natury jest leniwy, to wolałbym go włączać raz kiedyś, niż ciągle wyłączać skoro można wyłączyć jakieś inne funkcje to może tą tez.
    jeśli chcesz odwrócić działanie do potrzebujesz coś co zmieni Ci domyślny stan, przy okazji wrzuci D jeśli lubisz, i przy okazji zmieni ustawienie klap wydechu jeśli byś sobie założył taki z klapami sterowanymi (i sterowałby z ustawień DNA), tu było pisane o urzadzonku które może wypuszczę jeśli bedzie wystarczająco zainteresowanych:
    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...domyslnie.html
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #112
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    S&S da się wyłączyć na stałe i u roku 2011 - sam tak mam. Ale trzeba pełną wersję AlfaOBD (mam tak robione). Bez żadnych dodatkowych wtyczek, pudełek, itp.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  3. #113
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeCZ Zobacz post
    S&S da się wyłączyć na stałe i u roku 2011 - sam tak mam. Ale trzeba pełną wersję AlfaOBD (mam tak robione). Bez żadnych dodatkowych wtyczek, pudełek, itp.
    S&S da się ale na stałe no i jednak trzeba mieć interfejs/program - za tą ceną masz już np urządzenie.
    tu wchodzi jeszcze sprawa czy niektórzy nie chcą czasem mieć możliwości włączenia S&S z takich czy innych powodów czasem - tylko przy boxie to uzyskasz. kolejna sprawa Dynamic defaultowo - tego bez boxa nie zrobisz. trzecia, można dodać wbudowanego pilota który albo po trybach DNA albo np poprzez przytrzymanie do góry kilka sekund DNA przełączy wydech aktywny (wydech Ultera np albo ktoś sobie zrobi swoje klapy na jakimś uniwersalnym zestawie). kwestia dogadania co taki box mógłby robić, ktoś skorzysta np z 2 funkcji, z trzeciej nie musi itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #114
    Użytkownik Świeżak Avatar Nusiu321
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Giulia 2.0T 280KM USA
    Postów
    31

    Domyślnie

    Co do SS i dodatkowych wtyczek. Adapter potrzebny jest wtedy gdy mamy kabel interfejs elm taki uniwersalny nie robiony tylko pod alfę fiata itp. Dlaczego a no dlatego ze chodzi o rozkład pinów w złączy obd w aucie a w interfejsie. Nawet sam program informuje nas ze trzeba mieć odpowiednia przejściówkę w tym przypadku takzwana żółta. Nie ma tu znaczenia pełna czy nie pełna wersja programu. Tzn ma bo by wykonać osiowanie proxy w przypadku MES nie wyłoni
    Się ono bez adaptera. W przypadku alfaobd nawet bez adaptera nie połączy z „body”

  5. #115
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar philip
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    MITO
    Postów
    20

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że DNA w mojej Julce QV nie działa jak powinien. Wcześniej miałem Mito 155 i tam po przełączeniu na D od razu było czuć różnicę w układzie kierowniczym oraz czułości gazu. Tutaj nic się nie zmienia albo tak delikatnie, że nie jestem w stanie tego wyczuć. Tryby normalnie działają oraz się wyświetlają na ekranie. Ktoś miał podobnie? W czym może tkwić problem?

  6. #116
    Użytkownik Świeżak Avatar ml3ka
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta QV / Giulia
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał philip Zobacz post
    Mam wrażenie, że DNA w mojej Julce QV nie działa jak powinien. Wcześniej miałem Mito 155 i tam po przełączeniu na D od razu było czuć różnicę w układzie kierowniczym oraz czułości gazu. Tutaj nic się nie zmienia albo tak delikatnie, że nie jestem w stanie tego wyczuć. Tryby normalnie działają oraz się wyświetlają na ekranie. Ktoś miał podobnie? W czym może tkwić problem?
    Późniejsze roczniki QV miały wyostrzony tryb N dlatego zmiana nie jest aż tak odczuwalna, ja mam początek produkcji i między N a D jest kolosalna różnica.

  7. #117
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar philip
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    MITO
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ml3ka Zobacz post
    Późniejsze roczniki QV miały wyostrzony tryb N dlatego zmiana nie jest aż tak odczuwalna, ja mam początek produkcji i między N a D jest kolosalna różnica.
    I tu jest problem bo mam G QV 2011

  8. #118
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Nie no różnicy między N a D nie da się nie zauważyć,czułość gazu wchodzi w tryb 0/1 i kierownica wyraźnie ciężej chodzi. Po mieście w trybie D u mnie ciężko się jeździ,autem ciężko ruszyć bez szarpnięcia i zmieniać biegi bez stuków z układu napędowego.

  9. #119
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar philip
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    MITO
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hornet15re Zobacz post
    Nie no różnicy między N a D nie da się nie zauważyć,czułość gazu wchodzi w tryb 0/1 i kierownica wyraźnie ciężej chodzi. Po mieście w trybie D u mnie ciężko się jeździ,autem ciężko ruszyć bez szarpnięcia i zmieniać biegi bez stuków z układu napędowego.
    Właśnie tak to pamiętam z Mito. U mnie tryb się zmienie, dioda przy D się pali i na wyświetlaczu pokazuje boost etc. Nie widzę jednak żadnej różnicy...

  10. #120
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hornet15re Zobacz post
    Nie no różnicy między N a D nie da się nie zauważyć,czułość gazu wchodzi w tryb 0/1 i kierownica wyraźnie ciężej chodzi. Po mieście w trybie D u mnie ciężko się jeździ,autem ciężko ruszyć bez szarpnięcia i zmieniać biegi bez stuków z układu napędowego.
    U mnie w QV 2011r czuć sporą różnicę między N i D. Ale tak jak piszesz, w mieście też rzadko korzystam z D. Chyba, że sytuacja sprowokowana przez innego użytkownika tego wymaga...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory