Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 127

Temat: tajemnice D.N.A.

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Ale że nie można tego D na stałe ustawić i wyłączyć S&S nawet kompem to słabo, wkurzaj mnie wyłączanie tego ciagle

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Teraz już w nowych wersjach MESa i AlfaOBD można SS teoretycznie wyłączyć na stałe (widziałem tam taką opcję) - ale wydaje mi się że tylko dla diesela (jutro jestem umówiony z kolegą na próbę wyłączenia, bo nie mam płatnej wersji).
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    W AlfaObd pod androida jest możliwość stałego wyłączenia SS. Nie wyłączałem tego (bo korzystam aktywnie jak wymieniłem aku, ale na stałe wyłączyłem np brzęczenie pasów i działa Wyłaczenie SS też powinno działać.
    Niestety nie ma możliwości ustawienia na stałe trybu D. Mnie też to wkurza bo i tak jeżdżę w 95% na dynamiku.

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    W AlfaObd pod androida jest możliwość stałego wyłączenia SS. Nie wyłączałem tego (bo korzystam aktywnie jak wymieniłem aku, ale na stałe wyłączyłem np brzęczenie pasów i działa Wyłaczenie SS też powinno działać.
    Niestety nie ma możliwości ustawienia na stałe trybu D. Mnie też to wkurza bo i tak jeżdżę w 95% na dynamiku.
    gdzie w alfa obd na androida masz takie opcje? możesz je opisać?

  5. #65
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Ale że nie można tego D na stałe ustawić i wyłączyć S&S nawet kompem to słabo, wkurzaj mnie wyłączanie tego ciagle
    S&S mozna na stale wylaczyc softowo-tak jest u mnie w przedlifcie.

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    S&S mozna na stale wylaczyc softowo-tak jest u mnie w przedlifcie.
    podpowiesz jak?

  7. #67
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    W alfa obd (na androida) jest opcja"zmiana konfiguracji samochodów, wybieramy Start&Stop oraz Not enabled. Tak z body computera auto pozbawia się tej opcji.Później pewnie trzeba wykonać osiowanie proxy.
    Ja nie robiłem tego, a przy tym jak wyłączałem dźwięk pasów to nie trzeba robić osiowania.
    Trochę sie boję tego osiowania bo mam teraz tylko ELM327 na BT, a forumowicze straszą przerwaniem połączenia podczas osiowania proxy

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    W alfa obd (na androida) jest opcja"zmiana konfiguracji samochodów, wybieramy Start&Stop oraz Not enabled. Tak z body computera auto pozbawia się tej opcji.Później pewnie trzeba wykonać osiowanie proxy.
    Ja nie robiłem tego, a przy tym jak wyłączałem dźwięk pasów to nie trzeba robić osiowania.
    Trochę sie boję tego osiowania bo mam teraz tylko ELM327 na BT, a forumowicze straszą przerwaniem połączenia podczas osiowania proxy
    pasy znalazłem w alfaobd ale S&S gdzie się wyłącza nie mogę znaleźć, jest tylko lampka S&S jakaś. A tak w skrócie co to jest to osiowanie proxy ?

  9. #69
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    pasy znalazłem w alfaobd ale S&S gdzie się wyłącza nie mogę znaleźć, jest tylko lampka S&S jakaś. A tak w skrócie co to jest to osiowanie proxy ?
    body computer ---> zmiana konfiguracji samochodów (ostatnia opcja) ---> wybieramy Start&Stop oraz Not enabled (wyłączamy ten system) i robimy osiowanie proxy - w tym przypadku tak jakby "utrwalamy", że nasze auto nie ma systemu S&S

  10. #70
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    podpowiesz jak?
    Niestety zrobił to poprzedni właściciel.

    Wysłane z mojego Nokia 3.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory