Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 100

Temat: Gałka zmiany biegów

  1. #71
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hyoah Zobacz post
    u mnie właśnie padła przedwczoraj... uwalone 3 ząbki .
    Użyj silikonu w tubce. Tak zalepił to serwis i tak jak pisałem to wyżej trzyma 6 lat i nawet nie drgnie.

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Witam

    Czy do giulietta pasuje gałka od 159

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #73
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś zmieniał mieszek z komplecie z oznaczeniami pozycji drążka skrzyni TCT?
    Z tego co widzę od spodu jest kabelek od podświetlenia oznaczeń plus jakiś jeszcze jeden który jest ucięty i nie bardzo wiem od czego jest. Mnie chodzi w zasadzie o sam mieszek z czerwonymi przeszyciami i żeby go wymienić i tak chyba zmienić cały zestaw. Czy gałka jest odkręcana czy jakoś inaczej to się demontuje?
    Pzdr

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Odświeżam trochę temat. Mnie też dopadła schodząca farba z dolnej części ale patrząc na ceny gałek akcesoryjnych oraz ze strony http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...1_405_594.html poszukałem w necie i kupiłem taką ,
    https://allegro.pl/oferta/galka-zmia...ZTk2NTUzZjQ%3D

    Cena bardzo dobra , jak przyjdzie to zobaczymy jak z jakością i zrobię fotki po zamontowaniu

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Odświeżam trochę temat. Mnie też dopadła schodząca farba z dolnej części ale patrząc na ceny gałek akcesoryjnych oraz ze strony http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...1_405_594.html poszukałem w necie i kupiłem taką ,
    https://allegro.pl/oferta/galka-zmia...ZTk2NTUzZjQ%3D

    Cena bardzo dobra , jak przyjdzie to zobaczymy jak z jakością i zrobię fotki po zamontowaniu
    Gałka dotarła ale był lakier uszkodzony więc pojechała do sprzedawcy. Kupiłem tego samego producenta ale oto taką https://www.amazon.co.uk/dp/B007QUXN...740111_TE_item
    , koszt około 120 zł
    Z dopasowanie było troszkę kombinacji ale finalnie została założona. Jutro dodam zdjęcie.

  6. #76
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Okolice Krk
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm 150km polift
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Gałka dotarła ale był lakier uszkodzony więc pojechała do sprzedawcy. Kupiłem tego samego producenta ale oto taką
    , koszt około 120 zł
    Z dopasowanie było troszkę kombinacji ale finalnie została założona. Jutro dodam zdjęcie.
    No i jak wrażenia? U mnie też strasznie lakier odchodzi i mnie to do szewskiej pasji doprowadza. Osobiście szukałbym czegoś o bardziej klasycznym wyglądzie :-)

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Gałka ogólnie spoko , bardzo dobrze leży w dłoni , jest zimna w porównaniu z plastikiem alfy , jest cała z aluminium przez to że jest cięższa i lewarek zmienił jakby środek ciężkości ;-)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gałka 8.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	62.2 KB
ID:	266048
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 10-02-2020 o 22:27

  8. #78
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Okolice Krk
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm 150km polift
    Postów
    8

    Domyślnie

    Wygląda nieźle :-)
    Jak wygląda montaż?

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał HerrOs Zobacz post
    Wygląda nieźle :-)
    Jak wygląda montaż?
    Robota dość prosta ( jak się dopracowało montaż )
    W kpl. z gałką są dwa dystanse, trzy trzpienie do zablokowania gałki i imbus.
    1. Po pierwsze należy zdemontować gałkę ( i tu jest pkt newralgiczny bez odwrotu :-) - aby zdjąć górny dekiel należy go podważyć szerokim płaskim śrubokrętem aż do połamania zatrzasków które trzymają go w dolnej części ( ponoć udaje się zdemontować bez łamania - ja już miałem połamane bo poprzedni właściciel już to zrobił za mnie ...
    2. jak zdejmiesz górną część to odkręcasz 10 nasadową śrubę trzymającą dół na drążku , trzeba mocno pociągnąć do góry uważając na sprężynę .
    3. Przechodzimy do naszej gałki , aby ją stabilnie zamontować trzeba ją rozkręcić , gałka składa się z 3 elementów , w środku masz śrubę na śrubokręt krzyżakowy , trzeba ją wykręcić .
    4. Jak będziesz wszystko miał rozkręcone przechodzimy do drążka. Na gwint który jest widoczny trzeba nakręcić tulejkę o średnicy podobnej do wnętrza gałki , ja nakręciłem dwie nakrętki 10 , teraz trzeba "naciągnąć" na te dwie nakrętki zamontowane na drążku jedną z tulejek dołączonych do gałki , ja wziąłem tą cieńszą.
    5. Sprawdzamy czy dolna część gałki wchodzi dość ciasno - rozłożenie było konieczne ponieważ górna część drążka musi wejść w miejsce po śrubie skręcającej gałkę .
    6. Tu tu już prosto - dolną część ma otwór do trzpienia który wkręca się imbusem a tan stabilizuje gałkę na trzpieniu - UWAGA otwór musi być po lewej lub prawej stronie ( trzpień ma podfrezowanie na oryginalną gałkę i może być problem wstecznym )
    7. Jak już ustawimy dół właściwie wtedy środkowy element i górną część trzeba "właściwie ustawić" i niestety skleić - ja użyłem kleju epoksydowego.
    8. Po zastygnięciu kleju wszystko trzyma się jak należy
    9. A widok cieszy oko ;-)

    Może to trochę łopatoglicznie opisane , jak ktoś pokombinuje sam też da radę. Mi całość z przemyśleniami i klejeniem zajęło jakąś godzinkę.

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Gałka ogólnie spoko , bardzo dobrze leży w dłoni , jest zimna w porównaniu z plastikiem alfy , jest cała z aluminium przez to że jest cięższa i lewarek zmienił jakby środek ciężkości ;-)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gałka 8.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	62.2 KB
ID:	266048
    Jak mróz przywali to będzięsz płakał.Gałka oryginał z Alfy jest już zimna jak się rano wejdzie do auta a co dopiero Alu.W drugą stronę będzie pewnie latem jak się wszystko zagotuje to se w łapki ała zrobisz hehe.

Podobne wątki

  1. [159] Gałka zmiany biegów
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 18:33
  2. [145] Gałka zmiany biegów
    Utworzone przez Dizaster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 13:57
  3. Gałka zmiany biegów
    Utworzone przez grubys w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 16:31
  4. [145] Gałka zmiany biegów
    Utworzone przez penny21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-01-2009, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory