Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Twardość zawieszenia SPORT

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    dokładnie mam te same odczucia co Ty zresztą nawet bardzo podobnie je opisalem pare miesiecy temu. Można śmiało powiedzieć że przy szybszej jeździe zawieszenie nie idzie w parze z możliwościami silnika (1.4MA ) i jest za miekkie jak na auto o (chocby w jakimś tam niedużym stopniu ) sportowym charakterze. Do toczenia sie po mieście oczywiście seria wystarczy ale to tego wystarczył by też motor 105HP....
    Myślę nad modyfikacją zawiasu ale musi być spełniony jeden podstawowy warunek-żadnego obniżania! Opcje widzę w zasadzie 3:

    - wymiana sprężyn na twardsze ale nie obnizające (można takie dostać i gdzie?)
    - wymiana amorów ( tutaj bym sie decydował raczej na B6)
    - wymiana sprężyn i amorów

    Jesli ktokolwiek przerabiał w julce choćby jedną z w/w opcji to bardzo proszę o opinie i poradę.
    Czego oczekuje, napewno wiekszej stabilności, zwartości i bardziej słuchania tego co chce kierowca a nie robienia tego co chce auto
    Może być twardo ale znów nie taczka, musi dać sie też jeżdzic na co dzień po naszych dziurawych i łatanych miejskich ulicach.
    Jednym słowem szukam jakiegoś sensownego kompromisu ale napewno nie rozwiązania w stylu hardcore
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 17-11-2013 o 01:00

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał barnio Zobacz post
    Tyleczek czasami zarzuca, ale to z reguły w momencie gdzie jadący za Tobą ledwo ci mieszczą się na jezdni. A tak na serio mam też zawieszenie Sport i zadnych stuków ani niczego podobnego nie zauważyłem. A Giulietta z zawieszeniem Sport i tak lepiej wybiera dziury niż Altea ze standardowym, gdzie profil 45 znacznie skracał wizyty międzyprzeglądowe u stomatologa.
    Ja miałem ten problem w AR 156

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    dokładnie mam te same odczucia co Ty zresztą nawet bardzo podobnie je opisalem pare miesiecy temu. Można śmiało powiedzieć że przy szybszej jeździe zawieszenie nie idzie w parze z możliwościami silnika (1.4MA ) i jest za miekkie jak na auto o (chocby w jakimś tam niedużym stopniu ) sportowym charakterze. Do toczenia sie po mieście oczywiście seria wystarczy ale to tego wystarczył by też motor 105HP....
    Myślę nad modyfikacją zawiasu ale musi być spełniony jeden podstawowy warunek-żadnego obniżania! Opcje widzę w zasadzie 3:

    - wymiana sprężyn na twardsze ale nie obnizające (można takie dostać i gdzie?)
    - wymiana amorów ( tutaj bym sie decydował raczej na B6)
    - wymiana sprężyn i amorów

    Jesli ktokolwiek przerabiał w julce choćby jedną z w/w opcji to bardzo proszę o opinie i poradę.
    Czego oczekuje, napewno wiekszej stabilności, zwartości i bardziej słuchania tego co chce kierowca a nie robienia tego co chce auto
    Może być twardo ale znów nie taczka, musi dać sie też jeżdzic na co dzień po naszych dziurawych i łatanych miejskich ulicach.
    Jednym słowem szukam jakiegoś sensownego kompromisu ale napewno nie rozwiązania w stylu hardcore
    Twardsze nie obniżające to właśnie Sport Pack.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Brera w poszukiwaniu. Giulietta znaleziona 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał ;690067
    Z tego co rozmawiałem z dealerem to w pakiecie sport jest tylko i wyłącznie nieznacznie niższe zawieszenie (twardość więc jakoś nie specjalnie się powinna zmienić w stosunku do serii).
    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Obniżone jest tylko QV (o centrymetr). Sportowe zawieszenie ma nieco twardsze sprężyny.
    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Twardsze nie obniżające to właśnie Sport Pack.
    Wrócę na chwilę do tematu. Może przez tyle lat udało się wyjaśnić tę kwestię.od niedawna jestem posiadaczem Giulietty (2011) z pakietem sportowym i chciałbym w końcu ustalić co znaczy sportowe zawieszenie. Czy to jest obniżenie, czy utwardzenie? Powyższe opinie są sprzeczne. Dodam, że mam 2.0 JTD 170KM (jeśli była jakaś różnica między silnikami benz/dies, a nie QV).

    Jeśli prześwit jest obniżony to o ile. Co ze skokiem zawieszenia?
    Jeśli cały układ jest sztywniejszy/twardszy, to co zostało zmienione? Sprężyny, amortyzatory?

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał qus Zobacz post
    Wrócę na chwilę do tematu. Może przez tyle lat udało się wyjaśnić tę kwestię.od niedawna jestem posiadaczem Giulietty (2011) z pakietem sportowym i chciałbym w końcu ustalić co znaczy sportowe zawieszenie. Czy to jest obniżenie, czy utwardzenie? Powyższe opinie są sprzeczne. Dodam, że mam 2.0 JTD 170KM (jeśli była jakaś różnica między silnikami benz/dies, a nie QV).

    Jeśli prześwit jest obniżony to o ile. Co ze skokiem zawieszenia?
    Jeśli cały układ jest sztywniejszy/twardszy, to co zostało zmienione? Sprężyny, amortyzatory?
    Ja mam pakiet sport i amorki są standardowe jak w innych julkach , natomiast sprężyny są twardsze i chyba o jakiś 1 cm auto stoi niżej niż inne. Szczególnie to odczuwam jak są koleiny i większy garb na środku , czasami przytrę osłoną ;-)
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 25-03-2020 o 21:26

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Ja do swojej Julki 2.0 JTD zamontowałem sprężyny od 1.8qv i powiem że auto obniżyło się przód o 1,5cm a tył o 1cm i auto zaczęło normalnie wygladac,bo wcześniej wyglądało jak miejski sów. Auto zrobiło się sztywniejsze,ale nie ma tragedii,mój poprzedni samochód Leon FR był znacznie twardszy mimo że alfa stoi na 18tkach,ale mam mały problem z tyłem podczas jazdy na nierównościach tył irytujące czasem tłucze i nie wiem co jest przyczyna,to się zaczęło po wymianie sprężyn,może wypadało by jeszcze zmienić amortyzatory od qv bo fabrycznie maja inne numery. Ale poza tym auto prowadzi się wyśmienicie i teraz wygląda superKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200317_174558_HDR.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	114.3 KB
ID:	267370
    Ostatnio edytowane przez Hornet15re ; 26-03-2020 o 12:39

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Brera w poszukiwaniu. Giulietta znaleziona 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    przed montażem sprężyn od QV miałeś zwykłe zawieszenie czy masz pakiet sport, a i tak prześwit się zmniejszył?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Chyba miałem zwykle, bo jakbym miał Sport to raczej nic by się nie zmieniło. Ori miałem na zimowych kołach 16cali tył od ziemi do nadkola 68cm,teraz 67cm, a przód 68cm na 66,5cm.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Brera w poszukiwaniu. Giulietta znaleziona 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    super, konkretne wartości
    Sprawdzę u siebie. Ciekawe czy będzie różnica między nami jak mam zimowe R17, a na lato R18

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Teraz na 18tkah mam takie same wartości czyli 66,5 przod i 67cm tył przy prawie pełnym baku

Podobne wątki

  1. zamiana zawieszenia ze SPORT na SERIE Kłopot.....
    Utworzone przez piotrwachnik w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-11-2015, 20:14
  2. [Giulietta] zawieszenie giulietta - twardość
    Utworzone przez rozewo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 08:33
  3. Wymiana zawieszenia SPORT na ZWYKŁE
    Utworzone przez piotrwachnik w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 14:15
  4. Zawieszenia w pakietach Sport
    Utworzone przez Bugatti w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 05:06
  5. Twardość hamulca - kto potrfi opisać - jak powinno być?
    Utworzone przez Lopezius w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-10-2007, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory