Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Twardość zawieszenia SPORT

  1. #1
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie Twardość zawieszenia SPORT

    Witajcie, mnie to prześladuje jakaś zmora jeśli chodzi o to moje tylne zawieszenie .
    Najpierw praktycznie od nowości się trzaskało (biło) , wymienili mi jakieś pół roku temu te gumowe poduszki w które wchodzi amor o góry ale jak się okazało to nic nie dało , podobno gumy nie były od tego modelu .
    Teraz jak wymieniali mi dwumase ponoć wymienili też te same gumy (zwą je gumowym amortyzatorem) tylko podobno tym razem były jakieś inne i ciaśniejsze , nie było takiego luzu jak wcześniej , no i oczywiście miało być już OK .

    No i faktycznie pierwszego dnia jak wróciłem z ASO jadąc autostradą było super , zero stuków , trzasków i bicia .
    Jak dziś wyjechałem na miasto to miałem wrażenie jakby tył na nierównościach podskakiwał , tracił kontakt z asfaltem .
    Żeby tego było mało na jednym z dziurawych zakrętów który pokonywałem już ze 100X od tych podskoków zarzuciło mi tyłem gdzieś z jeden metr , dodam że było sucho.

    Nie wiem co zrobili ale na pewno tak nie powinno się zachowywać nowe (10000km) zawieszenie .
    No chyba że się mylę i to sportowe zawieszenie jest aż tak sztywne , też tak macie ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Masz uszkodzony amortyzator(y). Miałem identycznie, tylko że stukot ( nowych amorów) zaczynał sie po rozgrzaniu oleju w amortyzatorach, czyli po około 500m.
    Zawieszenie jest twarde, ale na pewno nie rzuca w zakręcie, na nierównościach.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 24-10-2011 o 20:11

  3. #3
    Drag-On
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co rozmawiałem z dealerem to w pakiecie sport jest tylko i wyłącznie nieznacznie niższe zawieszenie (twardość więc jakoś nie specjalnie się powinna zmienić w stosunku do serii). Może spróbuj podjechać do jeszcze jakiegoś innego ASO.

  4. #4
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że gdy jedno koło wpadnie w dziurę słychać wyraźne dobicie , tak jakby już maxymalnie schowało się koło oczywiście dzieje się tak bez obciążenia i w takich momentach jest wyczuwalne niestabilne zachowanie się tyłu , wszystko dzieję się przy małych prędkościach 50-60.
    Może pojadę po prostu do stacji diagnostycznej na trzepaki , myślicie że wychwycą jakieś nieprawidłowości ?
    W Katowicach jest chyba tylko Ganinex serwisantem Alfy czy się mylę ?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Obniżone jest tylko QV (o centrymetr). Sportowe zawieszenie ma nieco twardsze sprężyny. I całkiem zgrabnie układa się w zakrętach. Aż czasami ma się lekkie wrażenie, że napęd jest na tył, bo uroczo zarzuca tyłeczkiem .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Dodam jeszcze że gdy jedno koło wpadnie w dziurę słychać wyraźne dobicie , tak jakby już maxymalnie schowało się koło oczywiście dzieje się tak bez obciążenia i w takich momentach jest wyczuwalne niestabilne zachowanie się tyłu , wszystko dzieję się przy małych prędkościach 50-60.
    Może pojadę po prostu do stacji diagnostycznej na trzepaki , myślicie że wychwycą jakieś nieprawidłowości ?
    W Katowicach jest chyba tylko Ganinex serwisantem Alfy czy się mylę ?
    Ja również jeździłem na test amortyzatorów, wykazywał sprawne, a stuki w amorach były tylko podczas jazdy po drodze.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Ja również jeździłem na test amortyzatorów, wykazywał sprawne, a stuki w amorach były tylko podczas jazdy po drodze.
    Tyleczek czasami zarzuca, ale to z reguły w momencie gdzie jadący za Tobą ledwo ci mieszczą się na jezdni. A tak na serio mam też zawieszenie Sport i zadnych stuków ani niczego podobnego nie zauważyłem. A Giulietta z zawieszeniem Sport i tak lepiej wybiera dziury niż Altea ze standardowym, gdzie profil 45 znacznie skracał wizyty międzyprzeglądowe u stomatologa.

  8. #8
    TheRealDeal
    Gość

    Domyślnie

    U mnie po 10k przebiegu słychać i czuć praktycznie każdą nierówność.

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Ja akurat jestem w tej sytuacji że mieszkam praktycznie w "bazie noclegowej" ludzi na Euro 2012 - z tego względu ktoś wyremontował mi praktycznie wszystkie drogi i jest szklanka. Więc jeździ się super. Ale przy 18" przed remontem miałem już dość bo zarówno twardość jak i głośność pracy (ja się domyślam że to normalna głośność) stawały mi kołkiem w gardle .... Ale metalicznych odgłosów jak u kolegi nigdy nie słyszałem
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Sporo jeżdżę po lubelszczyźnie gdzie drogi są naprawdę słabe jednak zawieszenie nie dobija i pracuje bez dodatkowych odgłosów. W mojej dawnej 147 co około pół roku dobijało przy każdej dziurze i zawieszenie szło do remontu.

Podobne wątki

  1. zamiana zawieszenia ze SPORT na SERIE Kłopot.....
    Utworzone przez piotrwachnik w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-11-2015, 20:14
  2. [Giulietta] zawieszenie giulietta - twardość
    Utworzone przez rozewo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 08:33
  3. Wymiana zawieszenia SPORT na ZWYKŁE
    Utworzone przez piotrwachnik w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 14:15
  4. Zawieszenia w pakietach Sport
    Utworzone przez Bugatti w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 05:06
  5. Twardość hamulca - kto potrfi opisać - jak powinno być?
    Utworzone przez Lopezius w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-10-2007, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory