Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: MiTo 1.4 TB MultiAir TCT - opinie

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adalbrecht
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Hyundai i30N
    Postów
    107

    Domyślnie MiTo 1.4 TB MultiAir TCT - opinie

    Witam,

    interesuję się MiTo 1.4 TB MultiAir TCT. Możecie napisać cokolwiek o dynamice, ekonomiczności i przyjemności z jazdy wspomnianym samochodem? Jak sprawuję ta nowa skrzynia biegów? Bardzo proszę o opinie - czy to własne, czy zasłyszane.

    Pozdrawiam,

    Adalbrecht

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    O ile wiem, to dzięki tej skrzyni auto staje się bardziej ekonomiczna, ma też lepsze osiągi. Ale są to różnice rzędu +- 3-5%. Ponadto cena jest dużo wyższa, niż ze standardową przekładnią.
    Mogę zapytać, dlaczego właśnie taką wersją się zainteresowałeś? Co Cię skłoniło do skrzyni TCT?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    [QUOTE=Adalbrecht;697775]Witam

    interesuję się MiTo 1.4 TB MultiAir TCT. Możecie napisać cokolwiek o dynamice, ekonomiczności i przyjemności z jazdy wspomnianym samochodem? Jak sprawuję ta nowa skrzynia biegów? Bardzo proszę o opinie - czy to własne, czy zasłyszane.

    Spróbuj nawiazać kontakt z kolegami z www.forzaitalia.pl z tego co wiem mają w tej chwili taki egzemplarz na testach u siebie
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adalbrecht
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Hyundai i30N
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geordie Zobacz post
    Mogę zapytać, dlaczego właśnie taką wersją się zainteresowałeś? Co Cię skłoniło do skrzyni TCT?
    Najbardziej zależy mi właśnie na automatycznej skrzyni biegów - przede wszystkim z lenistwa, a że jest to nowoczesna konstrukcja, to wydaje mi się, że nie ma się czego bać. Ponadto chciałbym wrócić na jasną stronę mocy, czyli do silnika benzynowego. Jeśli podczas końcoworocznych wyprzedaży trafi się egzemplarz z takim silnikiem i TCT, fajnie wyposażony, to będę intensywnie rozważał taką zmianę.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Nie mam porównania z Mitem TB MA bez TCT, gdyż jedynym jakim jeździłem to TCT. Ekonomika to średnio 7.5l z ok 500km jakie przejechałem po W-wie i okolicach - stojąc w piątkowych korkach, potem weekend gdzie masa niedzielnych kierowców jedzie do hipermarketu - nie można płynnie pojeździć. Osobiście uważam, że TCT bije na głowę DSG i PowerShift jeżeli chodzi o zmianę manualną biegów - bardzo szybka reakcja. W trybie automatycznym jest ok, czasem w trybie N zbyt optymistycznie zmienia bieg na wyższy kiedy np DSG by potrzymał chwilę aktualny. W tym trybie TCT dorównuje DSG, ale z lekką przewagą DSG, nie tak dużą, żeby uznać, że TCT nie daje rady. O PowerShifcie nie wspominam, bo muszą jeszcze ją dopracować. W czasie zmiany biegów słychać jedynie dźwięk silnika na wysokich obrotach, bo nic nie czuć. Miałem wtedy porównanie ze sportową skrzynią pół-automatyczną i 465Nm - piekielnie szybka zmiana, ale nie do końca płynna - pewnie też technika mojej jazdy... Razem z TCT dość istotnym elementem jest S&S który pracuje tak, że jak się samochód zatrzyma to się silnik wyłącza, nie ważne w jakim trybie jest ustawiona skrzynia. To może powodować wkurzenie kiedy silnik zgaśnie a właśnie chcieliśmy szybko ruszyć. Ja się naciąłem na to raz - potem wyłączałem S&S. Do tego trochę bezsens, że S&S nie daje się silnikowi zagrzać, zimą to bardzo słaby pomysł - szczególnie w turbo silniku. Ogólnie, gdyby S&S było domyślnie wyłączone i by się je włączało gdyby kierowca chciał oszczędzać to byłoby to super autko, a tak niestety przycisk S&S może się szybko wytrzeć

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Do tego trochę bezsens, że S&S nie daje się silnikowi zagrzać, zimą to bardzo słaby pomysł - szczególnie w turbo silniku. Ogólnie, gdyby S&S było domyślnie wyłączone i by się je włączało gdyby kierowca chciał oszczędzać to byłoby to super autko, a tak niestety przycisk S&S może się szybko wytrzeć
    zaraz zaraz.. jak nie daje sie rozgrzac.. mam drugie auto z s&s <br>w julce i mito wylaczenie silnika nastepuje tyko po spelnieniu okreslonych wymagan<br>po za tym sinik bezynowy na tyle szybko sie nagrzewa ze nie ma problemu z niedogrzaniem-przynajmniej ja takowych nie mialem

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adalbrecht Zobacz post
    Najbardziej zależy mi właśnie na automatycznej skrzyni biegów - przede wszystkim z lenistwa, a że jest to nowoczesna konstrukcja, to wydaje mi się, że nie ma się czego bać. Ponadto chciałbym wrócić na jasną stronę mocy, czyli do silnika benzynowego. Jeśli podczas końcoworocznych wyprzedaży trafi się egzemplarz z takim silnikiem i TCT, fajnie wyposażony, to będę intensywnie rozważał taką zmianę.
    uuuu, kolega chce taniej ? boi sie podwyzek? ostatnio gadałem ze znajomym handlarzem, mowił ze spadają ceny fajnych diesli, ludzie kupują starsze benziny i do gaziarza na lpg wozą, będzie cięzko

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adalbrecht
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Hyundai i30N
    Postów
    107

    Domyślnie

    przede wszystkim automatyczna skrzynia biegów, a przy okazji silnik benzynowy - mocniejszy, dynamiczniejszy, kulturalniejszy. nie jeżdżę na tyle dużo, aby te różnice w spalaniu i w kosztach między benzyną a olejem napędowym miały diametralne znaczenie.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adalbrecht Zobacz post
    przede wszystkim automatyczna skrzynia biegów, a przy okazji silnik benzynowy - mocniejszy, dynamiczniejszy, kulturalniejszy. nie jeżdżę na tyle dużo, aby te różnice w spalaniu i w kosztach między benzyną a olejem napędowym miały diametralne znaczenie.
    powiem ci że też mam taki dylemat ;]
    z tym że ja jeżdze duzo
    Ostatnio edytowane przez _tomek_ ; 05-11-2011 o 21:41

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał _tomek_ Zobacz post
    zaraz zaraz.. jak nie daje sie rozgrzac.. mam drugie auto z s&s <br>w julce i mito wylaczenie silnika nastepuje tyko po spelnieniu okreslonych wymagan<br>po za tym sinik bezynowy na tyle szybko sie nagrzewa ze nie ma problemu z niedogrzaniem-przynajmniej ja takowych nie mialem
    Mówię co widziałem, miałem Mitka na jeden weekend kwietnia gdzie było ciepło (ok 16-18 stopni). Pierwsze światła mam w odległości 1.6km od domu, silnik nie miał na 100% temperatury optymalnej i się wyłączył. Może w zimę to inaczej działa, a może dla S&S temperatura akceptowalna do wyłączenia silnika jest inna...

Podobne wątki

  1. Alfa Mito 1.4 MultiAir
    Utworzone przez flood w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 16:41
  2. Alfa Romeo Mito 1.4 TB MultiAir
    Utworzone przez piotrek12n w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 17:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory