Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Temat: światła dzienne

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Nie no, tak to mam ;-). Tak jak napisałeś przy wyłączonym zapłonie przekręcasz pokrętło na "on" i masz pozycyjne (wszystkie cztery). Głupie to trochę bo jak jedziesz i masz włączone mijania, stajesz wyłączysz silnik to wszystko całkiem gaśnie i dopiero trzeba pokrętło wyłączyć i włączyć ponownie żeby były pozycyjne. Z drugiej strony jest wygodnie bo nie musisz pamiętać o wyłączaniu świateł. Ale mogłoby to być rozwiązane "po staremu"- trzy położenia pokrętła: wyłączone, pozycyjne, i mijania z pozycyjnymi. Mijania z pozycyjnymi powinny się palić tylko na włączonym zapłonie, same pozycyjne zawsze kiedy chcesz. Ten nowy patent pewnie wymyśliła jakaś mądra głowa żeby było zgodnie z przepisami- tzn nie można było jechac na samych pozycyjnych (pewnie dlatego nie kupują fiatów w afryce ;-) bo tam tak lubią jeździć.Może się tak zdarzyć że siedzisz w aucie gdzieś na poboczu jest zimno więc chodzi silnik i grzeje a nie chcesz świecić świateł mijania a tylko "pokazać" pozycję auta żeby się ktoś w nie nie wpakował.Nie wiem czy to jasne

    no w koncu wiem o co chodzi i przyznam że tego właśnie brakuje

  2. #12
    busso
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, są rzeczowe i fachowe. Mój problem jednak pozostaje. Nie mogę wyłączyć ani świateł mijania, ani dziennych... przekręcając odpowiednią dźwignie świateł mijania, światła nie gasną... również opcja w komputerze (daylight - off/on) nie powoduje żądanego efektu, przyjdzie mi jeździć tak, aż do momentu wizyty w serwisie... dobrze, że koła się kręcą

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Trochę nie kumam -skoro masz włączone mijania to dzienne świcić nie mogą chyba chodzi o pozycyjne?
    a nie masz pakietu z automatem oświetlenia przypadkiem?
    A może przełącznik się "skleił" ?
    Ostatnio edytowane przez metan ; 21-11-2011 o 08:21

  4. #14
    busso
    Gość

    Domyślnie

    w jednym masz racje, jak włączam silnik zapalają się automatycznie światła, ale nie mam możliwości wyłączenia świateł mijania, przekręcanie przełącznika w pozycje O nie powoduje wyłączenia ich (przełącznik nie jest sklejony) - samochód sprowadzony od niemieckiego dealera rocznik 2008 (kupiony lipiec 2009). na szczescie jest to jedyny "mankament", wiec nie martwi mnie to az tak bardzo sprowadzilem zza granicy, bo ta wersja silnikowa, z tym wyposazeniem u nas prawie 100 000zl kosztowala wowczas...

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    155 KM 100 tys?? Najwyższa cena jaką pamiętam w 2008 to było 68 tys -distinctive ale pewnie tu coś więcej doposażone. Zresztą nie o tym...

    Możesz się pobawić i wypiąć wtyczkę między przełącznikami a body compem. Jeśli nadal swieci to walnięty body comp-albo układ wejściowy (imho przy braku dokumentacji bardzo ciężko będzie naprawić) albo sklejony przekaźnik lub przebity tranzystor mocy(nie wiem co tam jest) -lepiej jakby było to drugie możnaby coś podziałać. No chyba że jakieś inne pospolite zwarcie.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 21-11-2011 o 10:43

  6. #16
    busso
    Gość

    Domyślnie

    dane z cennika Alfa Romeo 2009.11.12
    1.4 TB 16v Distinctive 155KM 73900 gole ja doposazylem w Bose, czujnik parkowania, chromowana koncowke, tempomat, halogeny, drugi komplet oryginalnych alu na zime, itd - jak robilem konfiguracje u nas, wyszlo 96000, a nie musze chyba mowic, ze zaplacilem wieeeele mniej
    nie jestem specjalista w temacie - samodzielnego bawienia sie z elektryka w samochodzie, wiec pozostanie mi podjechac do serwisu

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Może być serwis choć ja z kolei nie znoszę jak mi grzebią w aucie zwłaszcza tam gdzie trzeba ściągac plastiki osłony itp. Zrób jeszcze jeden eksperyment-w komputerze daylight włącz na "on" i przełączając pokrętło z "0" na "wł" zobacz czy żarówki dzienno/pozycyjne zmieniaja swoją jasność(czyli przełączają się pomiędzy 21W a 5W). Jeśli tak jest to przełącznik i logika komputera działają a zwarcie powodujące stałe świecenie lamp mijania jest na wyjściu. Odwrotna zależność nie wiem czy zachodzi.

  8. #18
    busso
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Może być serwis choć ja z kolei nie znoszę jak mi grzebią w aucie zwłaszcza tam gdzie trzeba ściągac plastiki osłony itp. Zrób jeszcze jeden eksperyment-w komputerze daylight włącz na "on" i przełączając pokrętło z "0" na "wł" zobacz czy żarówki dzienno/pozycyjne zmieniaja swoją jasność(czyli przełączają się pomiędzy 21W a 5W). Jeśli tak jest to przełącznik i logika komputera działają a zwarcie powodujące stałe świecenie lamp mijania jest na wyjściu. Odwrotna zależność nie wiem czy zachodzi.

    Witam ponownie. Sprawdziłem - żarówki dzienno/pozycyjne nie zmieniają swojej jasności przy przełączaniu pokrętła od świateł mijania, ale tak jak już wcześniej pisałem - koła się kręcą, więc pojeżdże jeszcze do wiosny tak, a później planuje zakup większego auta (już czuje ból), rodzina się powiększyła, więc samochód się też musi

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar misiu_k
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    MiTo 1.4 TB 120KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Kolego masz popsuty przełącznik pod kierownicą albo body computer
    Chyba że wcześniej ktoś coś grzebał z instalacją elektryczną.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MitoRed
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW
    Postów
    37

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie w jaki sposob mam wlaczyc w swojej mito swiatla dzienne.
    Ostatnio montowalem u siebie ksenony, a facet uzmyslowil mi, ze moje pozycyjne ( w moim mniemaniu ) nie sa wcale pozycyjne tylko sa tak mocne jak dzienne.
    Wiem, ze na ulicach jezdzi sporo alf mito z dziennymi wlaczonymi. Wiem, ze zarowki mam na bank pod swiatla dzienne, ale nie wiem jak je wlaczyc. Zawsze gdy zaczynam jazde autem i zapalam silnik wlaczaja sie swiatla mijania.
    prosze o Wasza pomoc

Podobne wątki

  1. Światła dzienne z drogowych.
    Utworzone przez andy1980 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 19:21
  2. Światła dzienne
    Utworzone przez qwerek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 19:36
  3. Światła dzienne LED
    Utworzone przez Marcino20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 11:58
  4. światła dzienne
    Utworzone przez Lucas83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory