Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: światła dzienne

  1. #1
    busso
    Gość

    Domyślnie światła dzienne

    witam posiadaczy Mito, jestem szczęsliwym użytkownkiem wersji 155KM TB, nie mam powodów do narzekania... ale... od początku posiadania samochodu mam problem z wyłączeniem świateł dziennych... w komputerze samochodu znalazłem opcje - włączenia/wyłączenia tych świateł, ale przy OFF nadal się świecą razem ze światłami mijania... nie mogę również wyłączyć świateł mijania, po zapaleniu silnika świecą się radośnie razem a co ciekawe, przy aktywacji świateł powitania (przy pomocy pilota) włączają się tylko światła mijania... myślałem że mam podpięte jakoś razem te światła, ale jednak tylko w tym momencie nie świecą się razem... podobno istnieje kod wyłączający światła dzienne...
    może ktoś ma recepte na mój (maleńki) problemik

  2. #2
    Bacek
    Gość

    Domyślnie

    Te światła które się świecą nawet po wyłączeniu opcji o której piszesz to światła pozycyjne, nie dzienne. Świecą się razem ze światłami mijania i tak jest w każdym samochodzie. Światła dzienne to tak naprawdę światła pozycyjne, tyle że świecą się jaśniej. Zobacz sobie, przy włączonych światłach dziennych, zapal mijania i wtedy te dzienne przygasną zamieniając się w pozycyjne.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    jak zapalasz mijania zapalają sie też dzienne.
    opcja wyłacz dzienne wyłącza je tylko w czasie gdy swiaatla mijania nie sa wlaczone

  4. #4
    busso
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał _tomek_ Zobacz post
    jak zapalasz mijania zapalają sie też dzienne.
    opcja wyłacz dzienne wyłącza je tylko w czasie gdy swiaatla mijania nie sa wlaczone



    dzieki za odpowiedzi, sprawdze i napisze jaki efekt

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał _tomek_ Zobacz post
    jak zapalasz mijania zapalają sie też dzienne.
    opcja wyłacz dzienne wyłącza je tylko w czasie gdy swiaatla mijania nie sa wlaczone
    A dokładniej - ze światłami mijania świeci włókno świateł pozycyjnych (5W), po wyłączeniu świateł mijania, a włączonej opcji świateł dziennych świeci drugie włókno 21W (mocniej).

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogas Zobacz post
    A dokładniej - ze światłami mijania świeci włókno świateł pozycyjnych (5W), po wyłączeniu świateł mijania, a włączonej opcji świateł dziennych świeci drugie włókno 21W (mocniej).
    dokładnie tak

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał busso Zobacz post
    nie mogę również wyłączyć świateł mijania, po zapaleniu silnika świecą się radośnie razem a co ciekawe, przy aktywacji świateł powitania (przy pomocy pilota) włączają się tylko światła mijania... myślałem że mam podpięte jakoś razem te światła, ale jednak tylko w tym momencie nie świecą się razem... podobno istnieje kod wyłączający światła dzienne...
    może ktoś ma recepte na mój (maleńki) problemik
    W necie znajdziesz instrukcję w PDFie. Mimo byków w tłumaczeniu to akurat jest jasno opisane. Światła mijania świecą tylko z włączonym zapłonem i "wymuszają" zapalenie się pozycyjnych. A z kolei pozycyjne da się włączyć same jedynie, gdy zapłon jest wyłączony( co IMHO niezbyt dobry pomysł gdy np stoisz w zimę w korku i chciałbyś mieć tylko pozycyjne włączone i nie rujnowac aku). "KOD" do wyłączenia dziennych (aczkolwiek jeśli są to czemu z nich nie korzystać?) to menu i pozycja "daylight".

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    ( co IMHO niezbyt dobry pomysł gdy np stoisz w zimę w korku i chciałbyś mieć tylko pozycyjne włączone i nie rujnowac aku)
    zaraz zaraz.. mowisz ze chcesz miec tylko pozycyjne ez wlaczonego zaplonu?
    gasisz silnik-zaplon wylaczony-wlaczasz swiatla i pala sie tylko pozycyjne z przodu - z tylu pala sie normalnie

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciastek C
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Mazowsze :)
    Auto
    Escorcik ;)
    Postów
    487

    Domyślnie

    chyba bardziej chodziło mu o to żeby na włączonym zapłonie paliły się z przodu tylko pozycyjne

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał _tomek_ Zobacz post
    zaraz zaraz.. mowisz ze chcesz miec tylko pozycyjne ez wlaczonego zaplonu?
    Nie no, tak to mam ;-). Tak jak napisałeś przy wyłączonym zapłonie przekręcasz pokrętło na "on" i masz pozycyjne (wszystkie cztery). Głupie to trochę bo jak jedziesz i masz włączone mijania, stajesz wyłączysz silnik to wszystko całkiem gaśnie i dopiero trzeba pokrętło wyłączyć i włączyć ponownie żeby były pozycyjne. Z drugiej strony jest wygodnie bo nie musisz pamiętać o wyłączaniu świateł. Ale mogłoby to być rozwiązane "po staremu"- trzy położenia pokrętła: wyłączone, pozycyjne, i mijania z pozycyjnymi. Mijania z pozycyjnymi powinny się palić tylko na włączonym zapłonie, same pozycyjne zawsze kiedy chcesz. Ten nowy patent pewnie wymyśliła jakaś mądra głowa żeby było zgodnie z przepisami- tzn nie można było jechac na samych pozycyjnych (pewnie dlatego nie kupują fiatów w afryce ;-) bo tam tak lubią jeździć.Może się tak zdarzyć że siedzisz w aucie gdzieś na poboczu jest zimno więc chodzi silnik i grzeje a nie chcesz świecić świateł mijania a tylko "pokazać" pozycję auta żeby się ktoś w nie nie wpakował.Nie wiem czy to jasne
    Ostatnio edytowane przez metan ; 18-11-2011 o 22:36

Podobne wątki

  1. Światła dzienne z drogowych.
    Utworzone przez andy1980 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 19:21
  2. Światła dzienne
    Utworzone przez qwerek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 19:36
  3. Światła dzienne LED
    Utworzone przez Marcino20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 11:58
  4. światła dzienne
    Utworzone przez Lucas83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory