Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 92

Temat: Skrzynia TCT

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    29

    Domyślnie

    Po 10k jest pięknie, zobaczymy jak dalej.

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Przeglądam od kilku mega wątek "[Giulietta] Usterki po 10 tys.( i wiecej) km" i widzę, że jaja są tam z ręczną skrzynią (synchronizator 1 biegu, ogólnie też o padających łożyskach, ze skrzynia głośna itd), ale nie trafiłem tam bynajmniej na nikogo, kto opisywałby swoje wrażenia z Giulietty + TCT.

    No nic, poszukam dalej.

    PS1: przesiadłem się z automatu (tradycyjny na konwerterze) na ręczną i zatęskniłem za automatem, zwłaszcza, że pojeździłem trochę z DSG i jest miodnie (tak na trasie, jak i na korkach w mieście)

    PS2: Mimo to, to jak czytam, jakie to pierdołowate usterki się tam pojawiają (skrzypienia wnętrza i zawieszenia, problemy z fotelem, biorące wodę światła, pajączki w przednich itd), to aż dziw bierze, że dzieje się to w kompakcie klasy premium (bynajmniej Alfa do tego aspiruje) i to już przy przebiegu 10tkm ...
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał cra3y Zobacz post

    PS2: Mimo to, to jak czytam, jakie to pierdołowate usterki się tam pojawiają (skrzypienia wnętrza i zawieszenia, problemy z fotelem, biorące wodę światła, pajączki w przednich itd), to aż dziw bierze, że dzieje się to w kompakcie klasy premium (bynajmniej Alfa do tego aspiruje) i to już przy przebiegu 10tkm ...
    Pamiętaj o tym że zwykle na forum pisze się jak się ma jakiś problem, weź więc poprawkę na to że może i dziesiątkom osób coś tam skrzypi, ale dziesiątkom tysięcy pewnie nie.
    Ja mam przejechane 50tyś (przez 2 lata) i nic mi nie skrzypi, nie mam problemów z zawieszeniem, nie mam pajączków w reflektorach, skrzynia biegów działa świetnie, i nawet nie odpadła mi gałka zmiany biegów

  4. #34
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Tzn. i tak jak już, to będę kupował używkę (3-4 letnią), więc pewnie rzeczy typu "odpadająca gałka" czy "pajęczyny w reflektorach" będą już "załatwione" przez poprzedniego właściciela

    PS: to jak? jest tu więcej Alfistów z TCT?
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    29

    Domyślnie

    Dziś porównałem ją do Granturismo S i śmiało mogę powiedzieć że TCT szybsza, ma faktycznie szarpnięcia ale ja jej to wybaczam

  6. #36
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Mi chodzi bardziej o trwałość. Dlatego szukam opinii osoby, która przejeździła już troche km z TCT.
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  7. #37
    Użytkownik Embrion Avatar mmar
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    giulietta 1,4 ma tct
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam
    ja do tej pory zrobiłem 32000 , brak problemów ze skrzynią.Osobiście jestem z tct do tej pory bardzo zadowolony i mogę polecać .
    Jedyne usterki to raczej drobiazgi - drobny wyciek o którym pisałem w innym wątku oraz sporadyczne "gadanie" plastików ,które poprawiono na przeglądzie.

  8. #38
    Użytkownik Embrion Avatar mc8c
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT
    Postów
    3

    Domyślnie

    Jeżdżę Giuliettą 2.0 JTDM z TCT. Do tej pory przejechałem 46tys km. Skrzynia pracuje bez żadnych zarzutów, faktycznie potrafi mieć specyficzne mało wyczuwalne szarpnięcie między 10 a 20 km/h. Nie jest to jednak w moim odczuciu powód do jakiś zmartwień. Olej w silniku wymieniam co 10tys km, w skrzyni wymieniłem przy 40 tys km i nie było widać śladów jego zużycia. Ciekawy jestem jak ta skrzynia spisuje się po wrzuceniu wirusa w wersji z dieslem. Jaka jest jej wytrzymałość i kultura pracy? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

  9. #39
    alfajet
    Gość

    Domyślnie Coś nie teges

    No niestety nie podzielam do końca entuzjazmu moich poprzedników.Wiele było tutaj pisane o szarpnięciach skrzyni biegów przy małych prędkościach typu parkingowego a ja mam wrażenie że w przypadku mojego mitko w sytuacji gdy wyhamowuję do prędkości 0-10km/h i zaraz naciskam pedał gazu aby szybko ruszyć to dochodzi do dziwnego jakby wysprzęglenia skrzyni i pomimo wciśniętego gazu autko przez 3-4 sec. nie jedzie po czym pojawia się szarpnięcie /udzerzenie skrzyni i zaczyna się dopiero auto poruszać.Nie dzieje się tak zawsze ale niestety dość często zwłaszcza gdy wyjeżdżam z podporządkowanej bez pełnego zatrzymania.Jest to niestety dosyć niebezpieczne bo gdy dojdzie do takiej sytuacji to nie jestem w stanie szybko wjechać na główną drogę(mijają te 3-4 sec).W serwisie oczywiście nie wiedzą co jest przyczyną.Może ktoś zetknął się z takim problemem bo jak na razie nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji o takim przypadku

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfajet Zobacz post
    .W serwisie oczywiście nie wiedzą co jest przyczyną.Może ktoś zetknął się z takim problemem bo jak na razie nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji o takim przypadku
    Tak zapytam z ciekawosci:
    - ktos z serwisu sie z kolega przejechal by "doswiadczyc" problemu?
    - zgrali parametry pracy softu skrzyni i wyslali do Wloch?
    - "zresetowali" parametry skrzyni by sie na nowo uczyla stylu jazdy? (wnosze, ze w TCT mozna to zrobic, skoro w DSG sie da...)

Podobne wątki

  1. [159] skrzynia w 2,4
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 08:29
  2. Skrzynia 8v vs 16v w 147
    Utworzone przez songo1s w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 17:03
  3. skrzynia z 156 1.8ts do V6
    Utworzone przez rafalo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 10:07
  4. Skrzynia 6b
    Utworzone przez teiras w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 18:04
  5. 2.4 JTD 10v - Skrzynia!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory