Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Temat: Blue&me po polsku

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v 2009 r.
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał erykgo Zobacz post
    Przerabiałem dziś swoją niemiecką Gertrudę na polską Julkę i wszystko odbyło się bezproblemowo.
    Cały proces jest stosunkowo prosty i odbywa się w trzech krokach przez które prowadzi nas
    Pierwszy krok to sprawdzenie jaka wersja Blue&Me siedzi obecnie w naszym aucie. W tym celu na wskazanej przeze mnie stronie wchodzimy w dział SUPPORT a następnie DOWNLOAD. W polu CAR MODEL wskazujemy nasze auto i klikamy na przycisk START UPDATE. Na ekranie, który nam się ukaże wykonujemy polecenia z PART 1, czyli pobieramy na pendrive archiwum w którym są pliki potrzebne do sprawdzenia wersji BM. Nie będę dokładnie opisywał czynności jakie należy wykonać w aucie, ponieważ po rozpakowaniu tego archiwum będzie instrukcja (krok po kroku) również w języku polskim.

    Drugi krok to właściwa aktualizacja. W tym celu wykonujemy czynności opisane w PART 2. W wyniku wykonywania pierwszego kroku na naszym pendrivie powstanie plik BMConf.xml, który jest niezbędny do określenia wersji BM. Na podstawie tego pliku nasz serwis internetowy pomoże pobrać (znów na pendrive) pliki z odpowiednimi aktualizacjami, które będziemy musieli zaktualizować w aucie. Proces aktualizacji przypomina proces sprawdzania tylko trwa znacznie dłużej, ok. 10-15min. Tu również nie będę się rozpisywał ponieważ pobrana aktualizacja ma załączony dokładny opis postępowania. Proszę się nie stresować tym że aktualizacja oprogramowania nie jest w języku polskim, lecz przypisanym do auta. Aktualizacja języka będzie w kroku trzecim.

    Trzeci krok to aktualizacja języka. W tym celu, podobnie jak w pierwszym kroku, przechodzimy do działu SUPPORT a następnie DOWNLOAD. W polu CAR MODEL wskazujemy nasze auto i klikamy na przycisk APPLICATIVE. W tym momencie na stronie pojawią się dodatkowe pola wyboru, ale w nich nic nie zmieniajmy. Poniżej w sekcji DOWNLOAD APPLICATIVE pojawi się aktywny link który przeniesie nas do działu z aktualizacjami językowymi. Pobieramy język Polski. Proces aktualizacji przebiega tak samo jak w kroku drugim i trwa ok 35sek. O zakończeniu aktualizacji powinien nas już poinformować piękny polski język.
    Dwa pierwsze kroki mam za sobą, co do trzeciego pytanie, w którym momencie wybiera się język Polski? Na stronie b&m nie ma tekiego wyboru, pobrało mi jakiś włoski zip?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał bazmito Zobacz post
    Dwa pierwsze kroki mam za sobą, co do trzeciego pytanie, w którym momencie wybiera się język Polski? Na stronie b&m nie ma tekiego wyboru, pobrało mi jakiś włoski zip?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    jezyk to osobny pakiet i robi sie po aktualixacji softu

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 16v 2009 r.
    Postów
    8

    Domyślnie

    Ok, chyba nie zrozumialeś pytania, właśnie ukończyłem aktualizację softu do 5.5. Teraz chciałbym spolszczyć b&m, pytanie gdzie pobrać spolszczenie? Jakiś link?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał bazmito Zobacz post
    Ok, chyba nie zrozumialeś pytania, właśnie ukończyłem aktualizację softu do 5.5. Teraz chciałbym spolszczyć b&m, pytanie gdzie pobrać spolszczenie? Jakiś link?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    w dziale 159 jest jest tez w googlach. znajdziesz w 3s

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pawelraf
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1,6 JTDm 2011 Distinctive - jest Były :147 1,9 JTD Distinctive, 156 2,4 JTD SW ...
    Postów
    12

    Domyślnie Blue&me po polsku

    Cytat Napisał erykgo Zobacz post
    Przerabiałem dziś swoją niemiecką Gertrudę na polską Julkę i wszystko odbyło się bezproblemowo.
    Cały proces jest stosunkowo prosty i odbywa się w trzech krokach przez które prowadzi nas serwis blueandme.net
    Pierwszy krok to sprawdzenie jaka wersja Blue&Me siedzi obecnie w naszym aucie. W tym celu na wskazanej przeze mnie stronie wchodzimy w dział SUPPORT a następnie DOWNLOAD. W polu CAR MODEL wskazujemy nasze auto i klikamy na przycisk START UPDATE. Na ekranie, który nam się ukaże wykonujemy polecenia z PART 1, czyli pobieramy na pendrive archiwum w którym są pliki potrzebne do sprawdzenia wersji BM. Nie będę dokładnie opisywał czynności jakie należy wykonać w aucie, ponieważ po rozpakowaniu tego archiwum będzie instrukcja (krok po kroku) również w języku polskim.

    Drugi krok to właściwa aktualizacja. W tym celu wykonujemy czynności opisane w PART 2. W wyniku wykonywania pierwszego kroku na naszym pendrivie powstanie plik BMConf.xml, który jest niezbędny do określenia wersji BM. Na podstawie tego pliku nasz serwis internetowy pomoże pobrać (znów na pendrive) pliki z odpowiednimi aktualizacjami, które będziemy musieli zaktualizować w aucie. Proces aktualizacji przypomina proces sprawdzania tylko trwa znacznie dłużej, ok. 10-15min. Tu również nie będę się rozpisywał ponieważ pobrana aktualizacja ma załączony dokładny opis postępowania. Proszę się nie stresować tym że aktualizacja oprogramowania nie jest w języku polskim, lecz przypisanym do auta. Aktualizacja języka będzie w kroku trzecim.

    Trzeci krok to aktualizacja języka. W tym celu, podobnie jak w pierwszym kroku, przechodzimy na blueandme.net do działu SUPPORT a następnie DOWNLOAD. W polu CAR MODEL wskazujemy nasze auto i klikamy na przycisk APPLICATIVE. W tym momencie na stronie pojawią się dodatkowe pola wyboru, ale w nich nic nie zmieniajmy. Poniżej w sekcji DOWNLOAD APPLICATIVE pojawi się aktywny link który przeniesie nas do działu z aktualizacjami językowymi. Pobieramy język Polski. Proces aktualizacji przebiega tak samo jak w kroku drugim i trwa ok 35sek. O zakończeniu aktualizacji powinien nas już poinformować piękny polski język.
    Powiedzcie mi proszę 2 rzeczy:

    1. Czy w drugiej fazie zawsze na koniec instalacji jest informacja "update complet" lub "complet", bo ja czekam 30 min i co jakiś czas na początku pojawiała się informacja "in progres" lub "instalation" i w czasie wyświetlania komunikatu wycisza się radio, ale od 15 minuty nic już się nie dzieje, nie wyskakuje żaden błąd ani nic takiego, soft wizualnie jest taki sam jak do tej pory?
    2. Czy po wgraniu polskiego Julka mówi po polsku czy wyświetla też polskie napisy? Moja jedynie mówi po polsku, a napisy mam po angielsku!

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    masz wszystko ok, po polsku tylko gada. napisy nie występują w naszym języku.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    ja tylko dodam ze najczesciej sa 2 aktualizacje firmware 5.5 i 5.6 widoczne, tyle ze ta druga na stronie b&m jest widoczna po przeskrolowaniu w dol strony. aktualizujemy najpierw do 5.5 potem do 5.6 a dopiero potem wpada jezyk.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cześć. Może mi poradzicie, bo już zgłupiałem. Kupiłem ostatnio Giulietta QV i poprzedni właściciel mówił, że padł mu akumulator. Wymienił na nowy i po tej wymianie- tak podejrzewam- przy próbie uruchomienia Blue&Me pojawił się komunikat o brak dostępności języka angielskiego. Więc zacząłem szukać w necie i postępować zgodnie ze wszystkimi poradnikami. Przygotowałem pena. Ściągnąłem odpowiednie pliki w netu i ze strony blueandme ( próbowałem różnych plików i efekty te same ) aby sprawdzić jaka wersja B&M siedzi w aucie. Wkładam pena do samochodu zgodnie z instrukcjami.Dostaje komunikat, że proces w trakcie ( upadate in progress). Trwa to dosłownie sekunde. Potem na wyświetlaczu pojawia mi się komunikat USB Update Complete i tu zaczyna się problem. Niby na penie pojawia się plik BMConf.xml. Wchodzę na stronę B&M i wybieram upload pliku, zaznaczam plik z pena i na tym się wszystko kończy. Nic się nie dzieje. Próbowałem na różnych przeglądarkach i efekt ten sam. Zgodnie z instrukcjami po wskazaniu, załadowaniu tego pliku powinna się pojawić opcja ściągnięcia odpowiedniej wersji B&M dla mojego auta. Chyba, że się mylę i coś źle interpretuję? Sam plik BMConf ma pojemność 188 bajtów. Czy nie za mało?
    Próbowałem również wgrać samą paczkę z językiem angielskim, polskim bez aktualizacji B&M i efekty były takie, że po komunikacie update in progress pojawiał się USB Update Complete a języka angielskiego, że o polskim nie wspomnę jak nie było tak nie ma.
    W załączniku zamieszczam plik BMConf (musiałem spakować do rar. bo inaczej nie da się zamieścić załącznika) i jakby ktoś mógł sprawdzić czy macie podobny plik czy u mnie coś jest skopane i czy uda wam się pobrać wersję B&M do mojego auta. Z góry dziękuję za wszelkie porady i pomoc.
    Attached Files Attached Files

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    witajcie, strona podana w pierwszym wątku nie działa, czy macie namiary na jakąś inną?? wyświetla się tylko wtyczka do flash playera i nawet po jego aktualizacji dalej to samo ma ktoś może te pliki aktualizacyjne i podesłałby mi na maila??
    Ostatnio edytowane przez mickry ; 13-10-2019 o 17:02

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm 105KM Bianco Ghiaccio
    Postów
    402

    Domyślnie

    Jest jakaś lista komend głosowych po polsku do systemu Blue&me? Chętnie bym się dowiedział jakich komend można używać i jakie jest ich działanie

Podobne wątki

  1. [159] eLEARN po polsku
    Utworzone przez piotr197308 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 24-05-2022, 17:57
  2. [166] instrukcja do ICS-a po polsku
    Utworzone przez barcik w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-05-2017, 12:48
  3. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  4. [159] Blue&Me intrukcja po polsku
    Utworzone przez Faya99 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 17:00
  5. ICS po polsku
    Utworzone przez bella-hella w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory