Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: Pojawiajace sie bledy ASR, VDC, Hill Holder

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Andrew_
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matek93 Zobacz post
    A przy hamowaniu jak auto wpada w poślizg też się odpala czyli jak zahamujesz ostro? Jeśli tak to pompa ABS.
    Niestety tylko i wyłącznie wtedy, gdy zgasi się samochód i zaciągnie ręczny. Po odpaleniu totalnie wariuje

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    Mimo wszystko może to być pompa, miałem coś podobnego jednakże jak ruszyłem mocniej czyli jak było ślisko koła się się obróciły wywalało błędy tak samo jak hamowałem mocno i auto wpadało w poślizg również. Na suchym asfalcie trzeba by solidnie przyhamować u mnie była wina pompy abs oczywiście koszt nowej spory, ale na allegro używek sporo.

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar swollov
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    NOS
    Auto
    mito 1.4 ........... mercedes w169 a200
    Postów
    12

    Domyślnie

    Może być coś z czujnikiem abs. Mi po wymianie łożyska z przodu uszkodzili własnie ten czujnik i po odpaleniu auta non stop wyświetlało asr, vdc, hill holder itp. Po zamontowaniu nowego czujnika wszystko zniknęło jak ręką odjął.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Andrew_
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    63

    Domyślnie

    No u mnie wymieniali łożyska w amortyzatorach. W sumie po tej zmianie zauważyłem ten błąd dopiero.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    159 2.4 Jtdm Ti
    Postów
    4

    Domyślnie

    Mam podobny problem w 159 z VDC, ASR i Hill Holderem , z tym że czasami na postoju prędkościomierz potrafi "falować" . Gdzie szukać przyczyny ?
    Ostatnio edytowane przez Matlis ; 23-12-2018 o 08:49

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matlis Zobacz post
    Mam podobny problem w 159 z VDC, ASR i Hill Holderem , z tym że czasami na postoju prędkościomierz potrafi "falować" . Gdzie szukać przyczyny ?
    VDC i falowanie chyba raczej niepowiązane. Te pierwsze, to pewnie jakiś czujnik, ale nie wiesz który, jeżeli nie sczytasz błędów. Te falowanie na postoju, to chodzi o obrotomierz raczej, co?

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    159 2.4 Jtdm Ti
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntain Zobacz post
    VDC i falowanie chyba raczej niepowiązane. Te pierwsze, to pewnie jakiś czujnik, ale nie wiesz który, jeżeli nie sczytasz błędów. Te falowanie na postoju, to chodzi o obrotomierz raczej, co?
    nie własnie nie predkościomierz potrafi się ruszyć do np 50km/h i wrócić do 0

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar luntain
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM 2011
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matlis Zobacz post
    nie własnie nie predkościomierz potrafi się ruszyć do np 50km/h i wrócić do 0
    Czyli chyba jednak powiązane, bo prędkość jest mierzona z czujników ABS. Może któryś jest zepsuty, albo kabel zardzewiały. To by tez psuło te systemy VDC itp. Może w błędach sterownika ABS będzie, który czujnik sprawia problemy. Podłącz kompa.
    Ostatnio edytowane przez luntain ; 23-12-2018 o 16:47

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matlis Zobacz post
    Mam podobny problem w 159 z VDC, ASR i Hill Holderem , z tym że czasami na postoju prędkościomierz potrafi "falować" . Gdzie szukać przyczyny ?
    tylko prędkościomierz czy inne zegary też (paliwo itp) - jeśli wszystkie na początkek ściągnij wtyczki z wtrysków, otwórz je, popodginaj styki. w 1.9JTDM było wiele przypadków że właśnie komuś jeden nie łaczył dobrze i takie jaja się działy.
    Inne problemy z falowaniem tylko prędkościomierza ludzie mieli po wymianie piasty na nieoryginalną tam są zintegrowane jakies magnesiki dla czujników prędkości obrotowej koła (tzw ABS) i coś widać nieoryginalne mogą niezbyt dobrze współpracować z czujnikami.
    Inne sprawy jakie mi przychodza do głowy na początek to jak zawsze masy i same połączenia (min wtyczki) od czujników.
    Dobrze byłoby podłaczyć sobie kompa (darmowy AlfaOBD na komórkę z Androidem, a do 2.4 mozesz jeszcze użyć demo MESa na PC), do tego interfejs ELM na bluetooth (od PMFactory z usuniętym rezystorem -pod auta z FCA) 40zł i adapter typ 1/zielony (w 159, w innych autach inny) też od PMFactory (15zł). PMFactory ma to wystawione na allegro - pogrzebać w kompie od ABS/ASR kiedy występują problemy. log prędkości raportowanej przez wszystkie 4 koła na postoju i podczas jazdy. Mają się ładnie pokrywać ze sobą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    159 2.4 Jtdm Ti
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tylko prędkościomierz czy inne zegary też (paliwo itp) - jeśli wszystkie na początkek ściągnij wtyczki z wtrysków, otwórz je, popodginaj styki. w 1.9JTDM było wiele przypadków że właśnie komuś jeden nie łaczył dobrze i takie jaja się działy.
    Inne problemy z falowaniem tylko prędkościomierza ludzie mieli po wymianie piasty na nieoryginalną tam są zintegrowane jakies magnesiki dla czujników prędkości obrotowej koła (tzw ABS) i coś widać nieoryginalne mogą niezbyt dobrze współpracować z czujnikami.
    Inne sprawy jakie mi przychodza do głowy na początek to jak zawsze masy i same połączenia (min wtyczki) od czujników.
    Dobrze byłoby podłaczyć sobie kompa (darmowy AlfaOBD na komórkę z Androidem, a do 2.4 mozesz jeszcze użyć demo MESa na PC), do tego interfejs ELM na bluetooth (od PMFactory z usuniętym rezystorem -pod auta z FCA) 40zł i adapter typ 1/zielony (w 159, w innych autach inny) też od PMFactory (15zł). PMFactory ma to wystawione na allegro - pogrzebać w kompie od ABS/ASR kiedy występują problemy. log prędkości raportowanej przez wszystkie 4 koła na postoju i podczas jazdy. Mają się ładnie pokrywać ze sobą.
    sam prędkościomierz faluję i w tym samym czasie idzie skok głośności radia w górę na chwilę dosłownie. innych objawów nie zaobserwowałem . W ostatnim czasie wymieniałem Koło pasowe z napinaczem i paskiem wielorowkowym

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  3. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59
  4. [159] Awaria ABS,HILL HOLDER,ASR,VDC
    Utworzone przez przemulus3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 19:50
  5. [159] awaria hill holder...
    Utworzone przez nostradamino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory