Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Temat: Pojawiajace sie bledy ASR, VDC, Hill Holder

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MitoRed
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW
    Postów
    37

    Domyślnie

    Witam,

    No to sytuacja wyglada dramatycznie.
    Po sprawdzeniu w ASO ( auto stalo 4 dni ) dostalem dzis na pismie informacje, ze ujawniono usterke w elektrycznym ukladzie wspomagania kierownicy.usterka dotyczy czujnika pozycji momentu obrotowego wspomagania kierownicy.
    Element kwalifikuje sie do wymiany.
    ASO potwierdza usterke i wskazuje na wymiane elektrycznego ukladu wspomagania kierowniczego, czego to......UWAGA koszt wraz z robocizna wynosi 4700zl !!!

    Dodam, ze auto jest z 2009 roku i na gwarancji nie jest dokladnie od grudnia 2011.

    Rece mi opadaja....powiedzcie czy spotkaliscie sie z czyms w ogole podobnym
    Auto ma przebieg 33 000km.

    Co proponujecie w obecnej sytuacji?
    Zabrac ja i dac komus innemu do sprawdzania...?

    - - - Updated - - -

    dodam jeszcze oczywiscie, ze kupione u Nich w salonie, a takze kazda naprawa i serwis tez u Nich
    Na gwarancjii 4 razy nie odpalala i 4 razy byla do Nich holowana z powodu zalania Swiec.

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Multiair
    Postów
    102

    Domyślnie

    Dodam, ze auto jest z 2009 roku i na gwarancji nie jest dokladnie od grudnia 2011.

    Rece mi opadaja....powiedzcie czy spotkaliscie sie z czyms w ogole podobnym
    Auto ma przebieg 33 000km.

    To lipa, współczuje. Ja tak miałem przez chwilę przy 14.000km z następującej przyczyny:

    1) cały system infotainment zwariował i padł (radio, przyciski na kierownicy, zestaw głośnomówiący) - zadzwoniłem do serwisu, panowie z ASO poradzili, żebym odłączył akumulator na pare minut aby wszystko się zresetowało
    2) panowie z ASO również ostrzegli mnie, że po podłączeniu akumulatora i ponownym odpaleniu wywali mi błąd ASR i przez moment będzie problem z wspomaganiem, potem wszystko się uspokoi. Tak było i od tego czasu zrobiłem kolejne 7.000km bez problemu.

    Może zresetuj swoją belle na chwilę, zobaczysz co się stanie? Z pewnością gorzej nie będzie, może się wszystko zresetuje i będzie spokój?

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Czujnik skrętu do puntolota na allegro to koszt 400-500 pln. Zakładając że działa silnik wspomy i cała przekładnia jest sprawna.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 19-07-2012 o 14:01

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Ciekawe ze czujnik nie występuje jako część wymienna.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Ciekawe ze czujnik nie występuje jako część wymienna.
    Pewnie biznes ma swoje prawa. Niedługo się całe samochody będzie wymieniać. Już od jakiegoś czasu lecą w pręta z różnymi czujnikami i pierdołami gdzie w razie awarii trzeba cały podzespół wymienić.
    Na allegro niektóre z nich opisane są jako nowe. No i wypadałoby zweryfikować czy centralka w ogóle jest sprawna.
    A czujnik dla pewności sprawdzieć np FES-em podłączając się pod centralkę wspomagania właśnie. Widać tam jak na dłoni jaki jest kąt skrętu, jaka siła jest wywierana na kierę, w którym momencie sygnał się przerywa itp. Może od biedy wystarczyłoby jakies czyszczenie itp. Choć przy chyba sporym nakładzie pracy przy rozbebeszaniu tego lepiej wsadzić nowy. Potem fes i tak będzie potrzebny do kalibracji i gotowe ;-).

    Poza tym w rudzie śląskiej jest jakiś szpenio od fiatowskich kolumn kierowniczych który je jakoś regeneruje. Nie wiem czy chodzi o czujnik czy jakieś uszkodzenie mechaniczne ale szczegóły będą na jakimś forum fiata albo w google.
    Tak czy inaczej 4700 PLN to ostateczność
    Ostatnio edytowane przez metan ; 20-07-2012 o 06:27

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Miałem identycznie jak kolega Benzina, z tą różnicą , że przy 15000 km. B&Me padło w trasie (gdzieś na starcie) i jechałem sobie 2*3h z błogą nieświadomością dzwoniącego telefonu (w torbie, w bagażniku), a po tankowaniu zaczął migać przebieg.

    Po przejechaniu 20 km i ponownym odpaleniu znikło VDS, HillHolder, wspomaganie i już 1 dzień nie wróciło. Nie było żadnych odczuwalnych (fizycznych) problemów ze wspomaganiem.

  7. #17
    aniiab
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Od 2 lat mam MiTo i dokładnie ten sam problem. Pojawiają się kontrolki , wyłącza tryby DNA , pisze że dopływ paliwa został odcięty. Zgłaszałam to na gwarancji wiele razy nawet już w końcu dostała wydruki z komputera , że wszystko jest ok. Niestety kontrolki pojawiły się ponownie. W ASO nie są w stanie stwierdzić co jest tego powodem. Żeby nie skłamać to zgłaszam to od lekko ponad roku. Kontrolka paliwa , świateł itp to jest informacyjna wykrzyknij w trojkacie niestety w ASO stwierdzili że może ona dotyczyć wszystkiego np tego że akurat przez sekunde w lampie nie było styku. Co prawda żarówki palą mi sie średnio co 2 tygodnie ale to pewie wina tandetnych żarówek wracają jednak do tematu to w ASO ci nic nie pomogą niestety. W razie czego zachowaj faktury bo masz na rzecz naprawianą o rok gwarancji więcej także jeżeli kiedyś okaże sie że był to błąd komputera i sie zepsuł masz dowód , że to zgłaszałes i zawsze można oddać ich do sądu. W ASO pracują same lenie pewnie im sie nawet zglądać w większości nie chciało

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Andrew_
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    63

    Domyślnie

    Witajcie,

    Poszukuję informacji czym mogą być spowodowane wspomniane tutaj błędy, ale tylko i wyłącznie w momencie zaciągnięcia hamulca ręcznego ?! Wiem wiem - serwis Wolałbym jednak mieć jakąkolwiek wiedzę za nim udam się do naszej polskiej myśli serwisowej

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Andrew_
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    63

    Domyślnie

    Ktoś ma jakieś sugestie ?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    83

    Domyślnie

    A przy hamowaniu jak auto wpada w poślizg też się odpala czyli jak zahamujesz ostro? Jeśli tak to pompa ABS.

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  3. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59
  4. [159] Awaria ABS,HILL HOLDER,ASR,VDC
    Utworzone przez przemulus3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 19:50
  5. [159] awaria hill holder...
    Utworzone przez nostradamino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory