Strona 125 z 128 PierwszyPierwszy ... 2575115116117118119120121122123124125126127128 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,241 do 1,250 z 1273

Temat: Zakup używanej Mito - pomoc

  1. #1241
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    przede wszystkim wymien filtr modułu ma, oraz słynną śrubę nr 7, świece irydowe, rozrząd
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  2. #1242
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4T
    Postów
    7

    Domyślnie

    Przejechałem alfą 2x trasę 1600km tydzień i nic się nie dzieje póki co.


    O filtrze i śrubie pierwsze słyszę, zajrzę do nich. Żadnych kalibracji itd po wymianie czy odkręceniu nie trzeba robić?
    .

    Kupiłem auto po serwisie więc pompa wody i rozrząd był nowy.
    Od siebie dołożyłem nowy zestaw hamulców (komplet), filtry, olej z płukanką.
    Że świecami mam problem, nie mogę ich odkręcić, 1 i 4 da się ruszyć ale 2 oraz 3 nawet nie drgnie, póki co potrzebuje tego auta to nie będę na siłę wykręcał bo mogę zostać bez auta jak coś się ukręci.

    Samo auto wygląda na to że jest w dobrym stanie, silnik suchy, nigdy nie myty, olej też całkiem ładny zleciał, jedyne ALE mam do tylnej belki która jest po prostu ruda, trzeba ją wyczyścić i jakimś rust stopem pomalować.


    I mam jeszcze taki dziwny problem, na obrotach mniej więcej 1200-2400 mam jakieś wycie, piszczenie, drżenie z komory silnika, na niskich obrotach jest cicho i powyżej 2400rpm też jest cicho. Może być to jakaś osłona która wpada w drgania?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	QQskIfY.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	70.3 KB
ID:	284359


    Sprawdziłem śrubę numer 7 i wygląda że była wymieniona, nie ma żadnego nagaru i płyny przez nią przechodzą bez oporów.
    Ostatnio edytowane przez wolwohamon ; 07-07-2022 o 12:21

  3. #1243
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Mito
    Postów
    1

    Domyślnie

    Hej! Chciałbym kupić używaną alfe Romeo mito i widzę że ona ma dna system, boje się że to może być awaryjne lub ktoś o to nie dbał, czy serwis tego jest drogi, czy podzespoły różnią się od tego jak np. występują w wersjach bez systemu dna. Prosiłabym o odpowiedź

  4. #1244
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iza94 Zobacz post
    Hej! Chciałbym kupić używaną alfe Romeo mito i widzę że ona ma dna system, boje się że to może być awaryjne lub ktoś o to nie dbał, czy serwis tego jest drogi, czy podzespoły różnią się od tego jak np. występują w wersjach bez systemu dna. Prosiłabym o odpowiedź
    Praktycznie każde MiTo ma DNA - chyba tylko najsłabsze i najuboższe wersje były pozbawione tego systemu.
    Podzespoły nie będą się różnić od wersji bez systemu DNA, bo np. T-Jety nie występowały bez tego systemu, więc nie ma innych podzespołów

  5. #1245
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    627

    Domyślnie

    Ale co ma paść w tym DNA ?

  6. #1246
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Ale co ma paść w tym DNA ?
    Chyba tylko fizyczny przełącznik!

    Rzeczywiście, sam moduł DNA nie sądzę by był jakkolwiek awaryjny. To raczej prosty element sterujący komputerem i sterownikami. Możesz dzięki niemu przełączać się między trzema z góry zdefiniowanymi trybami i już. Może obawiasz się, że jest to awaryjne, bo często jakiekolwiek większe błędy powodują reset DNA do pozycji "normal" i brak możliwości przełączenia trybu - ale nie wynika to z uszkodzenia DNA. Akurat jest to rzecz o którą naprawdę w ogóle bym się nie martwił. Z tematów elektrycznych to dużo dużo większą szansę masz na uszkodzenie czujnika skrętu - i w efekcie drobne problemy ze wspomaganiem - lub wiązką w tylnej klapie (ale to też są rzeczy do ogarnięcia i nie wzbraniałbym się przed zakupem MiTo tylko ze względu na to).

  7. #1247
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    brak
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć,
    Zastanawiam się nad zakupem małego zrywnego auta i w oko wpadła mi Alfa Mito z otomoto. Link poniżej do oferty. (Z góry przepraszam- nie mogę wstawiać linków bo nie mam odpowiedniej ilości postów napisanych na forum)
    hatetepees://wuwuwu.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-mito-qv-170-km-super-stan-87000-km-ID6EQcS8.html

    Ogólnie zdaję sobie sprawę że ze zdjęć nic sensownego się nie wywnioskuje - trzeba pojechać i zobaczyć. Ale czy mogę prosić o wasze zdanie czy to egzemplarz warty przejechania całej Polski w szerz (~350km). W aukcji podany jest VIN:ZAR95500001146955 czy była by możliwość sprawdzenia go? Z góry dziękuję za fatygę

  8. #1248
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2022
    Auto
    Alfy brak
    Postów
    1

    Domyślnie Zakup używanej MiTo

    Witam serdecznie .
    Jestem tu nowy , nigdy w życiu nie jeździłem , ani nie interesowałem włoskimi samochodami ( na co dzień przemieszczam się koreańcem) , ale mam w planach zakup dla córki MiTo , bo się zakochała w sylwetce , wiadomo kobiecie nie przetłumaczysz :-), przeglądam ogłoszenia, i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć w który model silnika benzynowego celować , a widzę jest ich chyba ponad 10 , by nie mieć problemów ze zbytnią awaryjnością ( choć wiadomo , że wszystko działa do czasu ) .Dodam iż nie zależy mi zbytnio na osiągach , ma palić , ssać benzynę i jeździć :-) Mam nadzieję , że forum użytkowników po tych parunastu latach wyrobiło sobie jako taką opinię co do awaryjności poszczególnych jednostek i doradzą coś w tej kwestii...., czego unikać , a która jednostkę chwalicie za bezawaryjność . Z góry dziękuję za wszelkie informację , pozdrawiam alfoholików :-)

    Takie cuś znalazłem , co myślicie? otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-mito-2011-i-rej-salon-pl-serwis-climatronic-6-biegow-ID6ExmZH.html
    Ostatnio edytowane przez Lonker ; 13-09-2022 o 09:00

  9. #1249
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Jak chcesz miec spokój to unikaj multiair, szukaj albo 1.4 wolnossący ale 95Km albo TB 120KM /155KM najfajniejszy ale najtrudniej kupić/
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  10. #1250
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    MiTo
    Postów
    4

    Domyślnie która?

    Cześć!
    Najpierw się przedstawię, jestem tu nowa i jestem fanką wszystkiego co włoskie, również włoskiej motoryzacji. W maju zdałam prawo jazdy, pojezdzilam samochodami po rodzinie i po znajomych. Chciałam fiata 500… wiadomo! Ale po paru jazdach uznałam, ze owszem ładny ale to nie to. Kolejna myśl- giulietta. Ale tak szybko znikały z komisów i olx ze miałam dość a budżet tez ograniczał. Teraz stanęło na MiTo. Jutro chciałabym podjąć decyzje. Widziałam już kilkanaście, nic więcej nie wymyślę a do pracy jeździć trzeba.
    Co mam do wyboru:
    1. 2011 rok. 70 000 km przejechane. 1.4 i 85 km. Benzyna
    2. 2010 rok. 170 000 km przejechane. 1.4 turbo i 120 km. Benzyna i gaz/ instalacja fabryczna
    Pierwsza sprawdzona na stacji diag i aso i wszystko ok. Druga będzie sprawdzona jutro. Co byście wybrali?
    Jestem kobietą, jeżdżę od maja. Moja jazda to dojazdy do pracy około 20 km w dwie strony. W weekendy pokonuje większe trasy. Czasem 300km w dwie strony a czasem 800 km.
    Kusi mnie nr 2. Ale wszyscy mówią ze turbina i ze zaraz się spie…. No wiecie. Turaj tez ten gaz… jednak to oszczędność
    Druga ładna ale czuje ze poczuje niedosyt, ze jak będę chciała przycisnąć to nie przycisne. Ale może będzie tańsza i mniej awaryjna???? Sama nie wiem już co zrobić. Licze na wAsze wsparcie. i dziekuje za każda poradę.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  2. Zakup MiTo 1.4 155KM - full opcja, PROŚBA O POMOC.
    Utworzone przez cosiestalosie w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 11:26
  3. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  4. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory