Strona 1 z 128 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1273

Temat: Zakup używanej Mito - pomoc

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Okolice Opola
    Postów
    37

    Domyślnie Zakup używanej Mito - pomoc

    Witam Kolegów, z racji tego, że moją żonę równie bardzo jak mnie fascynują Alfy, przymierzam się do zakupu dla niej AR Mito. Czy ktoś może wie coś na temat oferowanej na aukcji:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-mito-1-...C25146308.html
    będe bardzo wdzięczny za informacje
    Paweł
    AR 146 1.4 TS
    AR 166 2.4 JTD

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cena bardzo przystępna - dowiedz się czy nie był bity - zwróć uwagę, że nie jest oznaczony jako bezwypadkowy. Nie wiem jak wygląda serwisowanie silnika w MITO, jeśli to jest ten sam co Giuliecie nie powinno być problemu przy 60 tys.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Okolice Opola
    Postów
    37

    Domyślnie

    Wiem, że był malowany i naprawiany w ASO GANINEX w Gliwicach, ale sprzedawca nie posiada zdjęć z przed, a wiadomo, że wypadek wypadkowi nie równy dlatego mam nadzieję że może któryś z kolegów coś wie.
    Paweł
    AR 146 1.4 TS
    AR 166 2.4 JTD

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Jeśli wiesz, że była bita to od razu skreśl ją z listy potencjalnych aut. Szkoda późniejszych nerwów i lepiej nie wiedzieć co robią z autami powypadkowymi w warsztatach.

    Kiedyś sprzedałem rozbity motocykl na części i po kilku tygodniach był prosty na allegro jako "zadbany, stan idealny, pełna opcja", a wbił się w auto i miał pękniętą ramę.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    nie ma fot? jak nie zrobił ich sam to przecież ma wycenę z ubezpieczalni na której wszystko ładnie jest opisane
    poza tym sprzedaje wóz przez komis zaraz po naprawie ... ja bym odpuścił
    fakt że ładna opcja - ale raczej warto szukać dalej
    Ostatnio edytowane przez Ciastek ; 29-08-2012 o 10:29

  6. #6
    Flar
    Gość

    Domyślnie

    Bicie biciu nie równe - ja miałem 4 naprawy powypadkowe w Ganinexie w Grande Punto, wszystkie bardzo dobrze zrobione. Ale pozbyłem się zaraz po 4 stłuczce.
    Nie mam zdjęć z żadnej ze stłuczek, z ubezpieczalni nic nie dostałem. A stłuczki były lekkie.
    Ale faktycznie bym bardzo uważał w takim wypadku.

    60 tys to żaden przebieg. Ja mam prawie 50 i zmieniam tylko filtry, płyny i świece na bieżąco

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cena jest baaaaardzo okazyjna, więc należy uważać.
    Powinien mieć kosztorys z ubezpieczenia lub fakturę z naprawy.

    Tylko czy Twoja żona ma benzynę we krwi?
    Ten silnik jest kosmicznie mocny, może za mocny.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    To się nazywa szukanie jelenia. W tej chwili kazdy ma aparat w komorce i robi zdjęcia po wypadku chociażby dla siebie.

    Serwis jeżeli naprawiał auto musi mieć pełną dokumentację fotograficzną i dodatkowo opisową. Informacje zdjęciową wysyłają do ubezpieczalni i dodatkowo wszystkie operacje wklepują do Audatexu lub podobnego systemu i na tej podstawie robią wycenę, ktorą akceptuje ubezpieczalnia. Jako obca osoba tego nie dostaniesz (aczkowiek warto zapytać bo robią odstępstwa dla aut z komisow). Bez problemu powinni Ci to wydrukowac jak podjedziesz z wlascicielem auta. Jak tego nie maja, ew. jest w stanie tylko to potwierdzić przysłowiowy "Henio" z ASO to znaczy ze nie robiło tego ASO, tylko ten "Henio" dorabiający na lewo w swoim warsztacie i stemplujący książki pieczątką "pożyczona" z serwisu (znam ludzi serwisujących w ten sposób samochody w" ASO").

    Poproś o zdjęcie książki wozu, na tej podstawie będziesz wiedział ile lat ma właściciel a i moze uda Ci się go odnaleźć. Często auta w komisach to auta powypadkowe odkupione od ubezpieczalni i przywrócone do żywych, a poprzedni wlasciciel nie ma o tym pojecia, bo jest przekonany, ze ubezpieczalnia oddaje je na złom.
    Taka sytuacja miała miejsce z moim poprzednim Focusem, ktory był przełamany prawie wpół, a ktory kilka miesięcy po wypadku pojawił się w autokomisie jako auto w idealnym stanie i kupił go ktoś, kto dopiero po fakcie zakupu odnalazł mnie po książce wozu. Co ciekawe takie auto ubezpieczy Ci bez problemu nawet ta sama ubezpieczalnia, w ktorej bylo skasowane, tylko nie wypłąci Ci potem odszkodowania w razie wypadku. O stanie auta zaswiadczasz Ty, oni za nic nie odpowiadaja, mimo że widzą to w swoim systemie..

    Podsumowując - jeżeli kupować auto powypadkowe to tylko z dokumentacją, bez to szukanie kłopotów.
    PS. To wlasnie moje byle auto, ktore ktos kupil jako idealne, sprzedawane przez wlasciciela "bo mu się znudził po koncu przedłuzonej gwarancji".
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie007.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	72.2 KB
ID:	67449
    Ostatnio edytowane przez barnio ; 29-08-2012 o 16:34

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Nie tak dawno ktoś na forum wysłał link do strony, na której były zdjęcia rozbitej Alfy MiTo właśnie w Gliwicach... O ile pamiętam, to było w zimę. Mam nadzieję, że to nie ta sama, bo tamta była ostro zmasakrowana.
    A co do tematu - ja bym mimo wszystko zastanowił się nad silnikiem 105 KM (w zupełności wystarczy do dynamicznej jazdy w mieście i na trasie). I wybrałbym jednak model bezwypadkowy. Poszukaj trochę po salonach, zdarzają się wersje demo w okazyjnych cenach.

    znalazłem linka
    http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=38815
    Ostatnio edytowane przez Geordie ; 29-08-2012 o 20:08

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Odpuść.
    Szkoda żony i kasy.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

Podobne wątki

  1. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  2. Zakup MiTo 1.4 155KM - full opcja, PROŚBA O POMOC.
    Utworzone przez cosiestalosie w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 11:26
  3. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  4. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory