Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: TomTom 2 Blue & Me Live a głośniki samochodowe

  1. #1
    Ace
    Gość

    Domyślnie TomTom 2 Blue & Me Live a głośniki samochodowe

    Witam. Kilka dni temu kupiłem nową Alfę Mito, zamiast firmowej nawigacji zainstalowałem TomTom Blue & Me Live. Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania, telefon, komputer samochodowy i telefon współpracują znakomicie przez Bluetooth. Dzięki wersji Live jestem ostrzegany o korkach, robotach drogowych, wypadkach, automatycznie jestem przekierowywany na objazdy. Ale jest pewien szkopuł i pomimo przeszukania forum nie znalazłem odpowiedzi: czy udało Wam się przetransmitować dźwięk do głośników samochodowych przez BT? Mój TomTom nie oferuje nawet takiej możliwości w menu, proponując tylko połączenie kablem. W tej chwili polecenia z nawigacji są słyszalne tylko na wbudowanym w TomTom głośniczku.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Tak samo działa to z innymi urzadzeniami po BT. Glos jest tylko po kablu, nawet wtedy ladnie muzyke ścisza jak czyta komunikaty.
    Natomiast jak nawigacja jest na telefonie podlaczonym po BT to dzwonek slychac przez BT na głośnikach i w momencie jak dzwoni dzwonek komunikaty z nawigacji tez są słyszalne. Ale tylko w momencie jak dzwoni, potem juz nie ma ich na głośnikach.
    Wyglada, jakby do aktywacji głosu po BT był wymagany jakiś dodatkowy sygnał z urządzenia nadającego.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 105KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    witam,

    mam pytanie, czy mam rozumieć że dołożyłeś sobie Tom Toma i blue&me i wszystko Ci działa?
    czy instalowałeś gniazdo do Tom Toma w miejscu na desce, czyli tak jak wyjeżdża z fabryki?
    czy na Tom Tomie masz wyświetlane dane z komputera pokładowego, jest to jakoś spjęte z instalacją auta?


    pzdr

    marycha

  4. #4
    Ace
    Gość

    Domyślnie

    >> mam pytanie, czy mam rozumieć że dołożyłeś sobie Tom Toma i blue&me i wszystko Ci działa?
    >> czy instalowałeś gniazdo do Tom Toma w miejscu na desce, czyli tak jak wyjeżdża z fabryki?

    Kupiłem Alfę od razu z TomTom port (chyba 200zł czy jakoś tak). Ten port nie ma nic wspólnego z Blue & Me. Jest on tylko estetyczną wersją zasilania i podstawką pod stojak nawigacji. Możesz sobie kupić TomToma (oczywiście najlepiej wersję dedykowaną dla Alfy), zasilić z zapalniczki i będzie działał tak jak mój.

    >>czy na Tom Tomie masz wyświetlane dane z komputera pokładowego, jest to jakoś spjęte z instalacją auta?

    Tak, jeśli nawigacja jest dedykowana do Mito/Giulietty (i chyba kilku innych aut) jak moja to poprzez BT dostaje informacje o:

    - spalaniu chwilowym
    - spalaniu A/B
    - wszystkie informacje o telefonie (jednym słowem można dzwonić z telefonu na 3 sposoby: tradycyjnie, z komputera samochodowego lub z nawigacji)

    zwrotnie nawigacja wyświetla uproszczone komendy nawigacyjne na komputerze samochodowym (bardzo wygodne, mam to w E-klasie, ale tam nawigacja kosztowała 11,500 a nie 1,300).

    W tej wersji oprogramowania ten gadget ma tylko tyle możliwości.

    Nawigacja również świetnie korzysta z portu USB wbudowanego w samochodzie. Pendrive'y są widoczne na ekranie nawigacji folderami, tytułami, artystami, nie ma problemu z polskimi literami.

    Tak jak pisałem nawigacja ma wbudowany SIM chyba od Plusa, dzięki czemu cały czas jest zarejestrowana w Internecie (pobiera LIVE informacje o ruchu drogowym, wypadkach, objazdach i co najważniejsze to świetnie działa w Polsce, bo wspomniana niemiecka nawigacja budzi się dopiero po przekroczeniu Odry).

    Ktoś tu na forum napisał, że 1300 zł to przesada i za drogo. Krótko i węzłowato: nie, nie za drogo i nie przesada.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    alfaromeo giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie

    witam mam pytanie czy mozesz mi podac numer telefon mam pare pytan co do nawigacji bede wdzieczny

Podobne wątki

  1. [159] Blue&Me i TOMTOM
    Utworzone przez michal_t2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 20:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 09:45
  3. [Giulietta] Nawigacja TomTom
    Utworzone przez Gerard w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory