Strona 10 z 42 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 416

Temat: Akumulator...

  1. #91
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał janmar Zobacz post
    W mojej (MY-2014) obserwuję ładowanie rekuperacyjne i to zarówno przed i po styczniowym upgradzie oprogramowania komputera centralnego. Świadczy to, moim zdaniem, że mój samochód nie jest jakimś egzotycznym wyjątkiem (w którym np. w fabryce omyłkowo wgrano jakąś deweloperską wersję oprogramowania) a o tym, że ładowanie rekuperacyjne jest cechą wspólną samochodów tego rocznika (bo upgrade oprogramowania wykonany w ASO dotyczył wszystkich smochodów 2014/2015).
    jakoś nie chce mi sie wierzyć żeby tak istotna zmiana była wprowadzona cichaczem, zazwyczaj producenci piszą o tym na samym początku i chwalą się rozwiazaniem, szczególnie tutaj jest to o tyle istotne że przecież wprowadza się to w celu ekologiczno-ekonomicznym np. Mazda (i nie tylko zresztą ) chwali się o 10% mniejszym zużyciem paliwa w jeździe miejskiej ( oczywiscie jesli ktoś często i świadomie hamuje silnikiem ) - a to już całkiem spora wartość i z pewnością było by to widoczne w danych katalogowych, tu nie ma powodów do ukrycia-wprost przeciwnie. Mogłby ktoś posiadający 2014/2015 podpiąć ELM-a ,pojezdzić i potwierdzić czy jest taki objaw jak u Ciebie a jeśli nie to mogło by oznaczać że to nie rekuperacja tylko masz coś nie teges z regulatorem

  2. #92
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Wszyscy mierzą, więc też postanowiłem zmierzyć. I mam ciekawostkę, której nie rozumiem. Silnik świeżo odpalony, bez obciążenia.

    Pierwsza fotka - po nocy postoju.



    Druga po odpaleniu.


    (Przepraszam za słabo widoczny wyświetlacz - 13,28 V).
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0263.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	72.4 KB
ID:	163614   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0264.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	66.0 KB
ID:	163615  

  3. #93
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulietta 2014 1.4l 170KM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Wszyscy mierzą, więc też postanowiłem zmierzyć. I mam ciekawostkę, której nie rozumiem.
    Dla mnie nie ma tu nic zaskakującego. Pierwszy pomiar 12.42 V świadczy o akumulatorze naładowanym mniej więcej w połowie. 13,28 V na biegu jałowym u mnie też występowało. A skoro już wziąłeś się za pomiary - poszukaj dwóch cienkich i dobrze izolowanych przewodów, takich żeby można je bezpiecznie przytrzasnąć klapą silnika i drzwaimi samochodu (ja użyłem tzw. skrętki wyciągniętej z ethernetowego kabla komputerowego) i podłącz się nimi (zamiast firmowych kabli od miernika) do akumulatora. Pomiar napięcia akumulatora w czasie jazdy niesie wiele ciekawych informacji...

    Dodano po 12 minutes:

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    jakoś nie chce mi sie wierzyć żeby tak istotna zmiana była wprowadzona cichaczem, zazwyczaj producenci piszą o tym na samym początku i chwalą się rozwiazaniem, szczególnie tutaj jest to o tyle istotne że przecież wprowadza się to w celu ekologiczno-ekonomicznym np. Mazda (i nie tylko zresztą ) chwali się o 10% mniejszym zużyciem paliwa w jeździe miejskiej ( oczywiscie jesli ktoś często i świadomie hamuje silnikiem ) - a to już całkiem spora wartość i z pewnością było by to widoczne w danych katalogowych, tu nie ma powodów do ukrycia-wprost przeciwnie. Mogłby ktoś posiadający 2014/2015 podpiąć ELM-a ,pojezdzić i potwierdzić czy jest taki objaw jak u Ciebie a jeśli nie to mogło by oznaczać że to nie rekuperacja tylko masz coś nie teges z regulatorem
    Wszystko prawda. Tylko, że wywołana przez Ciebie do tablicy Mazda w modelach w których ma ładowanie rekuperacyjne (np. Mazda 6) obok akumulatora AGM stosuje super-kondensator i tam wszystko działa perfekcyjnie i rzeczywiście ma się czym chwalić. Gorąco popieram twój apel aby ktoś zweryfikował moje obserwacje.
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 15-04-2015 o 17:18 Powód: Dodano

  4. #94
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Moim zdaniem 13,28 V to strasznie niskie napięcie jak na włączony silnik. Mam wrażenie, że książkowa wartość to 14,4 V, a tu mamy wyraźnie mniej. Po godzinnej jeździe w korku zmierzyłem ponownie (na włączonym silniku) bez dużych odbiorników - równo 14 V, po włączeniu wszystkich świateł - 13,93 V. Wyraźnie lepiej. Pomyślę jak mierzyć w czasie jazdy. Dopiero teraz mnie olśniło, ciekawe czy mogę się podłączyć pod gniazdo zapalniczki...

  5. #95
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie
    Dopiero teraz mnie olśniło, ciekawe czy mogę się podłączyć pod gniazdo zapalniczki...
    możesz ale trzeba się liczyć z delikatnym spadkiem napięcia , najlepiej zmierz na jałowym gniazdo oraz zaciski aku i będzie wiadomo jaka jest różnica- potem ewentualnie dodasz tą różnice do zmierzonych wartości. Jeśli masz interfejs obd to sprawę załatwia laptop no i możesz porobić wykresy oraz logi

  6. #96
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Moim zdaniem 13,28 V to strasznie niskie napięcie
    I masz racje, prawidłowe napięcie ładowanie to 13.8-14.4V.
    Akumulator należało by naładować prostownikiem i przy okazji sprawdzić pobór prądu na postoju, miernik masz, więc żadne problem.

  7. #97
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Z poborem prądu to nie banał pomiarowy

  8. #98
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobryalf Zobacz post
    Z poborem prądu to nie banał pomiarowy
    Ustawić miernik na pomiar A - przełożyć odpowiednio elektrody, odpiąć klemę jedna elektroda do zacisku druga do bieguna akumulatora - odczytać wartość.

  9. #99
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Ustawić miernik na pomiar A - przełożyć odpowiednio elektrody, odpiąć klemę jedna elektroda do zacisku druga do bieguna akumulatora - odczytać wartość.
    I ładnie sfajczyć kable od miernika.... - nie wytrzymają nawet włączonych świateł mijania
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #100
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    I ładnie sfajczyć kable od miernika.... - nie wytrzymają nawet włączonych świateł mijania
    Ale o czym Ty piszesz ? Pomiar poboru prądu dokonuje się na wyłączonych odbiornikach, nawet się nie przekręca kluczyka w stacyjce !!! Kolega ma sprawdzić czy coś nie zżera prądu z akumulatora na postoju.
    Poczytaj trochę ze zrozumieniem zanim zaczniesz pisać.

    Proszę sobie poczytać, już bardziej "zjadliwie" wytłumaczyć się tego nie da, a jak ktoś chce bardziej obszernie i szczegółowo to proszę skorzystać z "google"

    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...ymienisz/e8s3q
    Ostatnio edytowane przez italiano_83 ; 16-04-2015 o 11:19 Powód: Uzupełnienie treści.

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 13:02
  2. [Giulietta] Akumulator:(
    Utworzone przez kaponee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 20:15
  3. Akumulator
    Utworzone przez tuzi5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 15:55
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [164] Akumulator
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory