Strona 21 z 42 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 416

Temat: Akumulator...

  1. #201
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lone Wolf Zobacz post
    Czyli na przyszłą zimę przyjdzie nowy akumulator.
    . U mnie jednak nie ma w ogóle komunikatu "Start&Stop unavailable". On działa. Tylko, że odpala po 4-5 sekundach co jest bezsensu.
    u mnie tez nie było komunikatu o niedostępności S&S, bo on cały czas działał, po prostu system jeśli wyczuwał , że jest zbyt niskie napięcie aku (słaby aku) , to od razu po zgaszeniu - kilka sekund - załączał silnik z powrotem ( czyli jak u Ciebie po kilku sekundach) , dlatego, że w innym przypadku aku nie byłby w stanie już startować silnika

    na Twoim miejscu już bym zmiany aku nie zostawiał na kolejny sezon grzewczy sprawdź napięcie po nocy - jesli poniżej 12,5 V to koniec,
    ja wziąłem centrę CL700 - do S&S (ale to Giulietta 2.0), trochę kręcenia i kabli było przy wymianie, dlatego wymienili mi w sklepie gdzie kupiłem - w cenie

  2. #202
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Obecny aku w MiTo ma po nocy 12.2V i o działaniu S&S można zapomnieć.
    I jak Ci Mito odpalało po nocy? U mnie coś dziwnego dzieje się z S&S. Jak Kupiłem Julkę, to nie działał, później po ok 2-3 tygodniach zaczął działać, następnie znowu po jakimś czasie przestał. Aku jest jeszcze dość młody, odpala rewelacyjnie, nawet po kilku dniach postoju przy - 10 stopniach Julka paliła jak trzeba. Co prawda nie mierzyłem napięcia, ale wobec powyższego nie sądzę, żeby było ono powodem nie działania S&S.

  3. #203
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Przy codziennym użytkowaniu nie było problemu, ale może też przez to, że auto jest garażowane.
    Jednak jak postało kilka dni, to rozrusznik słabo kręcił, ale odpalić się dało. Tyle że, tak jak wspominałem, o S&S można zapomnieć przy takim stanie akumulatora.

    PS
    Gdzieś czytałem, że S&S nie zadziała gdy aku ma mniej niż 12,5V. Zresztą powyżej [MENTION=26191]Dietih[/MENTION] też o tym wspomina.
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 15-02-2018 o 16:03

  4. #204
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Z ciekawości zmierzę u siebie. Ale jak mówiłem, aku kręci bardzo dobrze, nawet po kilku dniach postoju na mrozie. Więc S&S też powinien działać, skoro podczas jazdy aku jest doładowywany i generalnie ma dużo lżej odpalić silnik po kilkunastu czy kilkudziesięciu sekundach od jego wyłączenia.

  5. #205
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dietih Zobacz post
    u mnie tez nie było komunikatu o niedostępności S&S, bo on cały czas działał, po prostu system jeśli wyczuwał , że jest zbyt niskie napięcie aku (słaby aku) , to od razu po zgaszeniu - kilka sekund - załączał silnik z powrotem ( czyli jak u Ciebie po kilku sekundach) , dlatego, że w innym przypadku aku nie byłby w stanie już startować silnika

    na Twoim miejscu już bym zmiany aku nie zostawiał na kolejny sezon grzewczy sprawdź napięcie po nocy - jesli poniżej 12,5 V to koniec,
    ja wziąłem centrę CL700 - do S&S (ale to Giulietta 2.0), trochę kręcenia i kabli było przy wymianie, dlatego wymienili mi w sklepie gdzie kupiłem - w cenie
    Dzięki Dietih!

    Czyli moje przypuszczenia się sprawdziły. Trzeba będzie powoli rozglądać się za akumulatorem, chociaż nawet przy -15C auto odpala bez problemu. Niemniej 8 lat to już czas na niego.

  6. #206
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Mój akumulator jest z października 2013.
    Z ciekawości dokonałem pomiarów. Po nocy (temp. około zera) - 11,80 V
    Po 10 km jazdy, na włączonym silniku - 13,80-13,90V

    SS nie działa od dawna, nic nie rzuca żadnych błędów, samochód uruchamia się bez zawahania (póki co).

  7. #207
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie

    "Po nocy (temp. około zera) - 11,80 V"
    no to raczej już trup , przy większym mrozie pewnie nie da już rady

    poczytaj w necie jakie powinno być prawidłowe napięcie, a jakie uznaje się za "rozładowany"

    mój po postoju całej nocy miał 12,3 V i poszedł do wymiany, S%S nie działa, nie było błędów ( w zasadzie to chyba nie powinno nawet być). Jedyne co to przy mrozie -10 rozłączał poduszkę pasażera ( za niskie napięcie do jej odpalenia?) i trzeba było ręcznie w menu ją włączyc

    pozdro

  8. #208
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dietih Zobacz post
    no to raczej już trup , przy większym mrozie pewnie nie da już rady
    Ja to wiem, masz rajcę. Dość szybko zdechł.

    Ale zaskakujące jest samo odkrycie - bo tak to przecież nie chodzę i nie mierzę napięcia co miesiąc. A widać, że warto, bo można się obudzić w ręką w nocniku. Dobrze, że ten wątek mnie natchnął do pomiarów. I jestem w lekkim szoku, że przy tak podłym napięciu zapala bez zawahania, bo ogólnie poniżej 12V to jakby nie zapaliła to nawet bym się nie zezłościł, tylko uznał za jej święte prawo.

  9. #209
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Wiecie, dziwny jest ten start stop. Potrzebuje napięcia 12,5 minimum, czy tam ileś, podczas, gdy wyższe napięcie będzie na aku w trakcie jazdy oraz bezpośrednio po wyłączeniu silnika, podczas gdy przy niższym napięciu silnik pali bez problemu z kluczyka MiLykie, a podładuj go jeszcze prostownikiem, może mu to coś pomoże

  10. #210
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Alfisti, to pomóżcie z tym akumulatorem do MiTo.

    Podnoszę maskę i widzę oryginalny EXIDE o parametrach: 12V 63Ah 450A - do Start&Stop (czyli EFB?)

    Moje pytanie: o jak dużą wartość można się "pomylić" wybierając akumulator? Czy na przykład 700A w jakiś sposób zaszkodzi rozrusznikowi? Oczywiście nie musi być tak mocny, ale rozglądałem się i ciężko znaleźć drugi akumulator o identycznych parametrach jak ten obecny. Coś polecicie?

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 13:02
  2. [Giulietta] Akumulator:(
    Utworzone przez kaponee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 20:15
  3. Akumulator
    Utworzone przez tuzi5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 15:55
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [164] Akumulator
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory