Strona 37 z 42 PierwszyPierwszy ... 27282930313233343536373839404142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 416

Temat: Akumulator...

  1. #361
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    To ja wrzucę swoje 3 grosze: moja Julka to rocznikowo koniec 2012, ale kupiona dopiero w styczniu 2014.
    S&S używałem może tydzien, ale na tyle mnie denerwował, że potem go wyłączyłem i tak jest do dziś.
    Akumulator jest ten sam od początku, doładowywałem go pierwszy raz w tą zimę, bo miałem wrażenie, że wolnej kręci. Po podładowaniu wszystko wróciło do normy.
    Nawet jak założymy, ze dealer przed sprzedażą auta wymienił akumulator (w co wątpię) to bez S&S przeżył 7 lat i dalej ma się dobrze.
    Także zgadzam się z kolegą Knapek, wyłączyć S&S i aku pożyje dłużej.

  2. #362
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Knapek, ile Ty czasu jeździsz samochodem, w sensie ile lat, że musisz się na tym zastanawiać? Sytuację na drodze potrafię ocenić w 2 sekundy. Jak będę widział, że stoję w korku takim, że postój trwa kilka sekund co kilkadziesiąt sekund, to proste że nie pozwolę co chwila się silnikowi wyłączać, bo nic na tym nie zyskam, a akumulator może stracić. System w Julce jest na tyle inteligentny, że jak napięcie po kilku takich rozruchach za mocno spadnie, to system ten nie pozwoli na wyłączenie silnika. Tak więc akumulatorowi nic nie będzie. Wiesz ile razy w hybrydzie silnik potrafi się włączyć i wyłączyć w ciągu 5 minut jazdy po mieście? I jakoś akumulatory nie padają.
    Powiedz to dresiarzowi, który jest zajęty trzymaniem ręki w majtkach jakiejś blachary, żeby myślał że będzie stał 2 sekundy, a nie 3, a na następnym skrzyżowaniu 15. I teraz ma tą ręką sięgać, żeby coś wyłączyć.

  3. #363
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    To ja wrzucę swoje 3 grosze: moja Julka to rocznikowo koniec 2012, ale kupiona dopiero w styczniu 2014.
    S&S używałem może tydzien, ale na tyle mnie denerwował, że potem go wyłączyłem i tak jest do dziś.
    Akumulator jest ten sam od początku, doładowywałem go pierwszy raz w tą zimę, bo miałem wrażenie, że wolnej kręci. Po podładowaniu wszystko wróciło do normy.
    Nawet jak założymy, ze dealer przed sprzedażą auta wymienił akumulator (w co wątpię) to bez S&S przeżył 7 lat i dalej ma się dobrze.
    Także zgadzam się z kolegą Knapek, wyłączyć S&S i aku pożyje dłużej.
    Mój akumulator ma prawie 10 i to Eco g...o wyłáczone od razu.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #364
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    alfa
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ja już mam 6 rok jenoxa, na razie ma się dobrze i pewnie jak będzie trzeba wymienić to znów pójdę w ta markę. Odpukać na razie auto śmiga, zero problemów, ostatnio nie dołożyłem ani zlotówki do niego oprócz paliwa, w lecie zrobię tylko odpryski na lakierze.

  5. #365
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 Q4 TI
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał gringoos Zobacz post
    Ja już mam 6 rok jenoxa, na razie ma się dobrze i pewnie jak będzie trzeba wymienić to znów pójdę w ta markę. Odpukać na razie auto śmiga, zero problemów, ostatnio nie dołożyłem ani zlotówki do niego oprócz paliwa, w lecie zrobię tylko odpryski na lakierze.
    Hej - jaką serię jenoxa posiadasz? gold czy classic?

  6. #366
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Gulietta 2014 2.0 150 JTDM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Kolejny raz pojawił się problem z akumulatorem w mojej Julce. Dzisiaj znowu nie odpaliła. Doładowywałem już kilkukrotnie akumulator, kilka dni pojeździł i potem przy niższych temperaturach odmawia posłuszeństwa i nie odpala. Moja Julka 2.0 JTDM z S/S, ale niestety sprzedawca włożył akumulator zwykły - nie przystosowany do S/S. Start stop wyłączyłem, Zauważyłem również problemy związane z ładowaniem. Czasami się zdarzało, że nie było wcale, potem nagle normalnie ok. 14,4V, a gdy mierzyłem kolejny raz to było ponad 18V. Czy może to być wina regulatora napięcia w alternatorze, czy akumulator też może być winny? Od czego zacząć, kupić od razu akumulator przystosowany do S/S? Czy wymienić alternator - jakie oznaczenie ma alternator do Start Stop w silniku> Nie wiem jakiego szukać w ofercie używanych.
    Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

  7. #367
    Użytkownik Świeżak Avatar DeadinhollywooD
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT
    Postów
    152

    Domyślnie

    Najpierw trzeba dobrze sprawdzić ładowanie. Zacznij od tego. Jeżeli jest coś nie tak to najpierw to napraw. Akumulator będzie ostatnim elementem.

  8. #368
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Gulietta 2014 2.0 150 JTDM
    Postów
    14

    Domyślnie

    OK, a gdzie znajdę informację o numerze seryjnym alternatora- dla S/S 2.0 JTDM? Dostęp do alternatora jest dość kłopotliwy dlatego najpierw chciałbym mieć jakiś na podmianę. I czy w samochodach z systemem Start Stop jest możliwe ładowanie na poziomie 18V? Z tego co wyczytałem to układ elektroniczny steruje tym w zależności od naładowania alternatora. Czy to prawda? Czy zawsze powinno być standardowo ok. 14 - 14,4V?

  9. #369
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkem Zobacz post
    OK, a gdzie znajdę informację o numerze seryjnym alternatora- dla S/S 2.0 JTDM?
    Poszukaj w katalogu Eper wpisując swój VIN. Będziesz miał konkretny numer części.

  10. #370
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkem Zobacz post
    OK, a gdzie znajdę informację o numerze seryjnym alternatora- dla S/S 2.0 JTDM? Dostęp do alternatora jest dość kłopotliwy dlatego najpierw chciałbym mieć jakiś na podmianę. I czy w samochodach z systemem Start Stop jest możliwe ładowanie na poziomie 18V? Z tego co wyczytałem to układ elektroniczny steruje tym w zależności od naładowania alternatora. Czy to prawda? Czy zawsze powinno być standardowo ok. 14 - 14,4V?
    Nie wiem, czy Ty masz już w Julce tzw. inteligentne ładowanie. Polega ono na trym, że przy pełnym lub prawie pełnym (nie wiem niestety ile procent) naładowaniu aku, napięcie ładowania wynosi ok. 14,2 V podczas jazdy ze stałą prędkością, przy przyspieszaniu spada do 13,8 V, przy hamowaniu silnikiem wzrasta do 15 V. 18 V do zbyt dużo.

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 13:02
  2. [Giulietta] Akumulator:(
    Utworzone przez kaponee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 20:15
  3. Akumulator
    Utworzone przez tuzi5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 15:55
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [164] Akumulator
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory