Strona 30 z 42 PierwszyPierwszy ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 416

Temat: Akumulator...

  1. #291
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Jest OK
    mierzyłeś? ja i tak uważam że nie zaszkodzi sprawdzić miernikiem konkretnego egzemplarza/wersji itp - 30sek roboty i jest pewność.

    co do tego interfejsu, to nasz forumowy kolega [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] właśnie wczoraj odradzał bardzo ten dokładnie interfejs na forum Giulii/Stelvio bo miał same problemy w Giulii kolegi - skarżył się na sterowniki i to że mu powywalało proxi i nie chciał się łączyć z modułami.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-11-2019 o 15:33
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #292
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    mierzyłeś? ja i tak uważam że nie zaszkodzi sprawdzić miernikiem konkretnego egzemplarza/wersji itp - 30sek roboty i jest pewność.

    co do tego interfejsu, to nasz forumowy kolega [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] właśnie wczoraj odradzał bardzo ten dokładnie interfejs na forum Giulii/Stelvio bo miał same problemy w Giulii kolegi - skarżył się na sterowniki i to że mu powywalało proxi i nie chciał się łączyć z modułami.
    Aku mierzyłem i miał 12,6 V przy 100 % naładowania ;-)
    Co do Viakena , ja mam oryginalnie przerobionego pod Forda , Fiata ,Alfę - chodzi i z MES i AlfaObd na PC jak i na AlfaObd na Androidzie przez OTG. Fakt że czasami na andku muszę wypiąć z komórki kabel i podpiąć jescze raz jak zmieniam moduły do skanowania ale tak to chodzi bez problemu.

  3. #293
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Kupiłem rok temu nowy akumulator: Varta Silver Dynamic AGM 12V 60AH 680A.
    Ostatnio po długiej podróży i staniu kilka dni.. samochód nie odpalił. Po nałodowaniu ładowarką CTEK MXS 5.0 hulał śmiało przez kolejny miesiąc.
    Wczoraj po kilku dniach postoju (średnio 5 stopni Celsjusza na zewnątrz), zmierzyłem napięcie przy wszystkich systemach wyłączonych: 11.1V. Podładowałem wczoraj tą ładowarką jeszcze przez 4h i ładowanie zakończyłem na 4'tej kropce z 8. Dziś zmierzyłem napięcie: 12.0V.
    Chciałem jeszcze dzisiaj podładować akumulator - zobaczymy jakie będzie miał napięcie wieczorem.

    Z Waszego doświadczenia:
    - czy akumulator kończy swoją żywotność?
    - jeżeli tak, to ktoś może napisać +- ile taki akumulator jeszcze popracuje?
    - czy to normalne, że akumulator wysiada po 1 roku (tryb jazdy prawie codziennie 2x15km)?
    - może niepotrzebnie skusiłem się na akumulator AGM?

  4. #294
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    jakie masz ładowanie z alternatora również jak włączysz dużo odbiorników (grzanie tylnej szyby, dmuchawa, światła, przeciwmgielne, radio itp) - może tu problem?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #295
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jakie masz ładowanie z alternatora również jak włączysz dużo odbiorników (grzanie tylnej szyby, dmuchawa, światła, przeciwmgielne, radio itp) - może tu problem?
    Na biegu jałowym miernik (taki prawie najprostszy za 50zł) pokazał bodajże 14.4V ale bez odbiorników... Zakładam, że jak są odbiorniki włączone, to się aż tak alternator nie obciąża, ale może..
    Mam racje, że są tu 2 opcje?
    1) Pod obciążeniem napięcia przysiada, bo pobór prądu jest nadmiarowy
    2) Alternator jest już zużyty.. i no właśnie - nie wiem co tu by musiało się dziać...

    PS Jak wyłączę samochód to przez jakieś 5-10 min słyszę pisk pod maską.. Ktoś podpowie co to może być? Może jakaś pompka? Brzmi na parę kiloherców (4kHz?).

  6. #296
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    sprawdz pod obciazeniem, mi klekal w 159 wlasnie jak dodalem duzo obciazenia lecial na 12.7V chyba ze dodalem obrotow. pewnie jakaś dioda walnela w regulatorze. co do piskow, moze pasek slizga? pytabie dlaczego, tam jest napinacz. oblukaj jak pasek wyglada. moze slizga bo cos ciezej sie kreci (klima/alternator) albo przez to ze aku nienaladowany to alternator obciaza na max.
    jak w aucue cis piszczy to sie nie jezdzi tylko naprawia
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #297
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    epsonix - all is clear. Dzięki za odpowiedź.
    U mnie piszczy jak wyłączę silnik i zamknę samochód - i tak sobie coś delikatnie brzęczy/piszczy/brumi (bardzo delikatnie - na ulicy nie usłyszysz, dopiero np. w garażu, albo jak zajrzysz pod maskę).

    Tak właśnie myślałem, że może elektronika padła (regulator napięcia?).

  8. #298
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    a nie, takie to jskas przetwornica dc/dc, tym to akurat sie nie przejmujemy - ar bie zwraca uwagi zeby uzyc takich ktore nie wydaja dzwiekow
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #299
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Na biegu jałowym miernik (taki prawie najprostszy za 50zł) pokazał bodajże 14.4V ale bez odbiorników... Zakładam, że jak są odbiorniki włączone, to się aż tak alternator nie obciąża, ale może..
    .
    Jak są włączone odbiorniki to alternator nie obciąża?
    Włącz silnik i światła i zobacz czy masz 14,4V na zaciskach. I będziesz wiedział czy jest OK.

    Co do AGM to jeśli jest zamontowany pod maską, to źle. One są wrażliwe na temperaturę i z zasady się je montuje w bagażniku z tyłu, gdzie silnik nie grzeje.
    Powinieneś kupić EFB jak już. Domniemam, że taki był fabrycznie.

  10. #300
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a nie, takie to jskas przetwornica dc/dc, tym to akurat sie nie przejmujemy - ar bie zwraca uwagi zeby uzyc takich ktore nie wydaja dzwiekow
    Tylko po co ta przetwornica pracuje - chyba, że rozładowuje się jakiś kondensator (ale 5min - niezłą sprawność mają ).

    Klonek - Teść mówił mi to samo i w BMW tak właśnie mam. W DE było teraz najbardziej gorące lato od wielu, wielu lat - było naprawdę upalnie, więc to pewnie też mogło niekorzystnie wpłynąć na żywotność akumulatora.
    Wygląd na to, że jak wszystko działa, to pozostaje kupić akumulator EFB.. Szkoda, że ten AGM rekomendowali, a ja nie poczytałem wystarczająco i zachęcony zaletami kupiłem AGM'a.

    Dam znać wieczorem jak napięcia pomierzymy.

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 13:02
  2. [Giulietta] Akumulator:(
    Utworzone przez kaponee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 20:15
  3. Akumulator
    Utworzone przez tuzi5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 15:55
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [164] Akumulator
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory