Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: szum i nieszczelnosc drzwi

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    no to to jest to samo o czym mówię, szum jakby szyba była minimalnie uchylona, i wg mnie to jest ta listwa srebrna ozdobna, ona się zsuwa z rantu drzwi i nie dociska dobrze szyby, sprawdzałem bo wcisnalem ja ile weszła i złapałem taśma do okola i ewidentnie się poprawiło, czyli najlepiej by było ja zdjąć i nałożyć na jakiś klej złapać taśma aż wyschnie i po problemie, tylko jaki klej żeby ew później można było to ruszyć bez lakieru
    Ta listwa ozdobna z tego co pamiętam chyba jest zintegrowana z uszczelką szyby? Jak znajdę trochę czasu to się też tym tematem zajmę i sprawdzę tą listwę.

    Klej który będzie można odkleić bez lakieru to np budapren, silikonowy, poliuretanowy czy w laskach plastikowych jak do wyciągania wgniotek metodą PDR. Wydaje mi się że epoksydowy dwuskladnikowy typu DISTAL też po delikatnym podważeniu powinien odkleić się od lakieru.
    Jeśli nie jest to duża siła i zależy ci na późniejszym demontażu bez uszczerbku lakieru to ja bym zaryzykował poliuretanowym (który jest trochę sprężysty), może takim jak do obróbek blacharskich tylko w wersji "cywilnej".

    Ja bym jednak poszedł w trwalsze rozwiązania i zastosował jakiś mocny klej np epoksydowy (tylko nie poxipol bo z dośwaidczenia wiem, że to najgorsze rozwiązanie). Kiedyś epidiany były Super, teraz nie tak wytrzymałe ale powinny się sprawdzić (jest wersja przezroczysta i z tego co pamiętam szybko schnąca.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Ta listwa ozdobna z tego co pamiętam chyba jest zintegrowana z uszczelką szyby? Jak znajdę trochę czasu to się też tym tematem zajmę i sprawdzę tą listwę.

    Klej który będzie można odkleić bez lakieru to np budapren, silikonowy, poliuretanowy czy w laskach plastikowych jak do wyciągania wgniotek metodą PDR. Wydaje mi się że epoksydowy dwuskladnikowy typu DISTAL też po delikatnym podważeniu powinien odkleić się od lakieru.
    Jeśli nie jest to duża siła i zależy ci na późniejszym demontażu bez uszczerbku lakieru to ja bym zaryzykował poliuretanowym (który jest trochę sprężysty), może takim jak do obróbek blacharskich tylko w wersji "cywilnej".

    Ja bym jednak poszedł w trwalsze rozwiązania i zastosował jakiś mocny klej np epoksydowy (tylko nie poxipol bo z dośwaidczenia wiem, że to najgorsze rozwiązanie). Kiedyś epidiany były Super, teraz nie tak wytrzymałe ale powinny się sprawdzić (jest wersja przezroczysta i z tego co pamiętam szybko schnąca.
    dzisiaj przeglądałem się innej Julce na parkingu, to w lewych drzwiach uszczelka ładnie przylegala, była wcisnieta i z zewnątrz widać było jak szła ładnie wzdłuż nadwozia, natomiast z drugiej strony tak jak u mnie, zsunieta i widać to perfidnie, znajdę chwilę czasu zrobię zdjęcia i pokaże o co mi chodzi. Mi znajomy polecił klej Wurth silikonowy klej rtv, trzeba by ta uszczelkę maksymalnie zdjąć, wscisnac klej i później wcisnac na rame albo taśma albo trytytka połapać aż wyschnie i pewnie by bylo

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    dzisiaj przeglądałem się innej Julce na parkingu, to w lewych drzwiach uszczelka ładnie przylegala, była wcisnieta i z zewnątrz widać było jak szła ładnie wzdłuż nadwozia, natomiast z drugiej strony tak jak u mnie, zsunieta i widać to perfidnie, znajdę chwilę czasu zrobię zdjęcia i pokaże o co mi chodzi. Mi znajomy polecił klej Wurth silikonowy klej rtv, trzeba by ta uszczelkę maksymalnie zdjąć, wscisnac klej i później wcisnac na rame albo taśma albo trytytka połapać aż wyschnie i pewnie by bylo
    Zrób zdjęcia i pokaż jak to wygląda, bo u mnie też szumi jakby szyba nie była dopchnięta. Olałem to, bo jak nie zwracam uwagi, to nie słyszę, ale jakby się to dało wyeliminować, to byłoby super. U mnie wydaje się, że nic nie odstaje. Nawet dziś szarpałem lekko za tę uszczelkę i ona siedzi mocno. Nie wiem gdzie miałaby się zsunąć. Jeśli masz zsuniętą to i problem prosty. Trza wkleić na klej silikonowy i po sprawie. Gorzej u mnie, bo szumi, a nie wiem od czego w dupęęęęę jeża...

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    To chodzi o tą chromowaną listwę z zewnątrz? Czy ta taką perforowaną gumę od środka?

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    To chodzi o tą chromowaną listwę z zewnątrz? Czy ta taką perforowaną gumę od środka?
    chromowaną listwę z zewnątrz, ona dociska szybę z zewnątrz jutro zrobie fotki wewnątrz i z zewnątrz o które miejsce konkretnie chodzi i co się zsuwa bo to wklejenie to myślę że jest klucz do ciszy
    Ostatnio edytowane przez mickry ; 22-10-2019 o 19:32

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Byłem oglądać swoje przed chwilą i niby wszystko dolega do okien ale czekam na foty o co konkretnie chodzi.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    Byłem oglądać swoje przed chwilą i niby wszystko dolega do okien ale czekam na foty o co konkretnie chodzi.
    z którego roku masz auto? może masz dobrze a u mnie napewno tak nie jest

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    2011 ale ja mam jakieś dziwne auto bo mam naprawioną wiązke klapy i skrzynie też mam ok może ktoś kiedyś to naprawił...

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    2011 ale ja mam jakieś dziwne auto bo mam naprawioną wiązke klapy i skrzynie też mam ok może ktoś kiedyś to naprawił...
    A co że skrzynia było nie tak??

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Był problem z wrzucaniem 1 i 2 nie chciało za pierwszym razem wchodzić jest gdzieś wątek o tym.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 06:34
  2. Wyraźny szum w okolicach drzwi.
    Utworzone przez Mariusz_NIL w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 20:44
  3. [155] Szum
    Utworzone przez Tweety w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 19:49
  4. szum w skrzyni 2.0 TS
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 13:17
  5. [156] nieszczelnosc ukladu dolotowego
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2008, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory