Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Temat: szum i nieszczelnosc drzwi

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mandecki
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta Benzina 1.4MA 170KM
    Postów
    67

    Domyślnie

    odswiezam temat bo wymienili mi w ASO wkladke lusterka kierowcy (i pasazera przy okazji bo przyszly w komplecie). sprawa ciekawa bo szum/swist/gwizd pomiedzy predkoscia przede wszystkim 80-120 kmh pozostal prawie taki sam, tylko.. zmienil sie na glosniejszy, oczywiscie ciagle tylko od strony kierowcy. myslicie ze to sprawa montazu tej wkladki? ktos mial jeszcze podobnie i czy po wymianie juz nie slyszy nic?

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    zeby szum zniknal musza wymienic cale lusterko bo szum jest powodowany przez element przytwierdzajacy je do nadwozia a samo mocowanie nie wystepuje oddzielnie, musi byc wymienione w komplecie z lusterkiem. O ile dobrze zrozumialem jesli wymienili Ci wkladke, czyli to co jest wewnatrz obudowy lusterka to nie moze wplynac na usuniecie tego szumu

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB
    Postów
    5

    Question Nieszczelne tylne drzwi

    Może ktoś z Szanownych Forumowiczów spotkał się z podobną przypadłością jak nieszczelność tylnych drzwi w Julce?
    W moim przypadku chodzi o tylne lewe drzwi (za kierowcą).
    Sprawa wygląda tak, że do samochodu stojącego na deszczu (zaznaczam, że nie jest to wynik wciskania gdzieś wody pod ciśnieniem w czasie jazdy) dostaje się woda.
    Efektem jest mokry próg i wewnętrzna część uszczelki.
    Wygląda to tak jakby woda wypływała spod wewnętrznej plastikowej obudowy drzwi w okolicach dolnej lampki.
    Samochód był w ASO 2 razy i pomimo wymiany uszczelek problem pozostał.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    tak, przerabiałem temat i nie tylko ja zresztą. Deformują się plastikowe osłony wewnatrz drzwi pod tapicerką - te mocowane na stałe do blachy (oczywiscie wymiana uszczelek u Ciebie psu na bude bo woda dostaje się przez drzwi a nie uszczelke). Powstaje nieszczelność przez co woda przecieka na druga stronę i leci do środka zamiast po wewnętrznej stronie i w dół do ujścia. Tak jak piszesz widac skąd leci woda- w okolicach lampki miedzy blachą a tapicerką drzwi. Możesz podjechać na myjkę ciśnieniową (lać wodą tylko po szybie) i bedziesz fajnie widział skąd leci woda a najlepiej zademonstrowac to w aso jesli mają myjnie. U mnie uszczelniono tą szczeline jeszcze na gwarancji (nie pamiętam już czy jakąś masą czy silikonem) ale od tamtej pory spokój.
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 15-06-2014 o 14:36

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki tx555. Brzmi mocno prawdopodobnie choć na razie tego oczami wyobraźni nie widzę, ale sprawdzę tak jak radzisz.
    Myjką ciśnieniową co prawda lałem, ale może niezbyt sumiennie

    W sumie wydawało mi się, że przed przedostawaniem się wody do wnętrza (także samych drzwi) chronią uszczelki zewnętrzne.
    Muszę zlokalizować słaby element, bo mnie krew i woda zaleją

    Pozdrawiam.

    PS.
    Znalazłem w sieci fotkę rozebranych drzwi od Julki.
    U mnie woda wycieka tam gdzie zaznaczyłem strzałką.
    Ale skoro woda dostaje się pomiędzy blachę a to czarne tworzywo to którędy powinna się wydostawać?
    Choć w ogóle to sądzę, że nie powinna się tam dostawać wcale



    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    tak, przerabiałem temat i nie tylko ja zresztą. Deformują się plastikowe osłony wewnatrz drzwi pod tapicerką - te mocowane na stałe do blachy (oczywiscie wymiana uszczelek u Ciebie psu na bude bo woda dostaje się przez drzwi a nie uszczelke). Powstaje nieszczelność przez co woda przecieka na druga stronę i leci do środka zamiast po wewnętrznej stronie i w dół do ujścia. Tak jak piszesz widac skąd leci woda- w okolicach lampki miedzy blachą a tapicerką drzwi. Możesz podjechać na myjkę ciśnieniową (lać wodą tylko po szybie) i bedziesz fajnie widział skąd leci woda a najlepiej zademonstrowac to w aso jesli mają myjnie. U mnie uszczelniono tą szczeline jeszcze na gwarancji (nie pamiętam już czy jakąś masą czy silikonem) ale od tamtej pory spokój.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi-Julka.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	347.8 KB
ID:	135126  
    Ostatnio edytowane przez przenio ; 15-06-2014 o 20:54 Powód: Dodanie fotki.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    woda nie powinna sie przedstawac na wewn. stronę tego plastikowego panela ale ponieważ ten plastik sie potrafi zdeformować to przepuszcza wodę, nie wiem ktorędy dokładnie ona sie przedostaje bo mnie nie było przy tym jak to naprawiali ale w każdym razie woda ścieka mniej wiecej w tym miejscu gdzie strzałka, moze to akurat najniżej polożony punkt . Uszczelki boczne drzwi nie mają z tym nic wspólnego bo jak pisałem to jest woda ktora sie dostaje przez szyby do srodka drzwi i powinna sciekać w dół i wylatywać spodem drzwi po zewn. stronie ale cześć wody dostaje sie do środka, potem po plastikowym progu ścieka na dywanik i przy większych ulewach po kilku dniach mamy małe akwarium

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    koledzy a czy takowy szum nie dochodzi przypadkiem z miejsca gdzie szyba łączy się z uszczelka? też mam taki szum i raczej jest stały przy wyższych prędkościach, powiem szczerze wkurza mnie to... dziś 1 raz jechałem w dłuższą trasę po autostradzie i ciągle to słyszę przy lewym uchu;D jakaś rada?

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    dzisiaj przyjrzalem się tym uszczelkom a dokładnie uszczelkom zintegrowanym z listwą ozdobna i to jest chyba gwóźdź do trumny, bo obejrzałem drzwi lewe i drzwi prawe to ta listwa pewnie pod wpływem słońca lub czegos innego po prostu się zsuwa z ramy drzwi na zewnątrz, można ja było normalnie docisnąć i wskakiwala na swoje miejsce po czym po chwili znów się zsuwala. Trzeba by ja na jakiś klej albo silikon nałożyć na tą ramę to wtedy może by się nie zsuwala. Ktoś ma jakieś patenty na to?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    koledzy a czy takowy szum nie dochodzi przypadkiem z miejsca gdzie szyba łączy się z uszczelka? też mam taki szum i raczej jest stały przy wyższych prędkościach, powiem szczerze wkurza mnie to... dziś 1 raz jechałem w dłuższą trasę po autostradzie i ciągle to słyszę przy lewym uchu;D jakaś rada?
    Może warto zaklejać taśmą klejącą wątpliwe miejsca złączenia uszczelki z szybą i sprawdzać czy szum nie ustąpi. Po wykryciu miejsca gdzie szumi to już pewnie kwestia ustawienia (wepchnięcia) uszczelki bądź jej przesmarowania.
    U mnie szumi z lewej strony z przodu tak jakby szyba nie była do końca domknięta.
    Planuję to sprawdzić i naprawić ale jakoś zawsze coś ważniejszego jest do zrobienia (nie koniecznie przy samochodzie)

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Może warto zaklejać taśmą klejącą wątpliwe miejsca złączenia uszczelki z szybą i sprawdzać czy szum nie ustąpi. Po wykryciu miejsca gdzie szumi to już pewnie kwestia ustawienia (wepchnięcia) uszczelki bądź jej przesmarowania.
    U mnie szumi z lewej strony z przodu tak jakby szyba nie była do końca domknięta.
    Planuję to sprawdzić i naprawić ale jakoś zawsze coś ważniejszego jest do zrobienia (nie koniecznie przy samochodzie)
    no to to jest to samo o czym mówię, szum jakby szyba była minimalnie uchylona, i wg mnie to jest ta listwa srebrna ozdobna, ona się zsuwa z rantu drzwi i nie dociska dobrze szyby, sprawdzałem bo wcisnalem ja ile weszła i złapałem taśma do okola i ewidentnie się poprawiło, czyli najlepiej by było ja zdjąć i nałożyć na jakiś klej złapać taśma aż wyschnie i po problemie, tylko jaki klej żeby ew później można było to ruszyć bez lakieru

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 06:34
  2. Wyraźny szum w okolicach drzwi.
    Utworzone przez Mariusz_NIL w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 20:44
  3. [155] Szum
    Utworzone przez Tweety w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 19:49
  4. szum w skrzyni 2.0 TS
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 13:17
  5. [156] nieszczelnosc ukladu dolotowego
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2008, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory