Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: szum i nieszczelnosc drzwi

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mandecki
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta Benzina 1.4MA 170KM
    Postów
    67

    Domyślnie szum i nieszczelnosc drzwi

    czy ktos mial problem z szumem powietrza np. z przednich drzwi podczas jazdy z wiekszymi predkosciami? u mnie jadac ponad ok. 80 kmh slychac mocny swist jakby drzwi kierowcy byly nieszczelne. dodam, ze od czasu odbioru auta z salonu uszczelka byla lekko zdeformowana przy progu, zostala niedawno wymieniona, z tym ze swist sie utrzymal mimo nowej uszczelki.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Ale ile ponad 80? Bo przy 160 to już wszystko szumi, ale chyba najbardziej lusterka - duże są, to szumieć pewnie musi (we włoskim...). Jak coś świszcze przy 80 to bym reklamował. No i jeszcze pytanie o rodzaj szumu, bo świst chyba nie jest normalny, szum przy wyższych prędkościach (ale dużo wyższych) i owszem.
    ___

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Szum o ktorym mowisz na 90% jest spowodowany lusterkami a konkretniej elementem ktory przytwierdza je do nadwozia. Mozesz zrobic prosty test - otworzyc okno i zakryc reka mocowanie lusterka do nadwozia. Mialem to samo, powyzej 80 byl dziwny szum i narastal wraz z predkoscia - jakby niedostrojone radio. Akurat u mnie wystepowal po stronie pasazera, po stronie kierowcy lusterko wymieniono jeszcze zanim kupilem samochod (demo car) Jest to wada fabryczna niektorych modeli, pozniej delikatnie przeprojektowali element mocujacy lusterka. Lusterko po stronie pasazera zareklamowalem w lubelskim autoryzowanym serwisie alfy, zostalo wymienione na gwarancji na nowszy model i problem zniknal
    Ostatnio edytowane przez method ; 11-01-2013 o 10:44

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciastek C
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Mazowsze :)
    Auto
    Escorcik ;)
    Postów
    487

    Domyślnie

    A z którego roku i miesiąca masz Julkę?
    1+1 = 69 czyli Wyższa Matematyka Stosowana

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mandecki
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta Benzina 1.4MA 170KM
    Postów
    67

    Domyślnie

    @ method

    dzieki ogromne, dokladnie o to mi chodzilo, szum przypomina jakby niedostrojone radio. zglosze lusterko do aso, mam nadzieje ze nie beda mieli oporow przed wymiana. jesli prawidlowo rozumiem, chodzi o plastikowy element ktory mocuje lusterko do drzwi auta. ciekawi mnie tylko czemu szumi po stronie kierowcy a po stronie pasazera juz nie, w koncu elementy sa dokladnie te same?

    @ Ciastek C

    moja julka jest z wrzesnia 2011, czyli juz rok i 4 mce, moze zdazylem jeszcze zalapac sie na wade fabryczna.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciastek C
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Mazowsze :)
    Auto
    Escorcik ;)
    Postów
    487

    Domyślnie

    To przyjrzę sie u siebie. Bo tez końcówka 2011. Ale dopier ona wiosnę, jak zacznę otwierać szyby
    Zastanawiam się po prostu kiedy przemodelowywali
    Bo u mnie raczej cisza jest.
    A zwykle przednia szyba jest otwarta tylko jak trzeba bilecik na parkingu wyjąć, a i to nie zawsze bo częściej to uchylam całe drzwi ;P
    1+1 = 69 czyli Wyższa Matematyka Stosowana

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    U mnie ten szum powodowały te aluminiowe listwy zintegrowane z uszczelkami. Wymieniono mi je (trzeba rozbierać całe drzwi) niestety .... niby lepiej je spasowali, ale szum delikatny pozostał, do tego jakiś spec pewnie pogubił jakieś zapinki i zaczeło brzęczeć w drzwich do tego doszedł dzwięk przy zamykaniu szyby Generalnie na jedno pomogli w 50% a na drugie zaszkodzili .... olej to
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Moja jest z kwietnia 2011 i nic nie świszczy i nie szumi...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    @mandecki
    ciesze sie ze udalo sie trafic moja jest z lipca 2011. Tak, chodzi o wyprofilowanie plastikowego elementu mocujacego lusterko do nadwozia ale jak zareklamujesz wymieniaja cale lusterko bo nie da sie inaczej. Gdyby mieli jakies "ale" moga sie skontaktowac z lubelskim serwisem (Automobile Torino) - mysle ze bez problemu potwierdza taka wymiane oraz ze taki zabieg jest skuteczny. U mnie tez problem byl po jednej stronie ale w historii samochodu byla wymiana lusterka po stronie kierowcy, jeszcze w POL-CAR Poznan gdzie go kupilem.

    @Ciastek C

    gdybys mial ta wade na pewno bys zwrocil uwage bo jest to bardzo charakterystyczny dzwiek i slychac go rownie dobrze przy zamknietych jak i otwartych szybach a kiedy dokladnie to przemodelowali i czy np. przemodelowane lusterka trafialy do wszystkich egzemplarzy tego nie wiem. W kazdym razie jak sprawdzalismy w systemie w serwisie lusterko wadliwe mialo inny kod niz to ktore bylo zamawiane na wymiane
    Ostatnio edytowane przez method ; 14-01-2013 o 11:36

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlas109
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm Rok:2011
    Postów
    58

    Domyślnie

    Koledzy ja tez mam taki dziwny szum i tez po stonie pasazera jak by uszczelka nie trzymała muse sobie to tez sprawdzic bo mam julke z sierpnia 2011 i gwarancja sie konczy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 06:34
  2. Wyraźny szum w okolicach drzwi.
    Utworzone przez Mariusz_NIL w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 20:44
  3. [155] Szum
    Utworzone przez Tweety w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 19:49
  4. szum w skrzyni 2.0 TS
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 13:17
  5. [156] nieszczelnosc ukladu dolotowego
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2008, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory