Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: start&stop

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mandecki
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta Benzina 1.4MA 170KM
    Postów
    67

    Domyślnie start&stop

    czy ktos ma informacje jak wylaczyc domyslnie uruchamiany system start&stop w julce? niestety przelacznik nie zapamietuje ustawienia i trzeba wylaczac za kazdym razem po uruchomieniu silnika. w ASO powiedziano mi, ze jest jakis czujnik, ktory po wylaczeniu blokuje start&stop i powoduje ze silnik jest ciagle na chodzie. pytam prewencyjnie, za duzo slyszalem o padajacych turbinach, najczesciej w wersji QV.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    64

    Domyślnie

    W QV nie ma S&S. a tak btw to mi padła w qv turbina i nie była to wina s&s...
    Ostatnio edytowane przez Edivip ; 17-01-2013 o 08:54

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Nie można tego zrobić bez ingerencji w samochód, czego na gwarancji bym nie polecał jednak. Ponadto, inżynierowie mieli świadomość, że turbina się nagrzewa i wyposażyli Julkę w system jej chłodzenia. Jak działa, trudno stwierdzić. U mnie z turbiną na razie nic się nie dzieje (38 tys. km).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Odłączyc wytyczkę od czujnika położenia źwigni zmiany biegów (było już to tu opisywane) - ECU nie bedzie wykrywało że dźwignia jest w położeniu neutralnym i nie wyłączy silnika.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    A ECU sobie tego gdzieś nie zapisze i w przypadku naprawy gwarancyjnej ASO powie "sięniedasię"?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Nawet jak sobie zapisze to wtyczka zawsze może się rozłączyć, a system S&S nie ma wpływu na prawidłowość pracy silnika
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał mandecki Zobacz post
    czy ktos ma informacje jak wylaczyc domyslnie uruchamiany system start&stop w julce? niestety przelacznik nie zapamietuje ustawienia i trzeba wylaczac za kazdym razem po uruchomieniu silnika. w ASO powiedziano mi, ze jest jakis czujnik, ktory po wylaczeniu blokuje start&stop i powoduje ze silnik jest ciagle na chodzie. pytam prewencyjnie, za duzo slyszalem o padajacych turbinach, najczesciej w wersji QV.
    Nie da się, przynajmniej w "normalny" sposób. Poza tym to trochę sztuczny problem, przed ruszeniem i tak wykonujemy szereg czynności, więc jedna - dwie więcej nie mają większego znaczenia. W czasie jazdy zmieniasz biegi setki razy, włączasz kierunkowskazy, światła, więc czym jest jedno krótkie kliknięcie?

    Na początku jęczałem, że mi się tryb D nie zapamiętuje, a teraz tego nie zauważam, po prostu od razu przestawiam i już. Właściwie to nadal uważam, że i D i S&S powinny pamiętać ostatni stan, ale pewnie wtedy nie mogliby zgodnie z prawem podawać tych nierealnych wyników spalania.
    ___

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maxit1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    rawa mazowiecka
    Auto
    giulietta 2,0 jtdm 170 km+ audi a4 2,0tdicr
    Postów
    321

    Domyślnie

    u mnie ustawiłem ostatnio na A i pamięta s&s wyłączam wsiadając do autka ...dynamic teraz ryzyko slisko drogi nie odśnieżone

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mandecki
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta Benzina 1.4MA 170KM
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Nie da się, przynajmniej w "normalny" sposób. Poza tym to trochę sztuczny problem, przed ruszeniem i tak wykonujemy szereg czynności, więc jedna - dwie więcej nie mają większego znaczenia. W czasie jazdy zmieniasz biegi setki razy, włączasz kierunkowskazy, światła, więc czym jest jedno krótkie kliknięcie?

    Na początku jęczałem, że mi się tryb D nie zapamiętuje, a teraz tego nie zauważam, po prostu od razu przestawiam i już. Właściwie to nadal uważam, że i D i S&S powinny pamiętać ostatni stan, ale pewnie wtedy nie mogliby zgodnie z prawem podawać tych nierealnych wyników spalania.
    slyszalem ze po aktualizacji softu do julki tryb D zapamietuje sie, tak jak obecnie A. ostatnio w ASO przy okazji poprosilem o wgranie nowego softu, jednak nie zauwazylem roznicy, pytanie czy to faktycznie to zrobili.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxit1 Zobacz post
    u mnie ustawiłem ostatnio na A i pamięta s&s wyłączam wsiadając do autka ...dynamic teraz ryzyko slisko drogi nie odśnieżone
    No bo tak to właśnie działa. A pamięta, D nie pamięta. Nie widzę specjalnie zalet tego trybu A, prawie go nie używam. Ostatnio testowałem na śniegu, ale nie widzę różnicy między N a A. Znaczy wiem, że wg intrukcji powinna się szybciej włączać stabilizacja toru jazdy i chyba tylko tyle. Zakładam, że na N i D też to działa. : )

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mandecki Zobacz post
    slyszalem ze po aktualizacji softu do julki tryb D zapamietuje sie, tak jak obecnie A. ostatnio w ASO przy okazji poprosilem o wgranie nowego softu, jednak nie zauwazylem roznicy, pytanie czy to faktycznie to zrobili.
    Też czytałem. O tym D i czymś innym, już nie pamiętam. Wspomniałem o nowym sofcie podczas przeglądu z pół roku temu, ale w wolnym tłumaczeniu powiedzieli mi, że jak nie dostałem listu od FAP, to niech spada na drzewo. Jakoś nie nalegałem na tą aktualizację i udałem się we wskazane miejsce. Po swoich bataliach z różnymi instancjami włoskiego przemysłu samochodowego doprowadziłem auto do stanu prawie idealnego, nie licząc skrzypień i stuków, i wolałbym aby tak pozostało, więc nie będę w nim grzebał bez wyraźnej potrzeby.

    Niniejszym odpukuję w niemalowane.

    ___

Podobne wątki

  1. [Giulietta] System start & stop
    Utworzone przez TOM & JULIA w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 27-05-2021, 21:42
  2. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  3. [MiTo] start&stop a nawiew
    Utworzone przez marycha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 20:44
  4. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08
  5. [145] Start Stop Engine
    Utworzone przez karsto1982 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 04:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory