Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
    Użytkownik Świeżak Avatar Maniak92
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v, Giulietta 1.4 MA 170KM

Domyślnie

Czołem!

Mam problem z głośnikami, brzączą z tyłu jak i z przodu, np. przy niskich obrotach, na niektórych dziurach i nawet na prostej drodze. Oczywiście jak muzyka leci głośniej to również. Mam przepiękną Julke w której jestem zakochany ale nie mogę jej wybaczyć tych paskudnych dźwięków w środku. Jak sobie z tym poradzić?

Dzięki

› Więcej...: Wymiana głośników Giulietta

Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie

Cytat Napisał bartekluk Zobacz post
    basser.pl ma adaptery mdf ktore swietnie pasuja do giulietty. Ja wymienilem u siebie wszystkie 8 glosnikow.
    tez u nich kupowałem
    dystanse zarowno do giulietty jak i 159. w w obu trzea tylko nawiercic dziurke na przewod glosnikowy a w giulietcie jeszcze troche podpilowac w jednym miejscu bo koliduje z jakims nitem w drzwiach (na przodzie, tyl nie wiem bo robilem tylko przod)

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Maniak92 Zobacz post
    Czołem!

Mam problem z głośnikami, brzączą z tyłu jak i z przodu, np. przy niskich obrotach, na niektórych dziurach i nawet na prostej drodze. Oczywiście jak muzyka leci głośniej to również. Mam przepiękną Julke w której jestem zakochany ale nie mogę jej wybaczyć tych paskudnych dźwięków w środku. Jak sobie z tym poradzić?

Dzięki
    takiej wlasnie jakosci sa glosniki ori standardowe, padl mi i w 159 i w giulietcie i wymienialem (btw w 159 made in china giulietcie made in poland, oba badziewia z plastikowym dystansem i mikro magnesem, niefirmowane przez zadna marke)
    rozeiazanie to kupic 4 dystanse mdf z basser.pl i jakies plytkie wysokosprawne woofery, fajne sa audison ap6.5. twetery tez mozesz wymienic, tylko najczesciej trzeba cos porzezbic i je wkleic. w giulietcie bardzo zle sie sciaga boczek drzwi a glosnik jestbprzynitowany i trzeba rozwiercac. jakbys sobie chcial wygluszyc drzwi to mozna wkleic pare paskow z gumy butylowej przez otwor głośnika (niestety zdjecie poszyciacwewnetrznego w giulietcie to bylaby masakra bo jest przynitowane) a potem okleic z zewnatrz i pianke audio podkleic pod boczek. ja uzywalem mat gms07 i 02 z allegro.

Użytkownik Świeżak Avatar Maniak92
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v, Giulietta 1.4 MA 170KM

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź!
    A nie da się tego w mniej inwazyjny sposób załatwić? chce tylko żeby nie brzęczało, a mam wrażenie że to sam luźny plastik.. może wystarczyłoby go tylko jakoś usztywnić?

Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie

no to sie jakos upewnij co ci brzeczy, choc nawet jesli np pkastiki panelu z przyciskami do szyb to i tak listwevozdobnavtrzeba zdjac zeby zeby go wyciagnac (o ile dobrze pamietam) i co jest akurat najtrudniejszym etapem calej roboty (zeby ni polamac zatrzaskow - trzeba miec odpowiednie plastikowe lyzki dobtakich zabaw ( lub cos podobnego ja uzywalem plastikowych szpachli, takich jak uzywa sie przy nakladaniu szpachli przy naprawach kariserii))

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair

Domyślnie

Dodam swoje 3 grosze apropos wymiany głośników w Giuliettcie.

Oryginalnie posiadam wersję "Standard" czyli:
    - 2x mid-woofer + 2x tweeter przód
    - 2x full-range tył

Kupiłem głośniki Sony Ex-plod, 2-drożne, które zamierzałem zamontować z przodu. Niestety, mimo iż wyglądały dużo lepiej od oryginałów (mocna membrana, duży magnes, lepsze zawieszenie) to zupełnie brak im było niskich tonów.
    Wróciłem więc szybko do oryginałów i teraz mam 2 opcje:
    - zamontować nowe głośniki z tyłu (czysty sopran, ale mało basu), zamiast full-range, które grają bardzo słabo (mocno zniekształcony bas, brak sopranu)
    - zwrócić głośniki Sony i za połowę tej ceny zamówić używane oryginały: 2x mid-woofer + 2x tweeter tak jak z przodu (jest bas, jest sopran)

Pytanie jest następujące: czy w wiązce drzwi tylnych dla poziomu nagłośnienia "Standard" jest wyjście na tweetery?

P.S. nie chcę sali koncertowej w aucie, muzyki słucham raczej cicho, denerwuje mnie tylko "charczenie" tylnych głośników, dlatego poszukuję rozwiązania kompromisowego, zrównoważone niskie i wysokie tony.

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Gulietta 2017 Super, Stelvio 2018 Sport

Domyślnie

Ja dorobiłem sobie z tyłu wiązkę od kostki do dolnego głośnika, kupiłem OE twieetery i OE głośniki niskotonowe jak z przodu- nie trzeba zwrotnic ponieważ w ten sam sposób funkcjonuje przód- scena sie znacząco poprawiał choć do audiofilskich dźwięków daleko- mi wystarczy
    nowe głośniki niskotonowe ok 45 pln szt a tweetery po ok ..19 pln sztuka w.. ASO.
    Teraz czeka mnie montaż OE sub-a

Użytkownik Rowerzysta
    Auto

Domyślnie

Czyli zabawa z wiązką? Skąd miałeś kostki podłączeniowe do tweeterów?
    Cenę głośnika sprawdzałem w ASO, 51830230 kosztuje 108 zł brutto/szt.

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    RZ
    Auto

Domyślnie

nie miałem- zasilanie tweeterów zrobiłem po prostu na zaizolowane wsuwki
    ja mam takie - 51893601 48 pln- z tego co wiem to to samo co Twój nr katalogowy.
    tweeter 51896526 24 pln szt.

Użytkownik Rowerzysta
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie miałem- zasilanie tweeterów zrobiłem po prostu na zaizolowane wsuwki
    ja mam takie - 51893601 48 pln- z tego co wiem to to samo co Twój nr katalogowy.
    tweeter 51896526 24 pln szt.
    Patrząc na EPER 51893601 rzeczywiście zastępuje z przodu 51830230 po 2013 roku - pytanie czy to ten sam głośnik? Jak myślę o kombinacji z wiązkami, to chyba jednak wrzucę na tył nowe, kupione już głośniki. Dam znać jaki będzie efekt.

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    RZ
    Auto

Domyślnie

nie przesadzaj- wiązki to słownie 2 kable plus i minus które z jednej strony lutujesz do już istniejącej instalacji a z drugiej montujesz konktorki i tyle