Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 97

Temat: Wymiana głośników Giulietta

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Maniak92
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v, Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Czołem!

    Mam problem z głośnikami, brzączą z tyłu jak i z przodu, np. przy niskich obrotach, na niektórych dziurach i nawet na prostej drodze. Oczywiście jak muzyka leci głośniej to również. Mam przepiękną Julke w której jestem zakochany ale nie mogę jej wybaczyć tych paskudnych dźwięków w środku. Jak sobie z tym poradzić?

    Dzięki

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekluk Zobacz post
    basser.pl ma adaptery mdf ktore swietnie pasuja do giulietty. Ja wymienilem u siebie wszystkie 8 glosnikow.
    tez u nich kupowałem
    dystanse zarowno do giulietty jak i 159. w w obu trzea tylko nawiercic dziurke na przewod glosnikowy a w giulietcie jeszcze troche podpilowac w jednym miejscu bo koliduje z jakims nitem w drzwiach (na przodzie, tyl nie wiem bo robilem tylko przod)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Maniak92 Zobacz post
    Czołem!

    Mam problem z głośnikami, brzączą z tyłu jak i z przodu, np. przy niskich obrotach, na niektórych dziurach i nawet na prostej drodze. Oczywiście jak muzyka leci głośniej to również. Mam przepiękną Julke w której jestem zakochany ale nie mogę jej wybaczyć tych paskudnych dźwięków w środku. Jak sobie z tym poradzić?

    Dzięki
    takiej wlasnie jakosci sa glosniki ori standardowe, padl mi i w 159 i w giulietcie i wymienialem (btw w 159 made in china giulietcie made in poland, oba badziewia z plastikowym dystansem i mikro magnesem, niefirmowane przez zadna marke)
    rozeiazanie to kupic 4 dystanse mdf z basser.pl i jakies plytkie wysokosprawne woofery, fajne sa audison ap6.5. twetery tez mozesz wymienic, tylko najczesciej trzeba cos porzezbic i je wkleic. w giulietcie bardzo zle sie sciaga boczek drzwi a glosnik jestbprzynitowany i trzeba rozwiercac. jakbys sobie chcial wygluszyc drzwi to mozna wkleic pare paskow z gumy butylowej przez otwor głośnika (niestety zdjecie poszyciacwewnetrznego w giulietcie to bylaby masakra bo jest przynitowane) a potem okleic z zewnatrz i pianke audio podkleic pod boczek. ja uzywalem mat gms07 i 02 z allegro.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Maniak92
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v, Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź!
    A nie da się tego w mniej inwazyjny sposób załatwić? chce tylko żeby nie brzęczało, a mam wrażenie że to sam luźny plastik.. może wystarczyłoby go tylko jakoś usztywnić?

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    no to sie jakos upewnij co ci brzeczy, choc nawet jesli np pkastiki panelu z przyciskami do szyb to i tak listwevozdobnavtrzeba zdjac zeby zeby go wyciagnac (o ile dobrze pamietam) i co jest akurat najtrudniejszym etapem calej roboty (zeby ni polamac zatrzaskow - trzeba miec odpowiednie plastikowe lyzki dobtakich zabaw ( lub cos podobnego ja uzywalem plastikowych szpachli, takich jak uzywa sie przy nakladaniu szpachli przy naprawach kariserii))

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Dodam swoje 3 grosze apropos wymiany głośników w Giuliettcie.

    Oryginalnie posiadam wersję "Standard" czyli:
    - 2x mid-woofer + 2x tweeter przód
    - 2x full-range tył

    Kupiłem głośniki Sony Ex-plod, 2-drożne, które zamierzałem zamontować z przodu. Niestety, mimo iż wyglądały dużo lepiej od oryginałów (mocna membrana, duży magnes, lepsze zawieszenie) to zupełnie brak im było niskich tonów.
    Wróciłem więc szybko do oryginałów i teraz mam 2 opcje:
    - zamontować nowe głośniki z tyłu (czysty sopran, ale mało basu), zamiast full-range, które grają bardzo słabo (mocno zniekształcony bas, brak sopranu)
    - zwrócić głośniki Sony i za połowę tej ceny zamówić używane oryginały: 2x mid-woofer + 2x tweeter tak jak z przodu (jest bas, jest sopran)

    Pytanie jest następujące: czy w wiązce drzwi tylnych dla poziomu nagłośnienia "Standard" jest wyjście na tweetery?

    P.S. nie chcę sali koncertowej w aucie, muzyki słucham raczej cicho, denerwuje mnie tylko "charczenie" tylnych głośników, dlatego poszukuję rozwiązania kompromisowego, zrównoważone niskie i wysokie tony.

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Ja dorobiłem sobie z tyłu wiązkę od kostki do dolnego głośnika, kupiłem OE twieetery i OE głośniki niskotonowe jak z przodu- nie trzeba zwrotnic ponieważ w ten sam sposób funkcjonuje przód- scena sie znacząco poprawiał choć do audiofilskich dźwięków daleko- mi wystarczy
    nowe głośniki niskotonowe ok 45 pln szt a tweetery po ok ..19 pln sztuka w.. ASO.
    Teraz czeka mnie montaż OE sub-a

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Czyli zabawa z wiązką? Skąd miałeś kostki podłączeniowe do tweeterów?
    Cenę głośnika sprawdzałem w ASO, 51830230 kosztuje 108 zł brutto/szt.

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    nie miałem- zasilanie tweeterów zrobiłem po prostu na zaizolowane wsuwki
    ja mam takie - 51893601 48 pln- z tego co wiem to to samo co Twój nr katalogowy.
    tweeter 51896526 24 pln szt.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie miałem- zasilanie tweeterów zrobiłem po prostu na zaizolowane wsuwki
    ja mam takie - 51893601 48 pln- z tego co wiem to to samo co Twój nr katalogowy.
    tweeter 51896526 24 pln szt.
    Patrząc na EPER 51893601 rzeczywiście zastępuje z przodu 51830230 po 2013 roku - pytanie czy to ten sam głośnik? Jak myślę o kombinacji z wiązkami, to chyba jednak wrzucę na tył nowe, kupione już głośniki. Dam znać jaki będzie efekt.

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    nie przesadzaj- wiązki to słownie 2 kable plus i minus które z jednej strony lutujesz do już istniejącej instalacji a z drugiej montujesz konktorki i tyle

Podobne wątki

  1. [159] 159 - wymiana głośników
    Utworzone przez maarkuss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 21:56
  2. Wymiana głośników w 156
    Utworzone przez syfon w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 21:31
  3. Przewody do głośników Wymiana
    Utworzone przez davidpi w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 12:33
  4. Wymiana głośników na bose
    Utworzone przez Dawidos w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 13:31
  5. Wymiana głośników
    Utworzone przez Marcin166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 16:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory