Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 97

Temat: Wymiana głośników Giulietta

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    sprawa dotyczy w ogóle mito czy GIulietty. w sumie ja się nie orientuje zbytnio w wersjach audio tych aut, wydaje mi się że było standardowe lub lepsze (Bose czy jakiś HK?) - wygoogluj sobie pdf cennik czy katalog z tego okresu to się coś dowiesz. ja miałem standard audio i tam było 8, w każdych drzwiach woofer i tweeter. są kratki/maskownice z resztą słyszysz skąd gra. pytanie jak bardzo chcesz ingerować - czy same woofery do przednich drzwi + wygłuszenie Cię zadowolą ( to już duża różnica), czy dasz jeszcze lepsze tweetery do drzwi (tu trzeba będzie pewnie trochę rzeźbić w plastiku i je wkleić), czy tweetery tylko podłącznone przez kondensator czy może na zwrotnicy (straty, może być potrzebny wzmacniacz), czy robisz tył jeszcze? czy kable będziesz wymieniał na grubsze/beztlenkowe. Czy wzmacniacz dodasz i do niego porządne kable. piszemy o upgradzie auta od powiedzmy 400zł do np 3tyś w zależności na jaki wariant się zdecydujesz i to jak będziesz robił sam. IMHO 80% polepszenia osiągniesz robiac tylko przód i to bez wodotrysków.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    no najchetniej wymienil bgm 4 woofery w drzwiach plus dodatkowo lekko wygluszyl

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Giulietta: Podstawa ma 6 głosnikow, z przodu mid i tweeter, z tylu full range. 1 poziom wyzej masz 8 glosnikow, czyli przod i tyl to samo - mid i tweeter. Najbogatszy jest bose z wzmacniaczem, bass boxem i mid-tweeterem

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    OK, czyli nastawiasz się raczej na minimum roboty, brak wzmaka i raczej brak zwrotnic.
    Sugeruję następujące rozwiązanie: Audison AP6.5 to fajne głośniki (wysokosprawne i płytkie, chyba 56mm), za 2szt coś OK 320zł płaciłem 4 lata temu na alledrogo z jakimiś pinami/kabelkami (i tak coś musiałem przerabiać albo w Giulietcie albo w 159 bo nie pasował konektor). Do tego dystanse z basser.pl - nie pamiętam ze 25zł za parę albo szt?
    w giulietcie są nity na całym wewnętrznym poszyciu - więc go nie ściągałem - rozwierciłem tylko 3 nity trzymające ori głośnik, wtedy przez otwór wygłuszyłem paskami ok 15cm maty butylowej drzwi ile sięgnąłem, za sam głośnik dodatkowo wpadł kwadrat ok 20x20cm pianki, potem dystans MDF przymocowałem na śrubach bodajże M5, potem nawierciłem w nim przelotowy otwór na kabel głośnika, przewlekłem go, podłączyłem do głośnika, przykręciłem głośniki na wkrętach do dystansów. potem obgleiłem całe drzwi matą butylową, boczek zaś od wewnątrz pianką.

    Zobaczysz jak Ci to gra. Jak będzie Ci brakowało czegoś, to najwyżej zupdatujesz tweetery.

    Zacznij sobie i tak tylko od przednich drzwi - nie kupuj od razu wszystkiego bo jest też z tym kupa zabawy i od razu raczej nie zrobisz - ja właśnie w 159 byłem nastawiony ile to nie wygłuszę, wszystko zrobię. A w końcu zrobiłem tylko przód woofery i wygłuszenie, potem reszta leżała (do dziś leżą mi dystanse). W końcu drugi zestaw wpadł do Giulietty na przód, ale mat i pianek mi zostało od groma bo plany najpierw były na wygłuszanie 159 również pod kanapą tylną, komory bagażnika a nawet nadkoli wewnętrznych.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Giulietta: Podstawa ma 6 głosnikow, z przodu mid i tweeter, z tylu full range. 1 poziom wyzej masz 8 glosnikow, czyli przod i tyl to samo - mid i tweeter. Najbogatszy jest bose z wzmacniaczem, bass boxem i mid-tweeterem
    dzięki za sprostowanie - ja brałem stock i nie pamietam żadnej specjalnej opcji na głośniki - widocznie w tym wyposażeniu był to standard. zgaduję że w razie czego wersję 6 głośników można łatwo zupgradować do 8. Podpowiedz dla może koledze albo komuś innemu się przyda jeśli wiesz, czy głośniki przednie/tweetery da sie przełożyć na tył jeśli robi się tylko przód? Jakieś maskownice tweeterów trzeba zmieniać w tylnych drzwiach (bo np są zaślepione)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Giulietta: Podstawa ma 6 głosnikow, z przodu mid i tweeter, z tylu full range. 1 poziom wyzej masz 8 glosnikow, czyli przod i tyl to samo - mid i tweeter. Najbogatszy jest bose z wzmacniaczem, bass boxem i mid-tweeterem
    a idzie po VIN to sprawdzić??

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Nic wam nie podpowiem jeżeli chodzi o modyfikacje audio, bo nic z nim nie robilem equalizer sobie ustawilem i jest po prostu spoko. Jezeli chodzi o sprawdzenie co u ciebie siedzi, to najprosciej ustaw na radiu granie na tyl(parametr "fader") i zobacz czy ci muzyka leci tylko z dolnej kratki czy z gornej tez slyszysz. Wiem tyle ze w wersji 8-głosnikowej z tylu siedzą takie same głosniki jak z przodu ( typ, rozmiar ) ale nie wiem jak to jest połączone ;/

    Kiedys będe w tym dłubal, jezeli udałoby sie zrobic upgrade przodu tak jak epsonix, a glosniki przodu przelozyc na tyl byłoby bosko.
    Ostatnio edytowane przez EduarDOOX8 ; 10-10-2019 o 11:06

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Kiedys będe w tym dłubal, jezeli udałoby sie zrobic upgrade przodu tak jak epsonix, a glosniki przodu przelozyc na tyl byłoby bosko.
    Ja właśnie wykonałem taką modyfikację. Kupiłem zestaw głośników Audison Prima APK 165. W zestawie są wspomniane wyżej APK 6.5 + dodatkowo tweetery. Wiosną płaciłem za taki zestaw ok. 370 zł ale widzę, że teraz kosztują ok. 450. Zamontowałem całość w przednich drzwiach, natomiast przednie oryginalne głośniki wraz z tweeterami przełożyłem do tylnych drzwi. Zdecydowanie słychać różnicę.
    Z montażem z tyłu nie było praktycznie żadnego problemu - należało jedynie dolutować kawałek przewodu do istniejącej instalacji. Pamiętać trzeba tylko, że w tylnych drzwiach nie ma plastikowych koszyczków, w których oryginalnie montuje się tweetery. Jest to element, którego chyba nie idzie kupić oddzielnie w ASO bo jest częścią boczku tapicerki. Ale można je przełożyć z przednich drzwi jeśli tam montujemy inne tweetery.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Czyli zadnych przeszkod nie bedzie tylko lutowanie. Super, dzieki za info A wygluszaleś drzwi czy tylko glosniki wymieniles?

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Czyli zadnych przeszkod nie bedzie tylko lutowanie. Super, dzieki za info A wygluszaleś drzwi czy tylko glosniki wymieniles?
    Na razie nie wygłuszałem drzwi ale zastanawiam się nad tym. Zapomniałem dodać, że montując z tyłu oryginalne głośniki trzeba posiadać nitownicę...
    Moim zdaniem warto wymienić przynajmniej tylne głośniki na zestaw przednich. Co ciekawe, ceny tych głośników w ASO są niższe niż używanych z Allegro

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Spokojnie wystarczająco sprzetu jest w garażu, wszystko sie zrobi Zamontuje te Audisony na przod a oryginalne przerzuce do tylu, a jak bedzie trzeba to sie wygluszy jeszcze

Podobne wątki

  1. [159] 159 - wymiana głośników
    Utworzone przez maarkuss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 21:56
  2. Wymiana głośników w 156
    Utworzone przez syfon w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 21:31
  3. Przewody do głośników Wymiana
    Utworzone przez davidpi w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 12:33
  4. Wymiana głośników na bose
    Utworzone przez Dawidos w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 13:31
  5. Wymiana głośników
    Utworzone przez Marcin166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 16:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory