Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91

Temat: Miga licznik przebiegu

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Żeby nie było przepychania od ubezpieczyciela zarządcy dorgi do ubezpieczyciela firmy wykonującej remont na tym odcinku jeśli takowy miał miejsce i podstawa znalazła się tam właśnie z tego powodu. Taka sprawa może się ciągnąć całkiem długo. Jeszcze jest fortel w tym momencie taki, iż ubezpieczony musi poczuwać się do winy bo jeśli się nie poczuwa to jego ubezpieczyciel nic nie wypłaci. Były już takie sprawy więc mam nadzieję, że w tym przypadki wszystko szybko się wyjaśni pozytywnie.


    A jak tam ten migający licznik - wyjaśniło się co było powodem?

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Odświeżając temat chciałbym zapytać czy migający licznik przebiegu km może być powiązany z ferelną wiązką klapy? Czy ktoś miał taki przypadek? U mnie kolejny element czyli wycieraczka tylnej szyby działa niestabilnie ( nie zawsze chce się wyłączyć po uruchomieniu) a dziś zauważyłem tą sprawę z migającym licznikiem. Inna rzecz, że z wycieraczką już trochę to trwa, a temat z licznikiem pojawił się dopiero dziś, a też nie po pierwszym odpaleniu lecz przejechaniu kilku km, co mogłoby wskazywać np na akumulator. A ten jest co prawda na gwarancji, ale podczas ostatniego przeglądu okazało się o dziwo, że jest niedoładowany, choć sporo jeżdżę. Dodam, że miałem kiedyś podobną sytuację, a wtedy był problem z przyciskiem klapy. Nie jestem jednak pewien, czy akurat usunięcie tego problemu spowodowało też przestanie miganie licznika. Wiem, że najlepszym narzędziem jest diagnostyka, ale nieraz rozwiązania problemu są znane wśród innych użytkowników.

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    miganie licznika samochód sygnalizuje nałapanie błędów- podpiąć kompa i zobaczyć. Całkiem prawdopodobne że aku. Posprawdzaj w spoczynku jakie ma napięcie i zmierz pobór prądu po wyłączeniu autka- może jakieś urządzenie pobiera za wiele prądu na postoju.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar wolnemiasto
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    freie stadt Danzig
    Auto
    Giulietta QV, Suzuki Swift Sport
    Postów
    171

    Domyślnie

    a masz blueme?
    Władcy Północy

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolnemiasto Zobacz post
    a masz blueme?
    Tak, a dlaczego pytasz? Może to mieć jakiś związek?

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    tak jak pisze Dareek ..Musisz podłączyć kompa.Miganie licznika wskazuje że w systemie jest dopisana jakaś centralka a body jej nie widzi / może być przepalony bezpiecznik od np. blue&me lub przerwa w obwodzie CAN /.Lub zostało coś dołożone ..ale tego raczej nie robiłeś.Zrób pierwszą części proxy to Ci wyskoczy co daje błędy.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Ponieważ byłem w serwisie chciałbym podzielić się rezultatem. Otóż jak mi powiedziano powodem migającego licznika jest blue &me. Rzeczywiście zauważyłem, że nie działa. Natomiast nie da się podobno zresetować tak, by ten licznik nie migał ponieważ cały czas jest błąd ze strony modułu czy też centralki blue &me. Wymieniona rzecz kosztuje w ASO ok 1500 pln (zapytałem z ciekawości). W związku z tym mam pytanie czy jest możliwość w jakiś inny sposób to ominąć wyłączyć by licznik nie migał? Czy też jakiś pomysł wynikający z doświadczenia na ożywienie blue &me. Zakładam, że reset klemą i sprawdzenie bezpiecznika było wykonane.
    Pozdrawiam

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Ponieważ byłem w serwisie chciałbym podzielić się rezultatem. Otóż jak mi powiedziano powodem migającego licznika jest blue &me. Rzeczywiście zauważyłem, że nie działa. Natomiast nie da się podobno zresetować tak, by ten licznik nie migał ponieważ cały czas jest błąd ze strony modułu czy też centralki blue &me. Wymieniona rzecz kosztuje w ASO ok 1500 pln (zapytałem z ciekawości). W związku z tym mam pytanie czy jest możliwość w jakiś inny sposób to ominąć wyłączyć by licznik nie migał? Czy też jakiś pomysł wynikający z doświadczenia na ożywienie blue &me. Zakładam, że reset klemą i sprawdzenie bezpiecznika było wykonane.
    Pozdrawiam
    To może odpiąć moduł B&M i zrobić osiowanie proxy. To powinno rozwiązać problem migania licznika.

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    sprawdź zasilanie b&me / 2 bezpieczniki F51 i F36 / .. później wtyczka ..jak już zdejmiesz panel ozdobny.. maskownicę / pamiętaj śruba w schowku / to masz centralkę na wierzchu. Aby ją wyjąć jest mały problem bo kabel jest trochę krótki ..ale jeśli pociągniesz za sam kabel to go może wypniesz z opaski zaciskowej która jest na wcisk przymocowana do aluminiowej podstawy kokpitu.Jeśli nie to wykręcasz schowek.Czy możesz się połączyć kompem z B&me ..??

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Wydaje mi się to cokolwiek dziwne z tą nagłą awarią Blue &nie. Nie używane zresztą przeze mnie, choć to pewnie nie ma znaczenia. Zacząłem od doładowanie akumulatora, po czym chcę zrobić porządny dłuższy i może parokrotny reset na klemie. Następnie sprawdzę bezpieczniki i ew te połączenia. Może jakiś spadek napięcia, a w konsekwencji teraz brak połączenia..
    Taka ciekawostka, będąc przedostatni raz kazałem wyłączyć sygnalizację niezapiętych pasów. I o dziwo sama się aktywowała. Aku nie był odłączany dla jasności. Dlatego znając podejście ASO czyli po najmniejszej linii oporu-wymiana na nową część spróbuję co mogę sprawdzić sam. Jeszcze takie pytanie? Kupując ew używaną centralkę trzeba kupić taką samą po numerze? I jak sprawdzić nr, jest taka możliwość bez demontowania?
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] wymiana akumaltora miga licznik km i nie dziala B&M BT
    Utworzone przez woj55 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 10:21
  2. [159] panel klimatyzacji nie działa , miga licznik kilometrów.Proszę o pomoc
    Utworzone przez entuzjasta159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 09:43
  3. Licznik miga - pokazuje mega spalanie
    Utworzone przez marcin1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 07:05
  4. [GTV] Prędkościomierz i licznik przebiegu nie działają
    Utworzone przez czarnadusza89 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 06:21
  5. [156] licznik przebiegu w milach
    Utworzone przez Kazek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 15:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory