Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 91

Temat: Miga licznik przebiegu

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Witaj przyczyn migającego licznika jest wiele może masz uszkodzoną centralkę B&M u mnie też migał licznik przyczyną były bezpieczniki.Opisz co dokładnie się dzieje.

  2. #82
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Mam w zasadzie te same problemy, co @Julka 75 - miga licznik kilometrów, nie działa odczyt pendrive przez USB (problem wystąpił praktycznie z dnia na dzień! przez ten sam port podłączyłem kabel, żeby sprawdzić czy ładuje telefon - i owszem, ładuje). Jakieś dwa-trzy tygodnie temu odkryłem, że nie pali się światło w schowku - dziś wyciągnąłem przepaloną żarówkę, po południu postaram się kupić nową. Jestem zupełnie zielony w kwestii elektryki samochodowej, więc gdy po organoleptycznym sprawdzeniu bezpieczników okaże się, że wszystkie są OK, będę musiał zwrócić się do serwisu w Bydgoszczy

  3. #83
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie

    No to szybki update: już wiem, dlaczego czarna osłonka żarówki była taka spieczona i krucha... Po wymianie żarówki ta paliła się nieustannie, przez cały czas - czy to przy otwartym, czy zamkniętym schowku. Po krótkiej przejażdżce i upewnieniu się, czy po zamknięciu auta nadal się pali, zdecydowałem się ją zdemontować. A więc kroi się jakaś poważniejsza sprawa

  4. #84
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    grubsza? jakus banal typu uszkodzony wylacznik/ zaciety czy zle zamontowany
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #85
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Hmm, w lutym przeprowadzałem wymianę osuszacza i skraplacza klimatyzacji - może wtedy serwis coś pogrzebał? No bo wcześniej nikt inny auta nie dotykał...

  6. #86
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Myślałem, że po wymianie czujnika krańcówki odpowiedzialnego za przepalenie się żarówki w schowku problem zniknie, ale symptomy pokrywały się z tym, co pisali inni użytkownicy (brak możliwości odsłuchu muzyki z USB, brak Bluetooth). W warsztacie (nie ASO!) zdiagnozowali mi problem z centralką infotainmentu - gubi pamięć, jej reset nic nie przyniósł. Oczywiście przekazuję to, co mi powiedzieli fachowcy nie mam pojęcia, co to znaczy ;-) Choć w zasadzie jedno wiem: mam się zwrócić w tej sprawie do... ASO. Wygląda na to, że czeka mnie większy wydatek

    Edit:
    szukam nowej, używanej lub zamiennika centralki do mojego modelu, ale niestety, nic nie znajduję! Nie umiem szukać?
    Ostatnio edytowane przez DonnieFK ; 28-04-2020 o 21:54

  7. #87
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Uff, a więc moje problemy z migającym licznikiem są już przeszłością! Alfaholikom z Kujaw i Pomorza mogę polecić fachowca, który wymienił mi centralkę i wszystko tak zaprogramował, że... Blue&Me w mojej GiGi (1.4 TCT, 2013) jest w pełni sprawne! Krótko podsumuję to, co u mnie przyniosło oczekiwany skutek.

    Centralka, która wyzionęła ducha (reset nic nie przyniósł) miała numer 50528522, natomiast w ASO dowiedziałem się, że powinienem szukać centralki o numerze 51989250... Niestety, w czasie moich poszukiwań nie udało mi się znaleźć centralki o żadnym z tych numerów. Zaryzykowałem i kupiłem używany moduł o numerze 51901253, który pochodził z Fiata Grande Punto z 2012 roku. Zaufany specjalista dysponował dedykowanym sprzętem diagnostycznym do Alfa Romeo, dzięki któremu z powodzeniem sparował centralkę z komputerem pokładowym. I to w zasadzie tyle - cała operacja nie trwała dłużej niż 30 minut. Dla mnie to magia, której nie potrafię pojąć - ale grunt, że zadziałała ;-)

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał DonnieFK Zobacz post
    natomiast w ASO dowiedziałem się, że powinienem szukać centralki o numerze 51989250...
    tych centralek do Giulietty/159 itp z wysokimi numerami (51x.....) to na wtórnym rynku nie znajdziesz - to pojedyncze sztuki które były wprowadzane po latach jako części zamienne na wymiany. Szuka się wg ePer wszystkich zamienników starszych lub nowszych dla Twojej oryginalnej, tu już wychodzi z reguły dobrych kilka numerów i takich szuka sie po allegro po 100-400zł, wtedy robi się to co napisałeś (nazywa się to proxi) i działa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #89
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał DonnieFK Zobacz post
    Uff, a więc moje problemy z migającym licznikiem są już przeszłością! Alfaholikom z Kujaw i Pomorza mogę polecić fachowca, który wymienił mi centralkę i wszystko tak zaprogramował, że... Blue&Me w mojej GiGi (1.4 TCT, 2013) jest w pełni sprawne! Krótko podsumuję to, co u mnie przyniosło oczekiwany skutek.

    Centralka, która wyzionęła ducha (reset nic nie przyniósł) miała numer 50528522, natomiast w ASO dowiedziałem się, że powinienem szukać centralki o numerze 51989250... Niestety, w czasie moich poszukiwań nie udało mi się znaleźć centralki o żadnym z tych numerów. Zaryzykowałem i kupiłem używany moduł o numerze 51901253, który pochodził z Fiata Grande Punto z 2012 roku. Zaufany specjalista dysponował dedykowanym sprzętem diagnostycznym do Alfa Romeo, dzięki któremu z powodzeniem sparował centralkę z komputerem pokładowym. I to w zasadzie tyle - cała operacja nie trwała dłużej niż 30 minut. Dla mnie to magia, której nie potrafię pojąć - ale grunt, że zadziałała ;-)
    Podrzuć proszę namiar na speca od tego.

  10. #90
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Odkopuje, żeby nie zakładać nowego tematu bo na temat osiowania było na forum już chyba wszystko, mnie zastanawia tylko jedna rzecz:
    czy jeżeli nie znam kodu bezpieczeństwa dla swojego samochodu to przy osiowaniu mogą być z tym jakieś problemy? Nie dostałem tego kodu od poprzedniego właściciela, a nie mogę sobie pozwolić na uziemienie samochodu. Z góry dzięki

Podobne wątki

  1. [159] wymiana akumaltora miga licznik km i nie dziala B&M BT
    Utworzone przez woj55 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 10:21
  2. [159] panel klimatyzacji nie działa , miga licznik kilometrów.Proszę o pomoc
    Utworzone przez entuzjasta159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 09:43
  3. Licznik miga - pokazuje mega spalanie
    Utworzone przez marcin1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 07:05
  4. [GTV] Prędkościomierz i licznik przebiegu nie działają
    Utworzone przez czarnadusza89 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 06:21
  5. [156] licznik przebiegu w milach
    Utworzone przez Kazek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 15:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory