Strona 11 z 22 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 220

Temat: Wydech do Gulietty Turbo

  1. #101
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    MM SS900R

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: mms_img-807818479.JPG Wyświetleń: 0 Rozmiar: 76.3 KB ID: 235435

    Polecam, super brzmi
    W trasie też idzie wytrzymać
    Ooooo chodzi mi ten wydech cały czas po głowie. Jak to wygląda cenowo i praktycznie, jeśli chodzi o zakup (tj. czy da się go gdzieś w Polsce kupić)? I czy oprócz tylnego tłumika jest coś jeszcze, czy to tylko ten element? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
    No najważniejsze - jak w końcu sprawa ma się w Polsce jeśli chodzi o te "for racing use only"?: D

  2. #102
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Ja go kupowałem we Włoszech w sklepie mad 4 exhaust czy jakoś tak. Później podam linka i cenę. Z zamówieniem i z przesyłką nie było żadnego problemu, w ciągu niecalego tygodnia był u mnie. Montaż bezproblemowy, odpinasz stary i zakładasz nowy. Co do legalności to się nie wypowiadam, bo jeszcze nie było okazji żeby mógł się ktoś przyczepić
    Ostatnio edytowane przez Doblo ; 12-12-2017 o 17:10
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  3. #103
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał badrequest Zobacz post
    Ooooo chodzi mi ten wydech cały czas po głowie. Jak to wygląda cenowo i praktycznie, jeśli chodzi o zakup (tj. czy da się go gdzieś w Polsce kupić)? I czy oprócz tylnego tłumika jest coś jeszcze, czy to tylko ten element? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
    No najważniejsze - jak w końcu sprawa ma się w Polsce jeśli chodzi o te "for racing use only"?: D
    przecież to zwykły przelot z nierdzewki - zero projektu / zero obliczeń po prostu pusta rura zamiast tłumika końcowego + większe końcówki. Każdy jeden zakład zajmujący sie tłumikami wyspawa ci taki na miejscu, a końcówki sam sobie wybierzesz jakie ci najbardziej leżą, a jak chcesz taniej to może być ze zwykłej stali, bo podejrzewam ze i tak nie zamierzesz wymienić całej reszty wydechu na nierdzewke

  4. #104
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    Póki co rozglądam się co jest dostępne i co brzmi przyjemnie dla ucha - SS900R zwrócił moją uwagę, bo sporo osób montuje go w 1.4 turbo - co oczywiście nie oznacza, że jest to jeden jedyny słuszny wybór do tego wozu
    Co do (nie)kompleksowości wymiany układu wydechowego to jeszcze się waham/zastanawiam/myślę. Pierwsze i tak wlecą nowe koła na wiosnę, niemniej jednak powoli zaczynam zbierać sobie informacje i wiedzę na temat wydechu.

  5. #105
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    Ja go kupowałem we Włoszech w sklepie mad 4 exhaust czy jakoś tak. Później podam linka i cenę. Z zamówieniem i z przesyłką nie było żadnego problemu, w ciągu niecalego tygodnia był u mnie. Montaż bezproblemowy, odpinasz stary i zakładasz nowy. Co do legalności to się nie wypowiadam, bo jeszcze nie było okazji żeby mógł się ktoś przyczepić
    Przypomnę się (wybaczcie post pod postem). To z tego sklepu kupowałeś? https://www.mad4exhausts.com/en/alfa...giulietta.html

    I tak w ogóle to miał już okazję ktoś sprawdzić głośność tego wydechu i jak ona się ma do polskich norm? Jeszcze jedno pytanie - jeśli SS900R jest z nierdzewki, a oryginalny wydech (z tego co zrozumiałem) nie jest, to jak to się ma do miejsca spawania obu tych części układu? Jest ryzyko, że zacznie się sypać po krótkim czasie, czy jak zrobi to ogarnięty warsztat to wytrzyma parę lat?

  6. #106
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Tak to ten sklep
    Nowego wydechu się nie trzeba spawać, montuje się go na wcisk i obejmę.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  7. #107
    Użytkownik Świeżak Avatar Andrew_
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    63

    Domyślnie

    Witajcie.

    Nieco odświeżę temat w nowym roku. Przeczytałem cały wątek i nadal mam w głowie wiele pytań.

    Przede wszystkim to podstawowe - czy sama wymiana końcowego tłumika da jakikolwiek efekt ? Oryginalny tłumik mimo wszystko brzmi śmiesznie jak na potencjał Julki :-)

    Szeroki wybór części również nie pomaga w podjęciu odpowiedniej decyzji. Z tego co widziałem można kupić końcowy tłumik praktycznie każdej firmy: Remus, Supersprint, Ragazzon, Novitec ...

    Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

  8. #108
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    AR Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Ja mam tlumik koncowy firmy ragazzon http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...ml?language=en ,co do dzwieku to na mnkejszych obrotach jest roznica w porownaniu z fabrycznym wydechem ,dzwiek jest bardziej basowy ,natomiast na wyzszych obrotach ta roznica zanika ,podczas jazdy na autostradzie tez prawie nie czuc roznicy ,jedynie podczas przyspieszania troche buczy ,ale nie jest to uciazliwe.Zeby dzwiek w calym zkresie obrotow sie zmienil trzeba by srodkowy tlumik zastapic srodkowy rura od ragazzona ,niestety nie ma ona homologacji i trzeba ja sciagac do przegladu ,przynajmniej w Belgii

  9. #109
    Użytkownik Świeżak Avatar Andrew_
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    63

    Domyślnie

    Pod obecnymi rządami w PL zapewne też by trzeba ściągać Nie zależy mi na jakimś bardzo głośnym buczeniu, ale fabrycznie mimo wszystko ten dźwięk jest po prostu śmieszny. Jakby pod maską nie było 240 km, a 70

    p.s. który model konkretnie masz, bo z tego co widzę jest ich kilka.

  10. #110
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    AR Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Tylko ze ja mam 1,4 i zamontowalem ten tlumik http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...tuk::6344.html

Podobne wątki

  1. [159] Turbiny od Gulietty do 159 !!!
    Utworzone przez Figi91 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 22:35
  2. [Giulietta] Prośba o fotkę dla posiadaczy Gulietty z podwójnym wydechem
    Utworzone przez ultragraf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 18:29
  3. [Giulietta] AutoDATA, eLearn szukam schematu do Gulietty.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 11:53
  4. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  5. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory