Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 220

Temat: Wydech do Gulietty Turbo

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 150KM MY16
    Postów
    27

    Domyślnie

    Witam. Tez sie zastanawiam nad kupnem wydechu dla swojej Giulietty. Interesuje mnie Magneti Marelli SS900R (1400zl razem z wysylka z Wloch) ale niestey jest "For Race Use only". Jaka jest sytuacja w Polsce z tymi wydechami bez homologacji?

    Wydechy z homologacja tak jak np Ragazzon czy Ulter Sport maja bardzo slaby dzwiek (i zbyt duzo kosztuja...) wiec dla mnie nie ma sensu wydac tyle hajsu i miec wydech ktory brzmi dokladnie tak samo jak oryginal (albo jest nawet cichszy jak tu czytam...)

  2. #82
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michalczewski84
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14
    Postów
    13

    Domyślnie

    Sytuacja jest dosyć prosta niestety - kontrola przez drogówkę z miernikiem dB i po dowodzie rejestracyjnym (mandacik, zamiana wydechu na oryginalny, badania techniczne i do wydziału komunikacji po odbiór),podobnie przy okresowym przeglądzie technicznym, ale do tego czasu masz jeszcze jak widzę ze 2 latka. Oczywiście powyższe dotyczyło zgodnej z prawem wersji kontroli drogowej oraz przeglądu

    Pamiętaj zresztą, że to tylko tłumik końcowy, więc jeżeli rzeczywiście chcesz się poważniej bawić , a kontrole Ci nie straszne, to moim zdaniem prawdziwy sens przy takim zestawie z SS900R ma tylko kompletny układ wydechowy i strojenie na hamownii, bo wtedy rzeczywiście będzie realny efekt, a nie bucząca jak rajdówka, ale jednak osiągami seria jak każda inna. No ale tutaj jednak już zdecydowanie wpędzisz się w koszty, a skoro sam pisałeś, że Twoim zdaniem Ulter z homologacją dużo kosztuje (ok. 900 zł) to pewnie taka opcja też nie wchodzi raczej w grę...

    Ps. kotem jest magneti marelli 900T ,ale i cena ok. 800€ też niczego sobie
    Ostatnio edytowane przez michalczewski84 ; 29-05-2017 o 16:06

  3. #83
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Jeśli chcesz poprawić (pogrubić) dźwięk to bawienie się tylnym tłumikiem to strata czasu, w stosunku do kosztów. Lepsze rozwiązanie, tańsze, i głośniejsze - wymienić tłumik środkowy na rurkę. Tanie, szybkie, efekt... intensywny. Win-win

  4. #84
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Otóż to. Ja oczekiwałem tylko wizualnej zmiany, ale jak chcesz bawić się konkretniej, to zainteresuj się również środkowym, a nie tylko końcowym tłumikiem.

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 150KM MY16
    Postów
    27

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Jesli chodzi o tlumik srodkowy, nie chce za bardzo ingerowac w auto bo jest jeszcze na gwarancji i w sumie nie wiem jak to bedzie wygladalo z gwarancja wlasnie (ktos wie?). A co do mierniku dB, przy ilu obrotow to jest sprawdzane? Z tego co sie orientuje max to 93dB ale pytanie jest jak glosno moze byc taki wydech jak SS900R. A ogolnie na razie mnie interesuje tylko ulepszenie dzwieku, tylko ze nie chcialbym zeby moje auto brzmialo jak traktor

    A tak w ogole, nie wiedzialem ze Ulter tyle kosztuje, myslalem ze wiecej. Czy taki pasuje tez do MA czy tylko do T-Jeta jednak?

    http://allegro.pl/alfa-romeo-giuliet...823934407.html

  6. #86
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że będzie pasował, ale napisz do ultera żeby potwierdzić. Mi udało się te parę lat temu jeszcze taniej go wyrwać, bo było jakieś promo.

    Pamiętam, że był jakiś temat dokupienia wieszaka na drugą stronę, który był tylko w ASO. Nie wiem jak się sprawy teraz mają. Ja dokupiłem, ale okazało się, że w zestawie już był, więc może dowiedz się jak to teraz wygląda.

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    AR Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Panowie czy przy wymianie tlumika z pojedynczego na podwojny wymienialiscie tez oslone termiczna tlumika

  8. #88
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie ma potrzeby- tłumik siedzi rok i nic sie nie dzieje, aczkolwiek osłona do QV leży w garażu

  9. #89
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR GIULIETTA 1.4 MA 170 KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalczewski84 Zobacz post
    Cześć,
    chciałbym wymienić wydech w swojej Alfetce na podwójny, ale zależy mi przede wszystkim na aspekcie wizualnym, bo fabryczny dźwięk jest dla mnie ok i nie chciałbym żeby było głośniej w środku. Ze względu na cenę atrakcyjny jest tłumik dedykowany Ultera i z tego co widziałem na filmikach chyba nie brzmi zbyt natarczywie (wiadomo, że dużo zależy też od jakości nagrań). Czy osoby, które go użytkują od jakiegoś czasu mają może spostrzeżenia co do trwałości i ewentualnej zmiany dźwięku wraz ze zużyciem? Czy ewentualnie jest jeszcze jakaś sensowna alternatywa, która nie zrujnuje mojego budżetu?
    Mam tłumik końcowy Ultera od około 7 miesięcy. Zmiana głównie dla aspektu wizualnego. Nie jest głośniejszy od serii - podbił za to bas na wolnych obrotach kiedy silnik nie jest rozgrzany (fajny efekt na parkingu podziemnym). Dla mnie stosunek jakość/cena ok. Wygląda lepiej, brzmi nieco lepiej, na trasie nie przeszkadza (tutaj tylko środkowy i zwykła rura podbijają bas). Nie jest to MM, ale nie kosztuje tyle co MM Dokładka zderzaka z ASO i dodatkowo malowanie na czarny połysk + wieszak tłumika też z ASO (ULTER daje do zestawu, ale oryginalny jest lepszej jakości). Wygląda to tak :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ULTER 1.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	71.2 KB
ID:	230933Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ULTER 2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	48.8 KB
ID:	230934
    Ostatnio edytowane przez SirjooX ; 01-07-2017 o 12:45

  10. #90
    Użytkownik Świeżak Avatar Tschoob
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 , Giulietta QV TCT
    Postów
    30

    Domyślnie

    A ja polecam wymiane wydechu... Kontrole policyjna mialem juz z 5 razy i zawsze mowilem policjantowi ze to wydech akcesoryjny. Przy 3000tys obrotow robi sie pomiar zgodnie z prawem i mam o 2db ponizej dopuszczalnej granicy DP 3 cale , wydech 2,5 cala na jednym tlumiku przelotowym srodkowym, decat . Dodatkowo zrobienie luznego wydechu nie wplynelo tylko na dzwiek ale po strojeniu u Cinka wyszlo 285km/400nm ... Po samym wydechu bez strojenia doszlo okolo 10-15 km . Jakby ktos chcial to mam oryginalny wydech od QV na sprzedaz

    https://www.youtube.com/watch?v=vDwr53iueqQ

    Strzaly przy zmianie biegów lepsze niz w AMG
    Ostatnio edytowane przez Tschoob ; 07-07-2017 o 13:34

Podobne wątki

  1. [159] Turbiny od Gulietty do 159 !!!
    Utworzone przez Figi91 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 22:35
  2. [Giulietta] Prośba o fotkę dla posiadaczy Gulietty z podwójnym wydechem
    Utworzone przez ultragraf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 18:29
  3. [Giulietta] AutoDATA, eLearn szukam schematu do Gulietty.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 11:53
  4. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  5. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory